26.07.2016

26.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Pogoda iście letnia, nastroje również, a newsy wciąż gorące. Zapraszam.
1. Mariusz Błaszczak to bardzo ciekawa persona. Patrząc na niego, człowiek zastanawia się, gdzie kończy się prezes, a zaczyna on. Plotki głoszą, że nikt nie jest aż tak wiernopoddańczy, aż tak uzależniony od nastrojów szefa jak minister Spraw Wewnętrznych. Jego wypowiedzi publiczne są na poziomie kilkulatka, pojmowanie rzeczywistości rodem z Gwiezdnych Wojen, gdzie ciemna strona mocy próbuje zagarnąć świat. Jeśli dodamy do tego akcję z egzorcystą, który miał oczyścić gabinet ministra ze złych duchów, to wyłania nam się ciekawy obraz człowieka, który wywalił na śmietnik cała swoją osobowość, charakter i stał się tylko wydmuszką, wypełnioną dyrektywami prezesa. I to tacy ludzie nami rządzą.
2. Niezłe pranie mózgu musiała przejść Beata Kempa, by wspiąć się po drabince kariery, nie połamać nóżek i zadowolić prezesa. Z przeciętnej i dość pyskatej kobitki stała się mistrzynią słowa mówionego, wybitnym taktykiem w udzielaniu wywiadów. Kempa wie wszystko, na każdy temat, mówi, co jej ślina na język przyniesie, nie odpowiada na pytania, narcystycznie zachwyca się swoim słowotokiem i na dodatek uważa, że jest the best. Od wczoraj przebojem tygodnia jest na pewno „pakt z Janem Pawłem II”, dzięki czemu ŚDM przebiegną sielankowo, idyllicznie w radosnej atmosferze. Ciekawe, czym Kempa podpisała cyrograf i co obiecała w zamian. Możemy być niedługo świadkiem nieziemskiego zniknięcia?
3. Zbliżamy się do pierwszej rocznicy objęcia stanowiska prezydenta przez pana Dudę. Trzeba przyznać, ze jego wyborcy są bardzo cierpliwi i grzecznie czekają na realizację kolejnych obietnic. Mistrzami cierpliwości są frankowicze. Co jakiś czas się buntują, ale wystarczy słowo i znowu czekają, czekają, czekają. Ponoć wreszcie projekt prezydencki jest gotowy, ponoć znajdzie się w Sejmie, ale i tak jest problem. Duda obiecał dość beztrosko pomoc, a kasy na to brakuje. I co zrobią posłowie? Postawią na stabilizację finansowa czy na wiarygodność swojego ukochanego prezydenta?
4. Nerwy puściły Małgorzacie Sołtysiak, wiceprezesce Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego. Ostro podpadli jej Duda i Szydło, którzy podczas obchodów rocznicy pogromu kieleckiego,potępili antysemityzm i ostro wypowiedzieli się przeciwko rasizmowi. Polak antysemita? Polak rasista? Co za bzdury. Za pogrom odpowiadają sowieci, Żydzi są źli i tyle w temacie. Patrzy więc teraz podejrzliwym oczkiem na prezydenta i premier. Może dostrzegła w nich element żydowskiego spisku, który chce zniszczyć Polskę? Teraz biegiem złoży wniosek do IPN, by wyprostować kłamstwo kieleckie i będzie czuwać na Ojczyzną wolną od Żydów i innych złych nacji. I tak trzymaj dobra kobieto, prezes ci to wynagrodzi.
5. I na deser znowu Błaszczak. Odtrąbił wielki sukces polskiej policji, która wyhaczyła wrednego Irakijczyka ze śladową ilością materiałów wybuchowych. Jesteśmy wspaniali, genialni i naród niech pada na kolana. W końcu walka z multikulti przynosi dobre efekty. Oczywiście, gdyby ktoś coś, to proszę pamiętać. Wszystkiemu winne jest PO, prezydent Komorowski, ale pisowska elitka nas ochroni, obroni na wieki wieków.
*
Zastanawiam się, kto właściwie powinien zrobić sobie wakacje. Sejm czy rząd? Myślałam, że będzie spokojniej, milej, sympatyczniej, a jednak ministrowie dbają o to, byśmy wciąż czuli adrenalinę. Ciekawe, czym jutro nas zaskoczą.
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/mariusz-blaszczak-kim-tak-naprawde…
2. http://www.tvn24.pl/…/beata-kempa-o-zabezpieczeniu-sdm,6635…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,20449145,prezydent-duda-mi…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,M-Soltysiak-chce-sle…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20452799,dziennikarz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.