5.05.2017

5.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Majówka majówką i już po majówce. Wracamy więc do szarej rzeczywistości, by duch w narodzie nie zginął. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Antysystemowy Kukiz zachłysnął się powiewem władzy i che utrzymać się w polityce za wszelką cenę. Szuka na gwałt kogoś, kto go wzmocni i pozwoli pozostać trzecią siłą. Raz już z niej skorzystał, to może i teraz się uda. Chodzi oczywiście o endecję, która bardzo, ale to bardzo pachnie zbytnim zbliżeniem z narodowcami. Kukiz liczy na wsparcie, może nawet da jakieś miejsce na liście do samorządów i jeśli się uda, będziemy mieć łysolków u władzy. Nieźle to sobie facet, który nie cierpi polityki i polityków wymyślił, prawda?
2. W marcu, w jednej ze szkół, podczas rekolekcji, odbyła się również spowiedź, przeprowadzana w jednej z sal lekcyjnych. Wielu rodziców ostro się wkurzyło, opinia publiczna dostała białej gorączki, ale wreszcie jest. Wreszcie, po dwóch miesiącach, MEN ustosunkowało się do sprawy. „Mądry” wiceminister stwierdził dość beztrosko, że nie widzi tutaj żadnego problemu, bo przecież „prawo oświatowe nie definiuje szkoły jako instytucji świeckiej”. Ciekawe, bo to prawo, które ja znam, podkreśla neutralny charakter szkół, wolny od wszelkich ideologii. Hm… a może PiSiątka po cichutku już to prawo zmienili?
3. Chciał Duda wreszcie coś sam powiedzieć, na coś sam wpaść, a tu od razu wewnętrzna awanturka. Całą dobę myślał poseł K. i spółka jak tu odebrać Dudzie prawo do samodecydowania i wymyślił. Teraz to PiS, ustami szefowej gabinetu Szydło, informuje, że pomysł z referendum w sprawie zmiany konstytucji to ich i tylko ich, że Duda łaskawie poinformował tylko, ale całą chwałą za to należy się tej jedynej i słusznej partii. Z kancelarii Dudy poszedł więc przekaz, ze pani Witek nie zrozumiała, co powiedział Duda, a dla nas to przekaz, że miłość i zgoda partyjna PiSu ma się na finiszu. Trzeszczy, zgrzyta, pruje się, pęka. Powolutku acz coraz bardziej widocznie. Ależ to cieszy 🙂
4. Wiecie o niesamowitej wizycie tajemniczego gościa w MON? Gościa, który zapewne z racji zajmowanej funkcji i wykonywanego zawodu, okazał się idealnym partnerem dla Macierewicza do rozmów na temat bezpieczeństwa międzynarodowego. To ktoś nie byle jaki czyli emerytowany ks. kard. Theodor McCarrick. Zapewne niebawem dowiemy się, jakie ciekawe pomysły „obronne” podsunął naszemu guru wojskowości. Potem gość wpadł na pogaduszki do kardynała Dziwisza, a towarzyszył mu Edmund Janniger, kolejna gwiazda polskiego MON. Wreszcie miał okazję pokazać, ze zasługuje na tę kasę, którą dostaje za „pracę”.
5. W Łomży, na Starym rynku powiewa sobie w towarzystwie naszej flagi państwowej, podobnie jak w innych miastach Polski, flaga UE. Nikomu jednak do głowy by nie wpadło, że to jakiś ruchomy rekwizyt, którego chowa się na czas imprez państwowych, by nie przeszkadzał, nie rzucał się w oczy. Tak właśnie zrobiono przed obchodami rocznicy Konstytucji 3. maja. Maszt wykopano, flagę unijną schowano, a następnego dnia, maszt ponownie wkopano i flaga ponownie zawisła. Nikt nic nie wie, choć plotka głosi, ze to policjanci, by nie kuła w oczy Jarosława Zielińskiego, wiceministra MSWiA. Trzeba przyznać, prawie codziennie są odkrywane kolejne szczyty idiotyzmu.
6. W Poznaniu kolejny już raz „prawdziwy patriota” w akcji. Tym razem obrzucony został stekiem chamstwa ciemnoskóry, który śmiał pójść do sklepu na zakupy w tym samym czasie, co ten „bohater”. Zaatakowany Hindus nie zgłosił sprawę na policję, bo stwierdził, że to i tak nic nie da. Wydawało mu się, że napastnikiem jet ta sama osoba, która parę tygodni wcześniej pobiła jego kolegę. Policji poznańskiej nie udało się namierzyć przestępcę, mimo, ze jest jego dokładny rysopis, są świadkowie zdarzenia. Może trzeba poczekać na sukces śledczy do czasu aż nieRząd się skończy i przyjdzie sensowniejsza władza?
*
No i to by było tyle na dzisiaj. Starałam się tak delikatnie i z dużą wstrzemięźliwością przeprowadzić Was przez dzisiejsze newsy, bo przed nami kolejny weekend, więc dobry stan psychiczny jak najbardziej wskazany. Tym bardziej, że jutro Wielki Marsz. Trzymacie się i do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21766478,kukiz-wchodzi-w-sojusz-…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21767076,spowiedz-w-…
3. http://wiadomosci.wp.pl/zgrzyt-na-linii-duda-pis-mucha-wite…
4. http://www.fakt.pl/…/janninger-na-spotkaniu-z-kardy…/kcc26eq
5. https://www.wprost.pl/…/Lomza-Maszt-z-flaga-UE-usuniety-na-…
6. http://koduj24.pl/w-poznaniu-kolejny-incydent-rasistowski/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.