20.10.2017

20.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wybaczcie, trudno tryskać humorem po wczorajszym wydarzeniu w Warszawie. Nic więc nie mówię tylko zapraszam na prasówkę. 
1. Głośno dzisiaj o wynikach śledztwa dziennikarzy Gazety Wyborczej, którzy w logiczny sposób wykazują związki państwa Przyłębskich i Mariusza Muszyńskiego z UOP. Wprawdzie zaprzeczenia lecą z każdej możliwej „pisowskiej” strony, jednak wydaje się, że jest coś na rzeczy. A jeśli jest, to niepojętym wydaje się fakt, że tacy ludzie zasiadają w Trybunale Konstytucyjnym. Władzę, jaką mamy, każdy widzi. Najważniejsze stanowiska w instytucji, która teoretycznie powinna stać na straży praw obywatelskich w rękach „umoczonych” sędziów to prosta droga do totalitaryzmu. A ogólnie, to jakaś totalna paranoja.
2. Ot taka ciekawostka. Szczególnie bliska powinna być tym, którzy tak kochają nieRząd za miłość do życia poczętego. Co poczęte to trzeba kochać, a potem to niech się dzieje, jak chce. Jak to wygląda w praktyce, przyjrzyjmy się jednemu z opolskich szpitali. Tam kobiety, które poroniły przed 10 tygodniem ciąży, z własnej kieszeni muszą zapłacić za badania niezbędne, by uzyskać z ZUS – u odpowiednie zaświadczenia, zorganizować pogrzeb, przeprowadzić diagnostykę. To koszt kilkuset złotych. Do tego kobiety same muszą zadbać, by płód zapakować w pudełko, zamówić kuriera, znaleźć w ciągu kilku godzin laboratorium, zapłacić rachunek, a potem czekać na wyniki. Żeby dodać „smaczku” sprawie, sam płód ze szpitala bywa odsyłany rodzinie pocztą. Bez komentarza.
3. Zarząd Polskiego Radia szaleje równo. Tak się wzięło ostro za utrzymanie odpowiedniego poziomu moralności i jakości podług standardów PiS-u, że zakazuje swoim dziennikarzom kontaktu z tymi stacjami, które dzisiaj nie na rządowej fali. Artur Andrus dostał szlaban na udział w „Szkiełku kontaktowym”, a Robert Kantereit na prowadzenie programu „Wstajesz i wiesz”. Coraz ciekawiej się dzieje w Państwie Polskim.
4. Przed nami dzisiaj spotkanie na szczycie czyli dialogi na cztery nogi czyli…Duda kontra poseł K. Tematem spotkania oczywiście KRS i SN. Kto tu kogo przegada, odpowiednio zastraszy, wyroluje, weźmie na lep jakiś obietnic? Niby wszyscy obstawiają zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, jednak Zofia Romaszewska wie swoje i jest pewna, że to Duda wyjdzie z tarczą. Pożyjemy, zobaczymy …
5. Amnesty International odnosi się w swoim raporcie do relacji polskiego rządu z opozycją. Zastraszanie, inwigilacja, ściganie uczestników protestów – tak w skrócie można podsumować „demokratyczne” działania polskiego nieRządu. Jeśli dorzuci się do tego w pakiecie ustawę o zgromadzeniach i wzrastającą kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości to wszystko jest już jasne. Wolność obywatelska w Polsce jest coraz bardziej zagrożona. Jednak nie przejmujmy się tym raportem, bo to jedno wielkie kłamstwo. Ani nieRząd, ani wielbiciele PiS się pod tym raportem nie podpiszą. To po prostu element światowej nagonki na polskie prawo i sprawiedliwość, na pisowską uczciwość i pisowską miłość do obywateli.
*
Tyle na dzisiaj. Mogłabym jeszcze wiele, ale chyba już wystarczy. Niech ten dzień będzie jednak dniem zadumy, refleksji, smutku dla nas wszystkich….
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/10,155165,22539609,jezeli-to-prawda-to-j…
2. http://opole.wyborcza.pl/…/7,35086,22538426,tracisz-ciaze-p…
3. https://teleshow.wp.pl/nie-tylko-artur-andrus-ma-klopot-w-t…
4. http://www.fakt.pl/…/spotkanie-kaczynskiego-z-duda-…/056tvqz
5. https://www.wprost.pl/…/raport-amnesty-international-zastra…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.