Prasówka tygodniówka (22.10 – 28.10.2018)

Prasówka tygodniówka (22.10 – 28.10.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (22.10 – 28.10.2018)
Minął tydzień od wyborów. Partie zajęte są lizaniem ran, choć każda twierdzi, że odniosła sukces, a my? My przygotowujemy się psychicznie do kolejnej kampanii, tym razem do Europarlamentu. Potem do kolejnej, tej do polskiego parlamentu i kolejnej, prezydenckiej. Będzie się działo, więc musimy się wspierać, by przetrwać ten szał politycznych ciał. Tak więc, w ramach terapii grupowej, zapraszam na prasówkę tygodniówkę 
1. Za nami „tęczowy piątek” w szkołach. Ponad 200 placówek edukacyjnych znalazło w sobie dość odwagi i determinacji, by pokazać, że szkoła jest miejscem dla każdego. Ojjjj, nie spodobało się to naszym biskupom. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski uznała, że to niezgodne z prawem, że to sprawa rodziców i takie sobie ble ble ble. Teraz zapewne Zalewska będzie musiała na klęczkach błagać o wybaczenie, że pozwoliła sprofanować państwowe świątynie edukacji.
2. Godło Polski, wprowadzone w 1927 roku, a zmienione nieco w 1990 roku, nie podoba się panującej elicie. Uznała ona, że ten orzeł taki mało piastowski,mało pisowski, mało godny, więc…teraz trzeba go nieco naprawić. Nowy orzeł będzie miał całe nóżki złote, koronę z prześwitami i trójliście na skrzydełkach. Może w takiej wersji pozwoli Polsce pisowskiej dalej polecieć?
3. Prezydent specjalnej troski błysnął w Berlinie żarówkami, a na jaw wychodzą kolejne wpadki pisowskiej dyplomacji, przygotowującej to sławetne spotkanie. Najbardziej spodobało mi się żądanie, by przed rozmową z publiką, przekazać stronie polskiej dane osoby pytającej i jej miejsce zatrudnienia. Jakoś mało kreatywni ci nasi polscy dyplomaci, bo powinni też zażądać informacji o pochodzeniu społecznym i etnicznym pytającego, jego poglądach, typie wyznania, stosunku do gender itp. itd. Gdyby strona niemiecka na to poszła, to spotkanie byłoby wielkim sukcesem Dudy, a tak? Totalna klapa. 
4. Europarlament przyjął rezolucję, w której wezwał państwa członkowskie UE do wprowadzenia zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich oraz wszelkich innych fundacji lub stowarzyszeń, które gloryfikują nazizm i faszyzm. Za głosowało 355 europosłów, a przeciwko było 90, w tym oczywiście europosłowie PiS. Ktoś jest zdziwiony?
5. Trybunał Sprawiedliwości UE ostrzega, że dalszy upór nieRządu związany z demolką sądownictwa grozi Polsce nie tyko wysokimi karami, ale i może być traktowane jak nasze wyjście z Unii. I w tym momencie Duda doznał jakiegoś olśnienia. Uznał, że trzeba znowelizować nowelizowaną już kilkakrotnie ustawę o sądownictwie. Czy to nie oznacza, iż chcąc nie chcąc, przyznał, że złożył swój podpis pod czymś, co z obowiązującym prawem ma niewiele wspólnego? Ech ten Duda…ależ się Polsce udał.
6. I znowu nam wyskoczył z szafy Antek Macierewicz. Widocznie nudno mu było, smutno. Widocznie zabrakło mu błysku fleszy, więc objawił się w mediach, by zaskoczyć naród obietnicą, że tym razem, w ciągu najbliższego roku, prawda smoleńska wreszcie wyjdzie na jaw. Czekamy na tę prawdę już 8 lat, to i spokojnie poczekamy kolejny rok. Wiadomo przecież, że oświeci się lud w tym temacie podczas kampanii parlamentarnej, bo a nuż zdziała cuda i da PiS-owi zwycięstwo na poziomie 200 procent?
7. Tragedia straszna się stała. Zaginął gdzieś słynny słupek, wkopany przez prezesa na odcinku przekopu Mierzei Wiślanej Był słupek i szlag go trafił. Trzeba powołać komisję śledczą w sprawie. Trzeba ruszyć CBŚ. Bez tego słupka nie rozpocznie się jedna ze sztandarowych inwestycji PiS Olaboga, co za tragedia! Olaboga, co za nieszczęście! Apeluję do złodzieja – oddaj draniu słupek prezesa, bo bez słupka będzie „d…pka”
*
Stare przysłowie mówi, że „kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, a nowe przysłowie kracze – „ Dla kogo PiS jak ojciec i matka, tego czeka niezła jatka” Do poczytania za tydzień 
Źródło informacji
1. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,24090031,teczowy-pia…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,24094116,rzeczpospolita-minister…
3. https://koduj24.pl/kompromitacja-dudy-w-berlinie-polscy-dy…/
4. https://koduj24.pl/europoslowie-pis-przeciw-rezolucji-zaka…/
5. https://www.wprost.pl/…/prezydent-duda-trzeba-znowelizowac-…
6. https://www.fakt.pl/…/kiedy-raport-o-smolensku-maci…/e4484xp
7. https://businessinsider.com.pl/…/slupek-jaroslawa-k…/twv1vgm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.