3.04.2017

3.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Minęła niedziela, taka piękna, pełna słowami z naszej Konstytucji. Skrzydła u ramion urosły, ale dzisiaj poniedziałek i powrót do pisowskiej rzeczywistości. Wiecie, jakoś jednak dzisiejsze newsy mnie nie wkurzają aż tak bardzo. Pewnie dlatego, że wczorajszy dzień dał mi olbrzymią porcję siły i wytrwałości. Zapraszam 🙂
1. Biuro legislacyjne Sejmu nie zostawiło suchej nitki na propozycjach zmian w KRS autorstwa Ziobry. Sejmowi legislatorzy podkreślają całkowitą sprzeczność tego „dzieła” z Konstytucją. Dobrze, że dołączyli do Sądu najwyższego i tych instytucji, które wskazują łamanie zasady trójpodziału władzy i ostro się temu sprzeciwiają. Szkoda tylko, że to głos, który będzie całkowicie zlekceważony przez nieRząd. Fakt, będą PiSiątka pozornie zgadzać się z wątpliwościami, więc zapewne ktoś, najprawdopodobniej, udający prezydenta, Duda odda poprawioną ustawę pod obrady pisowskiego TK. A ten orzeknie oczywiście zgodnie z wolą niemiłościwie nam panujących. I będzie tak jak sobie PiS zażyczy.
2. Głupich nie sieją, sami się rodzą. Tak mówi znana zasada, ale w Polsce to wygląda nieco inaczej. Oni nie tylko sami się rodzą, ale i mają przyzwolenie władz, by wejść między lud i głosić swoje prawdy wszędzie, gdzie się da. Ostatnio Duch ich pseudoBoży doprowadził pod oddział dermatologii dziecięcej w jednym ze szpitali. Tam właśnie grupka oszołomów, nazywająca siebie obrońcami życia poczętego przeprowadziła akcję „uświadamiania”, jak zła jest aborcja, jak dobra jest ich troska o poczętych. Krwawe plakaty, wrzaski prawdy przez niezły sprzęt nagłaśniający, a wszystko to skierowane do dzieciaków. Mam nadzieję, ze ktoś mądry zgłosi to odpowiednim służbom i to na tyle szybko, dopóki jeszcze sądownictwo nie podlega całkowicie pisowkiej sprawiedliwości.
3. Sondaże PiSu lecą na łeb na szyję, więc trzeba znaleźć coś, co ponownie zmobilizuje elektorat posła K. Oczywiście trzeba sięgnąć do najbardziej skutecznej broni czyli….zamachu smoleńskiego. Zgodnie z takim zaleceniem, prokuratura oskarża rosyjskich kontrolerów z lotniska o świadome działania, mające na celu wybicie polskiej elity politycznej z wybitnym prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Do tego, tak w gratisie, dorzucone zostaje śledztwo w sprawie zdrady dyplomatycznej i jest git. Wreszcie poseł K będzie mógł przedstawić jakiś konkret na rocznicy smoleńskiej. Wreszcie Macierewicz stanął na wysokości zadania. Może lud to kupi? Pewnie tak.
4. Już wiemy, dlaczego wczoraj PiSiątka „olały” 20 rocznicę uchwalenia naszej Konstytucji. Poseł K. wyraźnie powiedział, że „Konstytucja RP zawierała w sobie wiele elementów, które petryfikowały istniejący układ społeczny, a ten układ był niczym innym jak postkomunizmem w najczystszym tego słowa znaczeniu”. Marzy mu się pewnie, by uroczyście obchodzić za 3 lata 10 rocznicę ogłoszenia projektu pisowskiej konstytucji, która jedyna słuszna, jedyna „demokratyczna”, jedyna nie postkomunistyczna, postubecka, postukładowa, post jakaś tam. Tralalala, wiara czyni cuda, ale chyba nie aż tak. Za trzy lata to będziemy szaleć z radości, że PiSu już nie ma. Oby…
5. PiSiątka się denerwują. Miała być euforia narodowa. Miało być rosnące poparcie. Miało być obywatelskie pełne przyzwolenie na demolkę, a tutaj…coś się chyba nie udało. Strach co niektórym zagląda w oczy i już nie ma tego gadania jednym głosem. Coraz częściej słychać w szeregach wielbicieli posła K. , że czas na nowe otwarcie, że trzeba coś, trzeba jakoś, bo będzie kiepsko. Jak to fajnie, widzieć ich tak zdezorientowanych, zdenerwowanych, zestresowanych. Czy rekonstrukcja rządu pomoże? Czy rozdmuchane ego PiSiątek da radę?
6. Do propozycji, by ogłosić święto państwowe w rocznicę chrztu Polski i rocznicę śmierci Jana Pawła II może dołączyć kolejna, dotycząca 10 kwietnia. Ktoś zgadnie, o jaką to rocznicę chodzi? Jesteśmy bogatym krajem, bo stać nas na fundowanie sobie kolejnych dni wolnych. A może pracujmy tylko w weekendy, a w ciągu tygodnia święćmy to, co nam poseł K z nieRządem wymyślą?
*
Mam nadzieję, że newsy Was usatysfakcjonowały, zaspokoiły tą masochistyczną stronę osobowości i z uśmiechem możemy przeżywać kolejne godziny życia w pisowskich realiach. Nie wiem, jak Wy, ale ja oddalam się właśnie z kawą i dobrą książką w swój świat. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21582638,biuro-legislacyjne-sejm…
2. http://www.newsweek.pl/…/proliferzy-pod-szpitalami-i-akcja-…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21584499,prokuratura…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-obowiazujaca-konstytucje-…
5. http://www.fakt.pl/…/kaczynski-planuje-rekonstrukcj…/lj4pgg3
6. https://www.wprost.pl/…/10-kwietnia-swietem-panstwowym-To-j…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.