9.08.2016

9.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Polskie newsy są jedyne, niepowtarzalne i pełne uroku, zupełnie jak prezes. Zapraszam.

1.Ryszard Czarnecki. Z uporem maniaka przypominam, ze facet, gdy PiS go nie chciało, startował do sejmu z listy Samoobrony. Żądza władzy jest w nim tak rozbuchana, że nawet z Lewicy by startował, byle tylko do koryta się dorwać. I tenże kameleon polityczny właśnie ogłosił, że Polska nie przyjmie żadnego uchodźcy spoza Europy. No i dobrze. Wyłamiemy się z solidarności europejskiej, wyślemy uchodźcom trochę kasy, by sobie nastrój poprawić i nie zapomnijmy szeroko otworzyć drzwi, gdy państwa europejskie będą wyrzucać naszych rodaków. W końcu zawsze jest coś za coś.

2. Pamiętacie Orliki? Był to program PO obejmujący budowę boisk dla dzieciaków. Teraz okazuje się, że kilkaset z nich wymaga remontu, ale Ministerstwo Sportu nie da na to pieniędzy. Nie da, bo ich nie ma. Tralalala, gdyby to były boiska przykościelne to i kasa by się znalazła i w tempie doprowadzono by je do użytku. A tak, to co się przejmować. Dzieciaki niech sobie kopią piłkę na ulicy i niech się nauczą, że PO to wróg narodu największy i nic, co PO wymyśliło, kontynuowane, naprawiane nie będzie. I tak ma być.

3. Sypie nam się całkowicie energetyka wiatrowa. Nowa ustawa, która według mojej intuicji jest prezentem dla polskiego, nierentownego górnictwa, powoduje, ze wiatraków w Polsce stawiać się nie będzie, bo przyjęta przez PiS norma odległościowa jest po prostu nierealna. W chwili, gdy grozi nam brak mocy w sieci ten pomysł rządzących jest rzeczywiście perełką ignorancji. Firmy wiatrowe zaczynają padać, nawet do 5000 ludzi straci pracę, ale to nieistotne. Polenergia wymyśliła więc, ze postawi wiatraki na Bałtyku. Jest to jakieś rozwiązanie, prawda? Gorzej, że inwestorzy, którzy już sporo władowali w projekt teraz zostali na lodzie i grożą sądem. Gorzej, bo Polska traci wiarygodność, co odstraszyć może inwestorów z innych branż i poszukają sobie państwa, które jest stabilne oraz przewidywalne. Jeszcze trochę, a rzeczywiście zostanie nam tylko współpraca z Białorusią i Rosją, bo pozostali po prostu się na nas wypną.

4. A to niespodzianka. Minister Henryk Kowalczyk przyznał, ze brakuje 5 mld zł na program 500 plus. Drodzy rodzice, nie martwcie się jednak, bo kasa się znajdzie. Nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak, ale będzie na bank. No i to mnie właśnie niepokoi. Komu odbiorą, co zniszczą, by dać na dzieciaczki?

5. Major Wojciech Nawrocki komendant Garnizonu Poznań wywalony przez Macierewicza na zieloną trawkę. Powód bardzo prosty. Brak asysty honorowej z apelem smoleńskim w ręce na obchodach Czerwca 1956. No i proszę, winny się znalazł. Pytanie, co miał zrobić nieszczęśnik, by apel został odczytany i ofiary katastrofy smoleńskiej uhonorowane jak trzeba. Miał wtargnąć pod pomnik, zaprzeć się i nie ruszyć? Miał szarpać się z prezydentem Jaśkowiakiem i kombatantami Czerwca? A może miał wpaść na scenę, wyrwać mikrofon weterance Czerwca, postawić swoich żołnierzy pod bronią i strzelać do opornych? Kontakt z ułańska fantazją Macierewicza grozi trwałym kalectwem lub śmiercią. Ufffff…

*
No i dobrnęliśmy do końca. Gdyby to był cyrk Monty Pythona wyłabym ze śmiechu, ale to przecież nasza, polska rzeczywistość. Do jutra!

Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Nie-bedziemy-wpuszczac-uchodzcow-sp…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20520151,dpg-orliki-…
3.http://www.money.pl/…/energetyka-wiatrowa-w-polsce-branza-w…
4. http://www.newsweek.pl/…/kowalczyk-na-program-500-brakuje-p…
5. http://poznan.wyborcza.pl/…/1,36037,20518504,zemsta-maciere…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.