26.07.2017

26.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ostre dni za nami, ostre dni przed nami. Jednak czas wrócić do newsów, bo zaraz się nam nie obrażą i sobie pójdą. Niby sezon ogórkowy, a sporo się dzieje. Zapraszam 🙂
1. Jeśli komuś wydawało się, ze Komisja Europejska poczuje się usatysfakcjonowana wetem Dud, to grubo się myli. Pozostały jeszcze dwie ustawy, obok których nie można przejść obojętnie. To ustawa o Sądach Powszechnych i Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Frans Timmermans daje Polsce miesiąc. Miesiąc na wyprostowanie, dostosowanie do europejskiego rozumienia demokracji, a potem…. Potem konsekwentnie KE wchodzi w artykuł 7. No i co będzie?
2.Człowiek, który wziął na swoje barki „naprawę” sądownictwa. Człowiek, który stoi murem za uczciwością, sprawiedliwością, praworządnością, sam robi przewałki, gdzie tylko się da. Ziobro zatrudnił w Ministerstwie Sprawiedliwości aż 13 osób, oczywiście bez obowiązującego w tej kwestii konkursu i oczywiście ludzi bez odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Do tego przyznał im niebotyczne pensje i jeszcze bardziej wzięte z sufitu premie, które otrzymali ci szczęśliwcy już na starcie. Hipokryzja i podwójne standardy a ciemny lud ma uwierzyć w czystość intencji i szczerość. Jeśli to tacy „eksperci” naprawiają sądownictwo to niezły kanał.
3. Poseł K. pozwał Lecha Wałęsę do sądu, oczywiście rejonowego, za słowa o chorobie psychicznej i współodpowiedzialności za katastrofę smoleńską. Wiem jedno, po oddaniu sądów powszechnych Ziobrze, ma on spore szanse, by Wałęsa został uznany winnym, prawda? Natomiast prokuratorzy, którzy badają obecnie skargę na posła K. za obraźliwe słowa typu kanalia, mordercy, mordy, uznają na bank, że to nic złego i oddalą ten pozew. I o to właśnie chodzi. O triumf pisowskiej sprawiedliwości nad prawem. Byle do przodu, byle się kręciło, bo PiS ma władzę, rozdaje karty i zawsze ma rację.
4. Już wiemy, że gdy my, na ulicach, walczyliśmy o 3 weta, PiS po cichutku, boczkiem załatwił sobie inne sprawy. Nie będzie referendum w sprawie reformy edukacji. Dobito rynek odnawialnych źródeł energii. Uchwalono nowe prawo wodne. Trwają intensywne prace nad ustawą o rynku mocy czyli dofinansujemy z własnej kieszeni elektrownie węglowe czyli…wspomożemy górników. Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości, a w niej eksmisje na bruk oraz …. wolnorynkowa sprzedaż lasów czyli…element prywatyzacji, przeciwko tak bardzo walczył PiS i dzięki czemu tylu zwolenników do siebie przyciągnął. No taaak… mamy sukces w postaci 2 razy weto i nowe ustawy, które nas niszczą… c.d.n.
5. Już niedługo dzieciaczki ruszą do szkół, tych nowych, pisowskich. Samorządy wydają grube miliony, by przygotować bazę. Nowe toalety, dostosowane do wieku, pracownie, place zabaw, boiska, zaplecze gastronomiczne itp. itd. A miało być bezkosztowo, miało być płynnie, miało nie ugotować samorządów finansowo. Jasny gwint, ciężkie to życie, gdy do władzy dorwą się kłamcy i oszuści. Ale w każdym szaleństwie jest jakaś metoda. Dowalić samorządom na maksa, potem trąbić, jak to są niegospodarne i jest szansa, że uda się PiSiątkom wmówić, iż tylko oni są w stanie wyprowadzić samorządy na prostą. No i oczywiście, wielu im uwierzy.
*
Jak widać, PiS nie samymi sądami żyje. Wciąż ciężko pracuje, na rzęsach staje, żeby Polska była Polską…ale tylko posła K. Zobaczymy, co nam jutro przyniesie. Pa 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75399,22151715,frans-timmermans-jezeli…
2. http://www.newsweek.pl/…/ziobro-zatrudnial-bez-konkursu-eks…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22150924,jaroslaw-ka…
4. http://www.polityka.pl/…/1713406,1,co-pis-przepchnal-przez-…
5.http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1060279,reforma-edukacji-s…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.