21.06.2017

21.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Coraz trudniej wybrać newsy, które warto skomentować. Walą się z każdej strony pisowskie nowinki, a jedne gorsze od drugich. A wiecie co ja na to? Tralalalala…bo im więcej demolują tym większa moja złość i wkurzenie. Tym bardziej czuję, że nie odpuszczę. Tym lepiej widzę, do kogo będzie należało ostatnie zdanie. I powiem krótko – wypchajcie się!!!! 
1. Na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej i państw Beneluxu w Pradze było miło i przyjemnie. Wspólna fotka z, tym razem nawet nieźle ubraną, panią Szydło, deklaracje o przyjaźni i kolejny sukces pisowskiej polityki. Minęło kilka dni i słowa luksemburskiego ministra spraw zagranicznych Jeana Asselborna, tego samego, który uśmiechał się do nas ze zdjęcia w Pradze, ależ uderzyły w samozachwyt nieRządu. „Pod koniec roku trzeba będzie Polsce i Węgrom zadać pytanie, czy chcą zostać w Unii Europejskiej i będą przestrzegać jej zasad, czy pójdą swoją drogą”, a potem jeszcze słów kilka o katastrofalnej sytuacji w naszym kraju. I co na to pani premier? Co na to PiSiątka? Wciąż są przekonani, że Polska wstaje z kolan, ale nie dostrzegają, że od razu pada i próbuje się czołgać. Powinni wreszcie mienić pozycję własną, by widzieć fakty a nie swoje mrzonki.
2. Szyszko jest dobitnym przykładem, że rzeczywiście trzeba zreformować szkolnictwo wyższe. Jakim cudem taki ktoś dostał tytuł profesorski? Coś tu ostro nie halo. Włączył kolejny raz szare komórki na chwilę i wyszło mu, że Puszcza Białowieska została nieprawnie wpisana na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO, a powinna być zarejestrowana w kategorii dziedzictwa kulturowo – przyrodniczego. Róznica jest taka, że w pierwszej kategorii trzeba pozostawić wszystko w stanie naturalny, a w tej drugiej można „działać”, by pomóc puszczy tak jak to właśnie czyni Kornik…ups….Szyszko miało być. Facet się niecierpliwi oddał sprawę do prokuratury i nogami przebiera, bo koledzy czekają, kasa potrzebna, zobowiązania rosną. Z pana taki profesor jak ze mnie złota rybka.
3. Niejaki Piotr Jaroszyński z KUL-u. Wy o tym nie wiecie, więc profesor wyciąga na światło dzienne straszny spisek, wymierzony przeciwko Ojczulkowi Rydzykowi. Według profesora, wredoty straszne, chcą zmanipulować papieża Franciszka, nastawić go przeciwko dokonaniom medialnym Ojczulka i dowalić, tak oszczerczo, tak niesłusznie. Mało tego, w akcji internetowej widzi wyraźnie ślad międzynarodowy. Dla mnie to kolejny profesor do kasacji naukowej i tyle.
4. Jak już przy „profesorach” jesteśmy to tym razem bierzemy kobietę na tapetę. Maria Dorota Czajkowska-Majewska, neurobiolog i profesor nauk medycznych i jej wykład na KUL-u pt. „Szczepienia XXI w. Czy bezpieczne i skuteczne”. W sali ok 100 osób, w tym mamusie i tatusiowie. Szczepienia są be, wywołują autyzm, obniżają inteligencję, szczepionki są zanieczyszczone „ściekami z odpadów przemysłowych”…ależ pani profesor poleciała. Na chwilę obecną KUL się wypiął na ten wykład, rzesza rodziców triumfuje, bo znalazła kolejne dowody, by nie szczepić swoich dzieci, a ja Maluszkom źle nie życzę, ale ciekawe, kto będzie winien, gdy dopadnie ich choroba, z którą się nie wygrywa, która grozi kalectwem lub śmiercią. Jedno pewne, na głupotę nie ma rady.
5. Huraaaa!!! Zostałam wreszcie oświecona 🙂 Już wiem, dlaczego Zalewska reformuje edukację. To dla dobra nauczycieli. Jak stwierdziła Marzena Machałek, wiceminister w MEN, „To niż demograficzny jest przyczyną zwolnień nauczycieli, reforma edukacji ma na celu zahamowanie tego zjawiska, w wyniku reformy zwiększy się liczba miejsc pracy dla nauczycieli”. No nauczyciele, zrzucać się na pomnik dziękczynny dla Zalewskiej, bo to wszystko dla Was: ten bajzel, zmiana podstawy programowej, struktury szkół. Tak się dla Was kobieta poświęciła, a Wy nic nie zrozumieliście. Wstyd….
6. W nocnych godzinach odbyła się w Sejmie debata w sprawie referendum dotyczącym demolki edukacji. Ławy poselskie świeciły pustkami. Widocznie posłowie głównie antystemowego Kukiza udławili się nadmiarem systemowości tego dnia i poszli sobie w długą, a PiSiątka padli od przepracowania. Iluzja przyzwoitości została zachowana. Wniosek trafił do odpowiedniej komisji. Tam sobie poleży, bo przecież niedługo Sejm ma wakacje i potem dowiemy się, że to już po ptakach, bo reforma jest w trakcie realizacji. PiS bardzo chciało, ale to nie ich wina, ze tak późno społeczeństwo zareagowało.
*
Czekam na sezon ogórkowy jak na zmiłowanie, choć coś mi w duszy podpowiada, że to będzie sezon na granaty i strzały armatnie. Wierzycie, że PiS odpuści w wakacje? Chyba nie ma takiej opcji, choć coraz mniej obszarów, gdzie mogą coś wykończyć, zdemolować zniszczyć w imię „dobrej zmiany”. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75399,21986956,szef-msz-luksemburga-o-…
2. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,21987807,szyszko-o-puszczy-b…
3. http://www.fakt.pl/…/spisek-kosciola-przeciwko-ojcu…/fnqgh0z
4. https://www.wprost.pl/…/Szczepionki-obnizaja-inteligencje-d…
5. http://www.gazetaprawna.pl/…/1052287,machalek-reforma-eduka…
6. http://www.newsweek.pl/…/debata-o-referendum-w-sprawie-eduk…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.