27.06.2017

27.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Czas mnie goni, więc nie zwlekam i zapraszam na prasówkę 🙂
1. „Wolnoć Tomku w swoim domku”. Zgodnie z tą zasadą PiS nie trzyma się żadnych norm czy uregulowań prawnych. W końcu udało im się wygrać wybory, są u władzy, więc wolno im wszystko, a reszta niech patrzy i się po prostu wypcha. Wytykają Platformie błędy proceduralne przy przetargach czy konkursach, a sami uskuteczniają taką samowolkę, że hej. Na prezesa PKN Orlen został powołany Wojciech Jasiński, oczywiście bez konkursu. Tak jak i bez konkursu będzie mógł wybrać sobie zastępców. A niech PiSiątka idą sobie tą drogą, a my musimy już myśleć, gdzie postawić jakieś nowe więzienia, bo kolejka „chętnych” coraz dłuższa.
2. Dwa lata prezydentury Dudy zbliżają się do końca, a tu taka niespodzianka. Spada zaufanie do niego, co budzi moją najszczerszą radość. Już nie jest tym ulubiony, ukochanym, wspaniałym. Jego miejsce zajął Władysław Kosiniak Kamysz, zaraz za nim uplasował się Kukiz (o zgrozo), a „Klęczon” spadł na trzecie miejsce. Jednak, by mu już tak bardzo nie dowalać, pozwolono mu zająć pierwsze miejsce, wprawdzie w rankingu najmniej lubianych polityków, ale zawsze. Jedynka to jedynka, prawda?
3. Są już znane najnowsze założenia budżetu UE od 2020 roku. Wynik z nich jedno, dla Polski chyba najważniejsze. Załapiemy się na mniejszą kasę niż oczekiwaliśmy. Winą jest brexit i tzw. „inne problemy globalne”, w tym, podejrzewam, również problem uchodźców. Te mniejsze pieniądze odczują głównie małe firmy, edukacja i rolnictwo. Zabraknie też na rozbudowę infrastruktury. Ta UE taka zła, więc zobaczymy, jak będzie „dobrze” tym, co na nią tak narzekają.
4. Wielka feta na jasnej Górze. Syn Szydło odprawił swoją własną mszę. Żeby był tak zwany „full wypas” mszę koncelebrował Ojczulek Rydzyk, a udział w niej wzięły najważniejsze „szyszki” Polski; premier, ministrowie, wiceministrowie, pisowscy parlamentarzyści. Nie zabrakło też posła K. i pani Dudowej. Potem był obiadek, deserek. Mnie zastanawia jedno, kto sfinansował tę imprezkę. Znowu my?
5. Biedna minister Rafalska. Przeżywa właśnie trudne chwile, bo GUS ogłosił, ze w kwietniu urodziło się mniej dzieci niż w tym miesiącu, ale rok temu. Spadek niewielki, bo raptem o 600 dzieciaczków, ale jednak. Tym bardziej, że te ubiegłoroczne maluchy nie były owocem 500 Plus. Szybko sobie jednak kobieta poprawiła humor, ogłaszając, że już 2,6 mln rodzin korzysta z tegoż 500 Plus. No widzicie, jak się chce to wszystko uda się wytłumaczyć na swoją korzyść i jeszcze cieszyć się z tego. PiS w tym względzie to mistrzowie nad mistrze.
*
Mam nadzieję, ze nie czujecie się rozczarowani dzisiejszymi newsami. Jak zwykle, podtrzymują one ducha w narodzie i chwałą im za to. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,155287,22015981,wojciech-jasinski-bez-…
2. http://www.newsweek.pl/…/politycy-ktorym-ufaja-polacy-andrz…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22015748,sa-zalozenia-nowe…
4. https://wiadomosci.wp.pl/syn-beaty-szydlo-odprawil-msze-na-…
5. https://www.wprost.pl/…/Minister-Rafalska-rozczarowana-Wszy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.