23.11.2016

23.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Im bardziej PiS szaleje, tym większą mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, gdy PiS opuści nas. Czego sobie i nam życzę najszczerzej jak się da. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Stopniowo stajemy się państwem, które gwardią narodową, latającymi nad głową dronami i wzmożoną kontrolą władzy nad każdym już prawie obszarem życia, stoi. I tak trzymać. Polak to manipulant, z wrodzoną niechęcią do rządzących, szukający okazji, by oszukać, wyciągnąć kasę, oszwabić uczciwą władzę. Stąd kolejny pomysł, który ma nauczyć naród porządku, uczciwości i uległości. Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. To ono uratuje nas przed nami samymi. Rząd będzie czuwał, by nic głupiego nie wpadło ludziom do głowy, będzie prostował nam kręgosłupy moralne i trzymał ostro pod lupą organizacje pozarządowe. A konkretnie pieniądze, przepływające przez nie z budżetu. Tyle jeśli chodzi o tłumaczenie PiSiątek, ale ja wiem jedno. Organizacje pozarządowe są tak mocnym akcentem obywatelskim społeczeństwa, że musi to mocno gryźć tych, co mają zapędy autorytarne. To kolejny krok ku inwigilacji i ostrej kontroli. Wszystko, byle tylko te swobody obywatelskie ograniczyć do zera i pozoru. Wrrrrrrrrrrrrr
2. Radziwiłł właśnie ogłosił, że będzie wspaniale w Służbie Zdrowia. Koniec z kolejkami do specjalistów, koniec z nerwówką i walką o numerek. Teraz, wychodząc ze szpitala, będzie człowiek zaopatrzony w pakiet specjalistyczny, który otworzy mu drzwi do każdej poradni. Co za ulga, co za radość. Jest tylko mały problem. A co z tymi, którzy nie przeszli przez szpital?
3. Od czasu do czasu warto przypomnieć narodowi, że Polska ma swoją Pierwszą Damę. Przypominam, że to taka blondynka, szczupła, gustownie ubrana, stojąca u boku męża zawsze z tą samą, lekko znudzoną miną i nieobecnym spojrzeniem. Tu coś poczyta, tam wpadnie na spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich, spotka się z rodzicami wcześniaków, napisze list do szachistów. Jak widać, zapracowana kobieta bardzo, stąd brak czasu, by zabrać głos w sprawach dla Polski i Polek ważnych. No cóż, jaki prezydent, taka i Pierwsza Dama. Bezbarwna, mdła, sztywna, zimna i zupełnie pozbawiona charyzmy. A tyle miała do powiedzenia w kampanii swego męża. Tyle obiecywała…tyle nakłamała?
4. Czy to plotka czy to prawda? Łysolki obraziły się na fb i zakładają własny portal społecznościowy Nasze Gniazdo. Wreszcie będą mogli spokojnie wymieniać się poglądami o mocnym zabarwieniu patriotycznym, nawoływać do maszerowania w obronie polskości i lżyć wrogów. Proponuję im umieścić w godle strony łysego orła, który jednym skrzydłem utrzymuje pozycję „heil” a w drugim trzyma kij bejsbolowy z symbolem Polski Walczącej w widocznym miejscu. I dla władzy taka strona będzie bardzo pożyteczna. Chłopcy narodowcy w kupie, łatwiej więc się do ich dotrze, pogada, utuli. Same plusy.
5. Górnicy ostro główkują, jak tu utrzymać miejsca pracy. Wpadli więc na kolejny „genialny” pomysł. Właśnie wyliczyli sobie, że uda im się obniżyć koszty, jeśli przerzucą na nas, podatników, wypłatę deputatu węglowego dla górników emerytów. Jeśli budżet państwa weźmie na siebie to zobowiązanie, to jest szansa, że kopalnie się obronią. Z kolei Ministerstwo Finansów ma jakieś swoje propozycje. Coś tam o wykupie uprawnień do deputatów, coś tam o kasie za zrzeczenie się prawa do deputatu. Cokolwiek zadecydują, to już wiadomo, że znowu będziemy się składać na ratowanie kopalni. A może by tak ktoś zrzucił się na ratowanie stanu psychicznego tych, którzy wciąż próbują zachować normalność w tej PiSowskiej rzeczywistości?
6. Niejaki Rybak we Wrocławiu podczas jednej z manifestacji łysolków tak się zagalopował w swej miłości do ludzi, że podpalił kukłę, przedstawiającą Żyda. Ot, taki tam wybryczek emocjonalny i tyle. Jednak sędzia potraktował to poważnie i skazał faceta na 10 miesięcy więzienia. I się zaczęło. Chłopcy narodowcy oburzeni. Wzywają do ukarania wrednego sędziego, nawołują do postawienia go pod TS ( zero wiedzy, kogo i za co stawia się pod TS), do wyrzucenia z palestry. Hejt jest tak ostry, że można obawiać się o zdrowie i życie sędziego. Brak odpowiedzi na pytanie, czy Sąd Okręgowy we Wrocławiu zamierza w jakiś sposób chronić sędziego. Co oznacza to milczenie?
*
Gospodarka leży. Kłamstwa władzy szerzą się jak wirus. Poseł K. wciąż niezłomny w swym poczuciu krzywdy i chęci zemsty, a lud ciągle to kupuje. Ciągle wierzy, ciągle kocha. Ktoś tu ostro zwariował i coraz mocniej czuję, że to nie ja, nie My. I tym optymistycznym akcentem kończę na dzisiaj i zapraszam jutro na dalszy ciąg przygód małego rycerza i jego gwardii 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Blaszczak-Czerpanie-korzysci-z-dzia…
2. http://www.fakt.pl/…/tak-chca-zlikwidowac-kolejki-d…/8edrff3
3. http://kobieta.wp.pl/msze-listy-do-szachistow-dedykacje-w-k…
4. http://next.gazeta.pl/…/7,151243,21011748,rusza-nasze-gniaz…
5. http://www.newsweek.pl/…/deputat-weglowy-dla-gornictwa-nie-…
6. http://wroclaw.wyborcza.pl/…/1,35771,21015694,sedzia-na-cel…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.