20.06.2017

20.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jestem dzisiaj lekko wkurzona. Pisowska demolka trwa w najlepsze, znaczna część narodu spija kłamstwa z ust posła K. i spółki, Polacy tak po pisowsku chamieją, a my co? Zapraszam na prasówkę
1. No tak. Cała Polska trzęsie się ze strachu przed uchodźcami, histeria antyimigrancka osiąga szczyty, a tymczasem nasi kochani rodacy mieszkający poza Polską coraz częściej są „bohaterami” mediów. 13 Polaków w Szwecji zatrzymano, bo chcieli zaatakować ośrodek dla uchodźców. Szwedzi byli w szoku, gdy podczas obrad sądu, polscy rasiści mieli wsparcie ok. 100 osobowej grupy, oczywiście polskiej. Za, na szczęście nieudany, zamach w Paryżu odpowiada człowiek, którego mamusia Polką. No i ostatni news, z Wielkiej Brytanii. Czterech Polaków zaatakowało, mającą polskie korzenie, 17 letnią dziewczynę, jej chłopaka i jego ojca. Powód? Rasizm oczywiście. I po co bać się uchodźców, jak mamy swoich własnych popaprańców? 
2. Plotka to czy prawda? Znając PiS podejrzewam, że jednak jest tu coś na rzeczy. NieRząd chce nas uszczęśliwić tzw. abonamentem węglowym. Będziemy bulić co miesiąc, przy opłacie za prąd. I tym sposobem będziemy z własnej kieszeni finansować elektrownie węglowe i górnictwo. I co Wy na to?
3. Otwarte serca PiSu i wielka życzliwość dla uchodźców, którzy są w Polsce mają się już na wyczerpaniu. Nie Rząd położył łapę na pieniądzach z funduszu europejskiego, które miały pomóc w integracji uchodźców z Polakami. Pracownicy organizacji załamują ręce, ale nic to. Zabraknie pieniędzy na pomoc prawną, psychoterapię, naukę języka polskiego, na świetlicę czy klub sportowy. Wiecie, nie mam nawet ochoty, by to skomentować.
4. Trwają przymiarki do demolki szkolnictwa wyższego. Gowin obiecuje więcej szczegółów po wakacjach. Mają się pojawić tzw. rady powiernicze, mające wpływ na wiele spraw, w tym wybór rektorów. Kto ma zasiadać w takiej radzie? Przedstawiciele biznesu oraz lokalnej i centralnej władzy czyli co?.. Polityka wkracza na uczelnie. No nic, poczekajmy do września, co nam jeszcze Gowin zaserwuje.
5. Zapewne nikt się tego nie spodziewał, a jednak Ziobro może triumfować. Niezależny i w pełni kompetentny Trybunał Konstytucyjny w osobach pisowskich sędziów właśnie ogłosił, że przepisy ustawy z 2011 roku są niekonstytucyjne. No i hulaj dusza, teraz Ziobro weźmie się ostro do roboty, by już do końca zniszczyć zasadę trójpodziału władzy. Chyba się facet upije dzisiaj ze szczęścia.
*
Rozbita opozycja, kłócący się obywatele „demokraci”, mogą sobie pogratulować. Zajęci sobą przegrywamy Polskę. Powtórzę kolejny raz starą zasadę – Naród ma taką władzę, na jaką sobie zasługuje. Co musi się stać jeszcze, byśmy się obudzili? Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21981813,zostala-pob…
2. https://www.wprost.pl/…/Rzad-chce-wprowadzic-abonament-wegl…
3. http://www.newsweek.pl/…/pis-wstrzymuje-pieniadze-na-pomoc-…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,21982579,prezentacja-ustawy-gowi…
5. https://wiadomosci.wp.pl/tk-otwiera-drzwi-dla-zmian-w-krs-p…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.