Prasówka tygodniówka (11 – 17.06.2018)

Prasówka tygodniówka (11 – 17.06.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (11 – 17.06.2018)
Polaków ogarnęło szaleństwo piłki nożnej i wcale się nie dziwię. Sama z zapartym tchem oglądam Mundial i czekam na mecz naszej drużyny. Jednak życie toczy się w swej pisowskiej szarzyźnie dalej i niezmiennie. Popatrzmy więc, co nam w minionym tygodniu politycy pseudo rządzącej partii zafundowali.
1. Wszyscy świetnie wiemy, jak PiS rzuca pieniędzmi na prawo i lewo. Tutaj nagrody, tam kasa dla ulubionych instytucji, jeszcze gdzieś niezła wrzutka dla ojczulka Rydzyka. Nie może więc nas dziwić „szczodrość” Ziobry, który wziął sobie 25 mln zł z Funduszu Pomocy Poszkodowanym i przekazał je CBA. Czyżby pracownicy CBA na usługach PiS byli tak wykończeni, że mają prawo być traktowani jak ofiary przestępstwa i stąd to dofinansowanie? Dziwne też, że niby taki świetny minister sprawiedliwości, a nie wiedział, że to naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
2. Partia rządząca wprowadza w życie nowe zasady kultury politycznej, pokazując jednocześnie, w jakiej części ciała ma każdego, kto nie po ich stronie. Zorganizowała sobie imprezkę w Mińsku Mazowieckim, świętując Żandarmerię Wojskową. Impreza „full wypas” z Dudą i Błaszczakiem w rolach głównych, ale zabrakło na niej miejsca dla władz miejscowych. Włodarze miasta okazali się zbędni i nie dostali zaproszenia. A co, „nie będzie obcy pluł PiS-owi w twarz”
3. Biedny Antoni Macierewicz nie przyjmuje do wiadomości, że jest już tylko posłem. Wciąż okupuje gabinet w MON, podpisuje się jako minister i udaje ważnego, przyjmując hołdy od WOT. Pewnie liczył, że prezes będzie dłużej uziemiony chorobą i walczy jak lew o swoją pozycję. A tu klapa…poseł K. wrócił do świata żywych i co Antoni teraz zrobi? Nadala będzie udawał, że życie jest piękne, a on po prostu naj…?
4. I kolejna wpadka rządzących geniuszy. Ministerstwo Zdrowia, w ramach miłości do narodu, wpadło na pomysł, by w Polskę ruszyły tzw. dentobusy. Trzeba przyznać, że idea super, bo warto ratować zęby najmłodszych, ale…okazuje się, że przetarg na te dentobusy, wart 24 mln zł, został ustawiony po jedną, konkretną firmę. Brawo wy.
5. Do Szczecina zjechała cała elita PiS, by wspólnie fetować odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Pomnik powstał bez zgody Rady Miasta, mimo sprzeciwu wielu Szczecinian, na terenie należącym do NSZZ „Solidarność”, która zaprzedała się PiS-owi całkowicie. Choć była to imprezka prywatna, to nie zabrakło wojskowej asysty. Przemawiający piali z zachwytu nad geniuszem Lecha K., szukali na siłę jego powiązań z regionem zachodniopomorskim i w ogóle miało być super. Miało być, ale nie było, bo na szczęście KOD i Obywatele RP zadbali o odrobinę prawdy w tej farsie. Ależ przywrócili tych zachwyconych z siebie do pionu
6. Politycy PO rozpoczęli działania, których celem kontrola poselska w ministerstwach. Chodzi o dokładne zbadanie, ile kasy PiS wydało na siebie w formie nagród i premii. Wprawdzie kancelaria premiera nie widzi problemu i niczego nie ukrywa, ale część materiałów jest chwilowo dla posłów PO niedostępna. Dopiero trzeba co niektóre dokumenty opracować, przygotować i potem…proszę bardzo…niech sobie PO kontroluje. PiS liczy na to, że sprawa rozejdzie się po kościach? Że wystarczy rzucić kontrolującym jakiś ochłap i będzie po problemie? Że czas oczekiwania na materiały będzie tak wydłużony iż problem umrze śmiercią naturalną? Jak znam życie i tę partię to wiem, że na uszach staną, byle tylko zamataczyć i nie pokazać wszystkiego.
7. Posłowie opozycji chcą komisji śledczej w sprawie przewałek GetBacku, a tymczasem wyciekł list, jaki prezes upadającej spółki napisał do Morawieckiego. GetBack powołuje się na swoje zasługi dla PiS-u czyli m.in. dofinansowanie imprez środowisk związanych z PiS-em i zakup od Pekao SA, BGK i „przede wszystkim PKO BP”„portfeli kredytów i pożyczek w kwocie blisko 4 mld zł, co pozwoliło zarobić tym bankom 400 mln zł. Tak więc PiS powinno się teraz odwdzięczyć i wspomóc spółkę. I co teraz?
8. Mamy już Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie, Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II w Siedlcach i Stalowej Woli, ale teraz Rydzykowi zamarzyło się jego własne muzeum polskiego papieża. A jak ojciec Tadeusz czegoś chce to dostaje, więc Ministerstwo Kultury szykuje kolejną kasę dla duchownego z Torunia. Drobiazg…tylko 100 mln zł, ale na początek może wystarczy. Zastanawiam się, czy przypadkiem w nieRządzie nie zasiada jakiś czarodziej, który macha różdżką, woła „stoliczku nakryj się” i pojawiają się kolejne worki z kasą. Tylko tak można wytłumaczyć to nieustanne rozdawnictwo naszych pieniędzy. No chyba, że się mylę i jesteśmy najbogatszym państwem na świecie.
*
No i jak? Co wzbudza więcej emocji: szaleństwa PiS czy Mundial? Do poczytania za tydzień.
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.onet.pl/…/resort-ziobry-niezgodn…/1446z43
2. https://wiadomosci.wp.pl/zandarmeria-wojskowa-swietowala-w-…
3. https://wiadomosci.wp.pl/antoni-macierewicz-wykorzystal-nie…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23537972,nik-przetar…
5.http://szczecin.wyborcza.pl/…/7,34939,23549226,korki-szarpa…
6. https://wiadomosci.onet.pl/…/po-dokona-kontroli-pos…/d696d9x
7. http://wyborcza.pl/7,75398,23536901,mamy-tajny-list-do-prem…
8. http://torun.wyborcza.pl/…/7,48723,23535227,100-mln-zl-pans…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.