Prasówka tygodniówka (14 – 20.05.2018)

Prasówka tygodniówka (14 – 20.05.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (14 – 20.05.2018)
Banda rządzi, banda radzi, banda nigdy siebie nie zdradzi. A przy okazji miota kłamstwami na prawo i lewo, jak nakręcona próbuje tworzyć baśnie z tysiąca i jednej nocy polskiej rzeczywistości i wciąż taka w siebie miłośnie zapatrzona. Popatrzmy, co nam zafundowała pisowszczyzna w minionym tygodniu.
1. Szturmowcy z Poznania to kolejna grupka osiłków ze skrajnie nacjonalistycznymi hasłami w swoich główkach o bardzo małym rozumku. Objawili się na marszu 1. maja, gdzie zostali jednak skutecznie zablokowani przez studentów UW. Hańba po prostu, więc teraz nie odpuszczą. Na fb umieścili zdjęcia przedstawiające podrzynanie gardła i opatrzyli je komentarzami typu „Za*****my was k***y”. I tak idą sobie te niedoróbki intelektualne w Polską, a PiS rączki z radości zaciera i idzie do nich z przekazem „kocham cię kochanie moje”. W końcu każdy chłam ważny przy urnie wyborczej.
2. Duda, prezydent części Polaków, szlaja się po USA udając głowę państwa. Ponoć jest tak zajęty, że nie ma czasu spotkać się z prezydentem Trumpem i wciska ten kit na okrągło. A przecież wszyscy wiedzą, że to Trump odwleka spotkanie z polskim „przyjacielem” i może jesienią dopiero znajdzie dla niego czas, pod warunkiem, że coś się zrobi z tą nieszczęsną ustawą o IPN. Prezydent z Dudy kiepski, ale za to jest mistrzem konfabulacji wszelakich.
3. Wszyscy wiemy, że jak PiS-owi zależy na jakiejś ustawie, to od projektu do podpisania przez Dudę mija zaledwie chwila i wchodzi ona w życie błyskawicznie. Wydawało się, że podobnie będzie z obniżką pensji polityków o 20%, a tu…mała niespodzianka. Tym razem nie ma pospiechu. Wielce zapracowany Senat nie wyrobił się i przerzucił prace nad tą ustawą na kolejne posiedzenie, za miesiąc. Zapewne i wtedy stanie im coś ważniejszego na przeszkodzie, potem długie sejmowe wakacje, wybory samorządowe i może sprawa umrze śmiercią naturalną? I z wielkich zapowiedzi pozostanie pamięć p kolejnym bajdurzeniu PiS.
4. Z okazji dnia LGBT Parlament Europejski planuje wywiesić tęczową flagę. Jak myślicie, kto jest przeciw? Oczywiście PiS. Według europarlamentarzysty Legutka (a może Legutki?), nie ma takiego święta i nikt nie prześladuje ludzi o innej orientacji seksualnej. Zamiast taką głupotą, PE powinien wywiesić rybę i zając się prześladowaniem chrześcijan Ciekawe, czy te dane wynikają z obserwacji polskiego podwórka?
5. Folwarczny Kuchciński zamknął Sejm dla dzieci i młodzieży i w tym roku nie będzie obrad Młodych. Obrady miały się odbyć jesienią, ale marszałek przewiduje, że Rodziny Osób Niepełnosprawnych wciąż będą siedzieć na sejmowym korytarzu, więc nie chce skazić młodej krwi kontaktem z nimi, bo a nuż się zarażą ideologiczną patologią. Ale Młodzi nie odpuszczą i już szukają innego miejsca na swój Sejmik. Bez łaski panie Kuchciński. Sejmik dzieci i Młodzieży i tak się odbędzie.
6. Laureaci konkursu dla dzieci i młodzieży w Grodzisku Mazowieckim otrzymali „fantastyczne” nagrody w VII edycji konkursu o żołnierzach wyklętych. M.in. broszurki, a w nich hasełka typu „KOD – Kapusie Oszuści Dewianci” czy „Tusk won!”. Resort obrony, który był patronem konkursu zasłania się niewiedzą o tym, a IPN, kolejny patron, mówi, że nie wchodzi w politykę i ponoć sprawę wyjaśni. Koń by się uśmiał z takiej argumentacji. Jedno jest pewne. Produkcja „pisolubnych” wyznawców w toku.
7. PiS dba o swoich. Niegramotna Szydło, po stracie fuchy premiera dostała fikcyjne stanowisko przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Kasę bierze, nic nie robi, tylko bryluje w miastach i wsiach. Plotka głosi, że i dla Kuchcińskiego szykuje się jakieś wyjście awaryjne Wódz chce go wysłać do Parlamentu Europejskiego i słusznie. Zapewne PE o niczym tak nie marzy jak mieć folwarcznego w swoich szeregach. Zapewne wniesie on tam wiele świeżości, nowości, prawa i sprawiedliwości. A ja się zastanawiam, skąd takie pomysły. Czyżby PiS przeczuwało, że jego miesiące są policzone?
*
A kiedy przyjdzie na Ciebie czas/A przyjdzie czas na Ciebie,/ porwie Cię wtedy do góry/ tak
Wysoko Cię uniesie/ Lecz nagle możesz zacząć spadać w dół/ A to już nie to samo…” i tym optymistycznym akcentem do poczytania za tydzień
Źródło informacji
1.http://metrowarszawa.gazeta.pl/…/7,141637,23400561,neonazis…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23406777,andrzej-dud…
3. https://www.fakt.pl/…/senat-nie-zajal-sie-20-proc-o…/dxyklxy
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114881,23410390,europarlame…
5. https://wiadomosci.wp.pl/bunt-mlodych-przeciwko-marszalkowi…
6. https://wiadomosci.wp.pl/skandal-na-konkursie-o-zolnierzach…
7. http://wyborcza.pl/7,75398,23422649,kuchcinski-do-brukseli-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.