Prasówka tygodniówka (9 – 16.04.2018)

Prasówka tygodniówka (9 – 16.04.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (9 – 16.04.2018)

Pogoda jak marzenie, a w polityce wciąż bajdurzenie na całego. PiS usiłuje „sPiSować” rzeczywistość i prawie że orgazmu dostaje z tego samozachwytu, samozadowolenia i samouwielbienia. I jak to w życiu bywa, fantasy sobie, a codzienność sobie…
1. rzecz się stała niesłychana. „Zrewitalizowany” na pisowską modłę Piotr Szubarczyk z IPN wyszedł z siebie i pokazał nie tylko pazurki, ale i rynsztokowy język, na spotkaniu w ramach konsultacji przed referendum ws. budowy pomnika żołnierzy wyklętych w gminie Czarne . Nieopatrznie co niektórzy zakwestionowali krystaliczną uczciwość wskazanych żołnierzy wyklętych i się zaczęło. Jak wpieniony buhaj ruszył „autorytet z IPN” do ataku, wprawiając w szok nawet zwolenników pomnika. Naobrażał ludzi, naubliżał i pozostawił po sobie wielki niesmak. Nie ma co, taka zrewitalizowana inteligencja to symbol już Polski posła K.
2. Najpierw Caritas zapowiedział, że nie przyjmie kasy od ministrów, bo to nie jest dobrowolna wrzutka, a teraz jednak przyjął. Pieniądze pójdą na akcję „Tornister pełen uśmiechów” i tutaj mam pewne wątpliwości. Jeśli ponoć w Polsce nie ma już biednych dzieci, to rzeczywiście ponad milion zł jest potrzebny na te tornistry? Może lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze dla biedujących seniorów, niepełnosprawnych dzieci czy na pomoc uchodźcom? No i po drugie, niedowiarek ze mnie wielki i uwierzę w przekazanie kasy tylko wtedy, gdy zobaczę dokument przelewu, bo gadać to każdy może.
3. Ministerstwo Zdrowia przekazało ponad 10 mln zł na program edukacji seksualnej w szkołach. Oczywiście będzie to seks widziany oczami kościoła i PiS-u czyli „kwiatek” goni „kwiatek” i za chwilę zapewne będzie Polska dziećmi stała. Stosowanie prezerwatyw wywołuje raka, antykoncepcja depresję i problemy z wątroba, a zapłodniona komórka już wchodzi w dialog z matką nosicielką. Zajęcia będą mogli prowadzić tzw. tutorzy, oczywiście przenicowani seksualnie przez obecną ideologię i to oni poprowadzą nasze dzieciaczki w świat pseudonauki, pseudoteorii, byle tylko szybko rodziły, rodziły, rodziły.
4. Ulubienica obecnego nieRządu, niejaka Ewa Kurek, miała otrzymać Nagrodę im. Jana Kurskiego za wybitne „osiągnięcia” w budowaniu dialogu polsko – żydowskiego. Miała dostać, ale…uroczystość została odwołana. Działacze Fundacji im. Jana Karskiego, ludzie współpracujący w Komitecie Dialogu mogą odetchnąć z ulgą. Pani, która opowiadała, że Żydzi sami sobie budowali getta i nieźle się w nich bawili, może oblizać się smakiem. Jej nominacja została zablokowana, bo świat nie dał się nabrać na jej kompetencję i wiedzę. Uffff…kamień z serca.
5. Polskie wojsko ma się świetnie, jego gotowość bojowa osiąga szczyty i w ogóle. Teraz komandosi otrzymali bardzo profesjonalny sprzęt, który pomoże im błysnąć. Zamiast znanych z solidności noży amerykańskiej firmy Spyderco, otrzymali chińską tandetę. Nie rozumiem tych prześmiewów i oburzenia. Co to taki nóż, do czego potrzebny? A poza tym państwo potrzebuje dużo kasy do rozdania, więc komandosom wystarczą kiepskie podróbki i tyle w temacie.
6. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej ciężko pracuje nad zmianami w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy. I tam taka ciekawostka. Minister Rafalska zaznaczyła w swoim piśmie do Beaty Mazurek, by odejść od postrzegania rodziny przez pryzmat przemocy. Co to oznacza? Chyba powrót do czasów, gdy pan i władca mógł katować swoją żonę, lać dzieci, znęcać się nad nimi psychicznie, bo mu wolno. Bo to rodzina i kościół ani nieRząd uważają, ze „wolnoć Tomku w swoim domku”, więc lej, katuj, masz do tego prawo.
7. Mimo próśb, listów, wręcz błagań, Jasna Góra nie ugięła się i wczoraj stała się miejscem spotkania „wybitnych” patriotów, łysolków z piekła rodem i jednego wielkiego bratania Polskiej Instytucji Kościelnej z fobami wszelkiej maści. Był Apel Jasnogórski, kordony policji, pochodnie i hasła tak pełne nacjonalizmu, że aż się człowiekowi niedobrze ode nich robi. A wszystko to w imię polskiego Boga, co to chyba niewiele ma wspólnego z Bogiem ludzi rzeczywiście wierzących. Jakoś żaden z księży nie zdobył się na odwagę, by spotkać się i przemówić do Obywateli RP, Demokratycznej RP, KOD-u, Partii Razem i członków innych organizacji obywatelskich, którzy nie odpuścili i zorganizowali swój protest. Ich hasła na transparentach: „Biała Polska tylko zimą”, „Nacjonalizm to nie patriotyzm”, „Wstyd i hańba Jasna Góra matecznikiem polskiego neofaszyzmu” jakoś do duchownych nie dotarły. Nie dziwę się, bo to przecież zupełnie inna bajka…zbyt „proludzka”
*
No to chyba na dzisiaj wystarczy  Do poczytania za tydzień 
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/j-was-pies-napluja-na-was-wasze-wn…
2. https://wiadomosci.wp.pl/caritas-otrzymal-pierwsze-darowizn…
3. http://www.edziecko.pl/…/7,160035,23249390,polscy-uczniowie…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,23253463,konsulat-w-nowym-jorku-…
5.https://www.money.pl/…/komandosi-z-lublinca-wyposazeni-w-po…
6. http://www.tokfm.pl/…/7,103454,23249821,czy-polska-rodzina-…
7.http://czestochowa.wyborcza.pl/…/7,48725,23271829,na-jasnej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.