Prasówka tygodniówka (16 – 22.04.2018)

Prasówka tygodniówka (16 – 22.04.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (16 – 22.04.2018)
Tydzień już mija, chryję goni chryja. PiS czeka na cud, pomysłów ma w brud. (błąd ortograficzny zamierzony, by połaczyć bród z brudem ) Nóżkami przebierają, bo cykora mają. Gorze im, oj, gorze, teraz nawet Bóg już im nie pomoże. I tego się trzymajmy 
1. Skromność i uczciwość PiS aż kuje w oczy. Profity ze związku z tą partią należą się jak psu zupa, więc „użyjmy żywota! Wszak żyjem tylko raz;. Niechaj ta czara złota. Nie próżno wabi nas”. Nawet wyjazd zorganizowany dla kombatantów w ramach pielgrzymki byłych żołnierzy gen. Andersa oraz Sprawiedliwych Wśród Narodów, zorganizowany przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych do Izraela, okazał się świetną okazją na darmową wycieczkę dla elity rządzącej. Na 65 uczestników, blisko połowa to politycy i sympatycy PiS, którzy z kombatanctwem nie mają nic wspólnego. I znowu zafundowaliśmy tym biedakom darmową wycieczkę, której koszt to 3600 zł na osobę. Co oni zrobią, jak im prezes obniży pensje jeszcze bardziej? Nawet za pielgrzymkę do Częstochowy będziemy musieli my bulić?
2. Nagrody tu, nagrody tam, ale władzy wolno, bo ona zasłużyła, zapracowała swoją inwencją twórczą, inteligencją i prawdziwym patriotyzmem. Wyskoczył nam kolejny news o kasie, jaką w 2017 roku przydzieliło Ministerstwo Rolnictwa pracownikom agencji rolniczych, instytutów badawczych i spółek, w których udziały posiada Skarb Państwa. Kwota skromniutka, bo raptem 173 mln 524 tys. Cóż to jest dla nienażartych finansowo, którzy wreszcie dorwali się do koryta. Pikuś po prostu.
3. Polska Fundacja Narodowa postanowiła udowodnić, że w pełni zasługuje na te miliony złotych, którymi karmi je rząd. Z okazji rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim wydała klip, który idealnie mieści się w nowej, „pisowskiej” narracji historycznej. Nie ma słowa o przywódcach powstania. Nie ma żadnego przekazu pokazującego wydarzenia z punktu widzenia powstańców. Jest za to o pomocy Polaków, o walce Żydów z Polakami „ramię w ramię”. I taki przekaz poszedł w świat. Przekaz, który nie pokazuje tragedii powstania, ale nadmiernie akcentuje „wielką i owocną współpracę” ze stroną polską, której faktycznie, w tak przedstawionym wymiarze, nie było. Brawo Fundacja. Pewnie za to dostanie kolejną kasę.
4. Najpierw pan Macierewicz, już jako podrzędny poseł, a nie minister MON, anulował polski raport o katastrofie smoleńskiej, a teraz nieRząd broni rękami i nogami religii smoleńskiej i stara się chronić lud, przed „kłamstwami” komisji Millera. Maciej Lasek miał się spotkać z mieszkańcami gminy Lesznowola, ale…nie spotkał się. Radni PiS, Sergiusz Muszyński i Michał Grzesło załatwili zakaz na odbycie się tego spotkania, jak podano oficjalnie, z „przyczyn technicznych”. I tak trzymać. Nie można zasiać ziarenka wątpliwości w narodzie, bo PiS straci podstawę swego bytu. Była zbrodnia i tego się trzymamy, nawet gdy to tylko rodzaj dogmatu.
5. Nauczyciele protestowali wczoraj pod Ministerstwem, który prywatnym folwarkiem Zalewskiej, pod hasłem „Mamy dość”. W pełni zgadzam się z postulatami protestujących, bo boleję nad sytuacją polskich nauczycieli, ale mam pewne „ale”. Co to znaczy te ok 5 tys. ludzi na ulicy wobec ponad 670 tysięcy nauczycieli w całej Polsce? Ta „masowość” aż bije po oczach i zapewne nie zrobiła większego wrażenia na nieRządzie. Szkoda, że to środowisko nie ma za grosz poczucia jedności, solidarności zawodowej. Szkoda, że ma w pewnej części ciała swój własny interes. Niestety, pokazuje, że władza może nimi rozgrywać, jak chce, sprowadzić do roli zmanipulowanego narzędzia i nie przejmować się głosami nielicznych. Niestety, tutaj zasada, że „tak wielu zawdzięcza aż tyle, tak nielicznym” nie ma racji bytu i nie gwarantuje sukcesu.
6. Rodziny osób niepełnosprawnych w Sejmie, a pan Morawiecki, postawiony pod ścianą, wykazał się empatią, że hej. Iście, słoń w składzie porcelany. Nagle okazało się, że chyba Polska nie stoi tak kasą, jak nam się wmawia, więc postanowił obciążyć daniną najlepiej zarabiających, by wspomóc, tak poszkodowanych przez los, ludzi. Nic bardziej upokarzającego dla nich nie mógł wymyślić. Zrzutka społeczna to jest to, o czym zapewne te rodziny marzą. I znowu nasuwa mi się powiedzenie, że „głupich nie sieją, sami się rodzą”. Szkoda tylko, że u nas do władzy się dorwali.
7. Błaszczak błysnął na spotkaniu z mieszkańcami w Dąbrówce. Na pytanie, komu wysłać faktury za zabezpieczenie pisowskiej prywatnej imprezki smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu, wskazał Grzegorza Schetynę i Obywateli RP. To ich wina, że tyle kasy poszło, więc niech płacą i tyle w temacie.
8. Jezus ze Świebodzina ma nie tylko cieszyć duchowość wiernych. Okazuje się, że w jego koronie zamontowano anteny do przysyłania internetu. Ale o tym ciiiii…głośno się nie mówi, bo tak jakoś głupio wykorzystać Jezusa do zarabiania kasy. Proboszcz nabrał wody w usta, jedni wierni się oburzają, bo jakie anteny na głowie? Inni usprawiedliwiają, bo za coś trzeba tę figurę utrzymać. I tak się kręcą wokół Jezusa , a kasa leci, leci, leci…
*
Tym, którzy przeżyli prasówkę tygodniówkę, życzę wspaniałej niedzieli i do poczytania za tydzień
Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23284524,na-pielgrzy…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23284138,prezes-kacz…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,23294988,manipulacja…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,23285923,pis-blokuje-spotkanie-z…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23301202,nauczyciele…
6.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23299793,morawiecki-…
7. https://www.fakt.pl/…/blaszczak-faktury-nalezaloby-…/znhnc33
8. https://www.fakt.pl/…/lubuskie-anteny-na-glowie-jez…/5vcyr0t

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.