23.06.2016

23.06.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Kawa zrobiona? Ćwiczenia relaksacyjne przeprowadzone? Czujemy spokój niebiański w sobie? No to do czytania. Zapraszam.
1. Ach te Dudy nieźle robią nas w trąbę. Jeden, ten, który udaje prezydenta, jeździł sobie na nasz koszt, by prowadzić zajęcia na prywatnej uczelni, za co nieźle mu płacili. Drugi wciąż się zaklina, jaki to jest uczciwy, prawy i poświęca się dla Solidarności. Nie przeszkadzało mu to nabierać sił do walki o prawa związkowców na wypasionych wczasach, obżerać się darami Bałtyku, korzystać z saun, masaży itp. Odpoczywał sobie spracowany człowiek z rodzinką, znajomymi, przyjaciółmi, a głupi związkowiec płacił. Pienił się Piotr Duda, groził sądem, konsekwencjami, a sporo czasu minęło i cisza. Ciekawe, co teraz zrobi, gdy ujawniono kolejne dowody kradzieży kasy związkowej na własne przyjemności. Jak znam życie, związkowcy za nim murem, partia zaprzyjaźniona murem, a on sam pewnie liczy, że rozejdzie się sprawa po kościach. Trzeba przyznać, że niezłe cwaniaki z tych Dudów. Chroń nas Panie Boże przed kolejnymi Dudami w polityce, bo naród tego nie udźwignie.
2. IPN wreszcie nie będzie musiał udawać, jaki jest bezstronny i obiektywny. Właśnie dzisiaj dokonano wyboru członków Kolegium. Jest oczywistą oczywistością, że to kandydaci PiSu, co chyba nikogo nie zaskakuje. Szykujmy się więc na wielki wysyp wrogów, konfidentów i zdrajców. Panowie Borusewicz, Wujec, Frasyniuk i inni bohaterowie walk o wolną Polskę nie będą mogli już spać spokojnie. PiS ich nie lubi, więc IPN dorwie się do nich, rozszyfruje i zmiecie z piedestału. Podejrzewam, że podobnie szacowna ta instytucja postąpi z nieżyjącymi m. in. Kuroniem, Geremkiem, Mazowieckim. Wielka czystka pamięci narodowej rozpoczęta. Zgodnie z zasadą, nie według zasług, ale podług sympatii prezesa.
3. Największym dobrem narodowym w Polsce jest górnik. To on dyktuje rządowi co i jak, a nie daj Bóg władza nie posłucha, to ruszy na Warszawę i da popalić popaprańcom. Ależ PiS trzęsie porteczkami ze strachu. Prezes i jego wybrańcy są skłonni dopłacić z naszej kieszeni, byle tylko górnicy byli zadowoleni i szczęśliwi. Idzie nam w górę opłata za prąd, co oznacza też podwyżkę cen żywności, zmieniona pod górników zostaje ustawa o odnawialnych źródłach energii, a „ wszystko to, bo ciebie kocham i nie wiem, jak bez ciebie mógłbym żyć”. Błagam cię o Panie, ześlij nam Margaret Tchatcher, bo z torbami pójdziemy.
4. No i sprawa wyjaśniona. Prezydent Poznania uratował obchody Czerwca’56. Nie będzie odczytania listy smoleńskiej. Zapewne to szok dla Macierewicza, bo jak to, Poznaniacy nie sprzedali się za asystę honorową? Nie chcę być złym prorokiem, ale chyba ostro miasto zapłaci za zlekceważenie MON i jego debilnej decyzji. I wiecie, co Wam powiem, jakos mi to obojętne. Nie ma bowiem takiej ceny, którą nie byłoby warto zapłacić w obronie godności, honoru i prawdy historycznej. Macierewicz w końcu odejdzie, a Poznań pozostanie z piękną i czystą kartą. Brawo prezydencie Jaśkowiak.
5. I wszystko jasne. Doniesienia dziennikarza GW o związkach Macierewicza z jakimiś podejrzanymi indywiduami to efekt halucynacji człowieka, uzależnionego od heroiny. A to brzydal przebrzydły, nie dosyć, że ćpun to i kłamca. Ciekawe, co jeszcze PiS wymyśli, by chronić swoich. Ciekawe, kiedy elektorat PiSu wpadnie na to, że jest na okrągło robiony w bambuko. Ile czasu im dajemy?
6. Nasza Kempa, prawniczka po administracji znowu powiedziała, co wiedziała, nie zastanawiając się nad sensem. Nie ma nic przeciwko ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, nawet wbrew woli rodzin. W końcu prawda o zamachu jest najważniejsza, więc rodziny niech się nie czepiają. Chciałabym wiedzieć, kto poniesie odpowiedzialność za tego typu decyzję, gdy wreszcie znormalnieje nam Polska. Czy i tym razem politycy innych opcji pozwolą, by krętaczom, kłamcom, oszustom pozwolono dalej funkcjonować w przestrzeni publicznej? Czy znowu skończy się tylko na słowach?
*
Prezesie uwierz, czas już powoli zejść ze sceny i zabrać ze sobą tych wszystkich „geniuszy”, „ekspertów”, intelektualistów”. Słowo, damy sobie bez was radę i nawet nie będziemy płakać z tęsknoty. Prezes niech myśli, a tymczasem żegnam się z wami do jutra.
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/piotr-duda-pobyty-w-hotelu-baltyk-za…
2. http://wyborcza.pl/1,75398,20289370,sejm-wybral-czlonkow-ko…
3. http://wyborcza.biz/…/1,148287,20287933,ustawa-o-oze-na-biu…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20285373,prezydent-p…
5. http://www.rp.pl/…/160629678-Misiewicz-Autor-GW-uzalezniony…
6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Beata-Kempa-decyzja-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.