28.11.2016

28.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Za oknem biało i zimno, brrrrrrr…. Warto się nieco rozgrzać, więc zapraszam na prasówkę 🙂
1. Ministerstwo Rodziny wiąż przekonuje nas, że program 500 Plus spowoduje wielki przyrost naturalny. Polki będą rodziły na potęgę, a gwarantem tego są słowa profesora Janusza Witkowskiego. Co ciekawe, profesor jest bardzo zdziwiony manipulacją jego wypowiedzi. Przyznaje, że na Konferencji Rządowej Rady Ludnościowej przeprowadził pewną symulację, ale to tylko symulacja i nie może być ona podstawą wyciągania tak optymistycznych wniosków. Kolejny dowód na to, że władza słyszy tylko to, co chce, a potem wciska nam ciemnotę i liczy, że na to polecimy.
2. Panie z przedszkola w Chrzanowie przeszły same siebie. Okazały się niesamowicie chłonne na głoszone „prawdy” o imigrantach, na hasełka rasistowskie, na uwarunkowanie, że kto ma ciemniejszą karnację, ten gorszy, niechlujny, brudny. Ofiarą ich myślenia stał się jeden z podopiecznych, odbiegający zdecydowanie urodą od klasycznego Słowianina. Dzieciak został zaszczuty, matka jest wykończona, dyrektorka węszy same kłamstwa, bo przecież placówka jest idealna. Idealna, ale dla kogo?
3. Gliński nieźle podkopuje ostatnio autorytet PiSu. Ciekawe, skąd to jego przebudzenie? Co się stało, że nagle pokazuje twarz przyzwoitego człowieka? W kuluarach szepce się cichutko, że bardzo rozczarował posła K. Jest zbyt łagodny, nie potrafi ostro ustawić niepokornej kultury i czeka go wylot. Możliwe, że czuje to w kościach i teraz chce biegiem odbudować swoją wiarygodność socjologiczną. Pytanie tylko, czy mu się uda? Czy jego środowisko daruje mu dotychczasowe wtopy?
4. Ministerstwo Rolnictwa walczy o polską wieś. Polski chłop głupi to wszystko kupi – taka zapewne dewiza przyświeca ministrowi, bo stanął przed kamera i z promiennym uśmiechem informuje, ileż to wspaniałości obecny rząd dał rolnikom. Jest dobrze, a nawet wręcz cudownie. Polscy rolnicy są radośni, dopieszczeni, a będą jeszcze bardziej, bo PiS rozkłada program szczęśliwego rolnika na całe cztery lata. Rozumiem, że pierwszy rzut reform nastąpi przed wyborami samorządowymi, a drugi przed parlamentarnymi. Przyjemności trzeba odpowiednio dawkować, by przyniosły one namacalny efekt w postaci wygranej. W tym szaleństwie jest jakaś metoda, fakt.
5. Jestem zauroczona wręcz najnowszym pomysłem Szydło. Geniusz z niej po prostu. Właśnie wymyśliła sobie, że Polska będzie sojusznikiem Wielkiej Brytanii w negocjacjach z UE. Kochamy Wielką Brytanię, nikogo tak jak nas nie zmartwił brexit, tyle wspaniałości nas łączy z Anglikami, będziemy pilnować, by brzydka UE nie skrzywdziła naszego przyjaciela, bo my tak chcemy i już. Oczywiście UE przyjmie bez słowa wszystkie postulaty Szydło, bo wiadomo, że bez nas wspólnota europejska leży na obie łopatki. Wielka Brytania pokocha nas jeszcze bardziej i będzie git. No cóż, pomarzyć zawsze można.
6. Federacja Związków Mundurowych wkurzyła się ostro na Błaszczaka. Okazało się, że projekt ustawy, konsultowanej z nimi, znacznie różni się od tego, który Błaszczak złożył w Sejmie. Wiadomo jedno, gdy nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o kasę. Według projektu znanego FZM państwo zyskałoby 120 mln zł rocznie, ale według tego, który ostatecznie trafił pod obrady, zysk sięgnie 500 mln zł. Wszystko już jasne, prawda?
*
No to dobiliśmy do końca prasówki. Wiele się dzieje, co nas nie powinno zaskakiwać, ale może coś weselszego na podsumowanie? Uwaga – Jaki jest pani ulubiony kolor? – Żółty! Wie pan, żółte słoneczko, żółte kwiatuszki, żółte motylki, żółte, małe kacz… Wie pan co, jednak wolę niebieski.
I to byłoby na tyle. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.biz/…/1,150689,21040638,ministerstwo-rodzin…
2. http://www.newsweek.pl/…/dyskryminacja-rasowa-w-w-chrzanows…
3. http://www.tokfm.pl/…/1,145400,21039828,glinski-leci-kaczyn…
4. http://agrobiznes.money.pl/…/rolnictwo-w-polsce-jurgiel-do-…
5. https://www.wprost.pl/…/Szydlo-w-Daily-Telegraph-Polska-bed…
6. http://www.fakt.pl/…/…/blaszczak-oklamal-zwiazkowcow/gkxzjzc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.