28.08.2017

28.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

News newsem pogania, Pislandia się kłania, a my dużo gadamy i nic z tego nie mamy. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Borys Budka na celowniku Grzegorza Schetyny. O tym mówi się w PiSie od jakiegoś już czasu natomiast politycy PO wpadli na to, po wywiadzie, jaki udzielił ich kolega w „Zeit online”, nie ustalając tego z szefostwem. Znając Schetynę, wiadomo, że nie pozostawi zapędów Budki bez odpowiedzi. Facet ma już wprawę w likwidowaniu niewygodnych osób w partii. Teraz, gdy już ogłosił, ze będzie rządził Platformą do 2019 roku, będzie ostrym oczkiem patrzył i w razie czego…hop..i po Budce. To byłby zapewne strzał w kolano, ale Schetyna tak tego nie widzi. W końcu władza najważniejsza.
2. Nie neguję, tragedia straszna. Tylko współczuć dziewczynie i jej najbliższym. Chodzi o gwałt na plaży w Rimini i pobicie. Jednak to, co wyprawia Ziobro, kolejny raz wprawia mnie w osłupienie. Znowu Polacy jadą na miejsce przestępstwa, by wspomagać tamtejszą policję w dobrym rozpracowaniu i złapaniu winnych. Kurczaczek jeden, to taka turystyka kryminalna dla wybranych. Gdzie coś się dzieje, tam oni myk….i lecą, bo przecież tylko ludzie Ziobry są w stanie rozwiązać zagadkę, a policja świata na to za głupia. Jeśli inne państwa wezmą z Ziobry przykład, to będziemy wręcz zalani policjantami różnej barwy i wyznania. Już o to pupile władzy zadbają, atakując każdego, kto nie tak wygląda, nie tak spojrzy, nie takim językiem mówi. Co za idiotyzm…
3. Wszystko wskazuje na to, że ponad 650 tys zł przewalił Misiewicz, będąc szefem gabinetu politycznego i rzecznikiem MON. NIK wyhaczył jakieś dwie umowy, przy których mogło dojść do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Ojjj, zbierają się czarne chmury nad chłopakiem, a przecież to nie jego wina. On młody, uczył się dopiero, a szef mu nie powiedział, jak i co robić, by nie podpaść. Okazuje się, że taka nauka może go sporo kosztować…i oby tak się stało.
4. Dziwna sprawa. Za kilka dni mija termin składania wniosków o 500 zł na dziecko, a tutaj ponad połowa niby uprawnionych się spóźnia. Może to dlatego, że zostały zaostrzone kryteria? Samotny rodzic musi się wykazać świadczeniem alimentacyjnym. Wypada rodzic, który wykazał utratę lub śmiesznie niski dochód, a w trakcie 3 miesięcy od przyznania świadczenia, nagle odzyskał kasę lub pensja znacznie wzrosła. No i przedsiębiorcy na ryczałcie, którzy teraz muszą mieć szczegółowe zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o swoich dochodach. Czy to jest powód , że termin mija, a ludzie wniosków o kasę nie składają? A może to tylko moja chora wyobraźnie podpowiada mi takie rozwiązanie zagadki?
5. Ojjj, nasza strefa wpływów w Europie środkowo wschodniej kurczy się w niesamowitym tempie. Już wiadomo, że nie po drodze nam z Litwą i Ukrainą. Już wiadomo, że Słowacja woli UE od nas. Teraz swoją cegiełkę dokładają Czechy, oburzone wypowiedzią Szydło o prezydencie Francji Macronie. Czeski polityk skomentował jej słowa „Oto wiadomość od Polski dla Francji. Przez moje niemal dwadzieścia lat dyplomacji, nigdy nie widziałem czegoś podobnego w Europie.” Powiem jedno. Zdecydowanie wolałam być zieloną niby wyspą Donalda Tuska niż samotną i ostro dryfującą wysepką posła K.
*
Ech…nie ma to jak dobrze rozpoczęty poniedziałek. Sezonie ogórkowy otwórz się, bo Polacy już ledwo dychają w tych oparach pisowskiej polityki. Może jutro będzie spokojniej? Ktoś w to wierzy???? pa 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Niedyskrecje-parlamentarne-35-Zakus…
2. http://wyborcza.pl/7,75399,22287903,rimini-po-brutalnym-ata…
3. http://www.newsweek.pl/…/bartlomiej-misiewicz-pod-lupa-nik-…
4. http://biznes.onet.pl/…/nowy-wniosek-o-500-plus-wart…/v05evm
5. https://wiadomosci.wp.pl/czeski-dyplomata-nie-wytrzymal-sko…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.