20.03.2017

20.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska
Poniedziałek otwiera nam nowy tydzień rządów nieRządu i złotych myśli posła K. Popatrzmy, czym nas dzisiaj PiSiątka uraczą. Zapraszam 🙂
1. Prawda nas wyzwoli. Obiecuje to poseł K. od prawie półtora roku, Macierewicz się miota, bo jakoś do niej dojść nie może, ale wpadł na genialny pomysł. Zatrudnił do pomocy pierwszego prokuratora Międzynarodowego Trybunału karnego w Hadze, licząc, że nazwisko wesprze swoim autorytetem każdą z bzdurnych teorii o zamachu smoleńskim. Luis Moreno – Ocampo ma jednak i swoje nieciekawe strony. Mówi się, że za jego kadencji prokuratora tylko raz udało mu się udowodnić winę oskarżonego. Mówi się, że jest pompatyczny, szuka taniego poklasku, bierze na siebie rolę sędziego, a w przeprowadzonych śledztwach opierał się na słabiutkich i niewystarczających dowodach. Teraz jest właścicielem firmy konsultingowej. Ma pomóc Macierewiczowi w odzyskaniu wraku tupolewa i w wyjaśnieniu zamachu. Ciekawe, ile ta usługa będzie nas, podatników, kosztowała. Ciekawe, ile jeszcze razy usłyszymy od posła K., że wielka prawda blisko, coraz bliżej. Putin już się pewnie trzęsie ze strachu, a my czekamy na ciąg dalszy.
2. Poseł K. wciąż tkwi w oparach mani wielkości. Jego przekonanie, że jesteśmy jedynym państwem, które potrafi przeciwstawić się wszystkim, już nawet nie śmieszy. Jest po prostu żałosne, choć musimy zdać sobie sprawę, do kogo on kieruje takie właśnie słowa. Mówiąc o naszej wyższości, o postawieniu się Niemcom, umiejętnie wbija się w emocje tłumu, który ma zakodowane, że Niemcy be, UE be, że otaczają nas sami wrogowie, a jedynym, który nas uratuje, jest właśnie poseł K. Ten mały człowieczek chce zdobyć władzę nad umysłami swoich poddanych i w pewnym stopniu mu się udaje. W końcu jak nie uwierzyć facetowi, który przedstawia nam czarno na białym to, co tak bardzo uwielbiamy czuć czyli zagrożenie, wrogość wszechogarniającą i niezrozumienie iż to nam, Polakom, należy się hołd za sam fakt, iż tymi Polakami jesteśmy. Ech pośle K. miarka głupoty już się przebrała.
3. Stara zasada mówi „chcesz wiedzieć jaka kiedyś będzie twoja żona, przyjrzyj się teściowej”. A ja dodałabym kolejną zasadę. „Chcesz wiedzieć, jaki człowieka wybierasz na prezydenta, przyjrzyj się jego tatusiowi”. Duda senior właśnie udowodnił, ze nie dał szans synowi, by ten wyrósł na człowieka z otwartym umysłem, z poukładanym systemem wartości, intelektem godnym człowieka XXI wieku. Facet rąbnął tak seksistowski wykład, że szczęka opada, a człowiek zastanawia się, kogo tu pogięło. Tego, co takie idiotyzmy głosi, czy tych, słuchających w milczeniu. Witamy w mrokach średniowiecznych.
4. Członkowie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożyli doniesienie do prokuratury w sprawie znieważenia posła K. Chodzi o okrzyki i transparenty przeciwników upolitycznienia Wawelu, którzy w sobotę dali wyraz swego niezadowolenia, gdy poseł K. z zresztą znowu urządzali sobie pokazówkę. Rzeczywiście okrzyki typu „będziesz siedział”, „hańba”, „Wawel królów, nie prezesów” to straszna zniewaga godności i honoru posła. Na jego miejscu strzeliłabym sobie w łeb z rozpaczy, a tych, co polecieli z donosem do prokuratury wysłałabym na jakiś czas na Workutę. Tam by się przekonali, co to jest przemoc.
5. Atak na media niezależne przybiera na sile. Widać coraz wyraźniej, że PiSiątka coś kombinują, coś szykują, by Polska tylko reżimówką stała. Stąd pomysły sypią się drzwiami i oknami. Najlepiej byłoby, gdyby zagraniczni udziałowcy dobrowolnie oddali swe udziały, ale jeśli tego nie zrobią, to od czego pomysłowość „ekspertów”PiSu. Albo się ich wykupi albo wprowadzi się ustawą bardzo niski poziom procentowy udziału kapitału zagranicznego w mediach. I co? Kolejna bitwa opozycji przegrana?
*
Ponoć wiara czyni cuda, to ja o taki malutki cudek poproszę. Niech nam PiS zginie, przepadnie…fujjjjjj. I niech wróci normalność. Czy to naprawdę zbyt wielkie oczekiwanie? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.gazetaprawna.pl/…/1028495,kontrakt-na-wrak-macie…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,21520798,jaroslaw-kaczynski-musi…
3. http://www.newsweek.pl/…/ojciec-andrzeja-dudy-o-kobietach-p…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Zawiadomienie-do-…
5. http://koduj24.pl/repolonizacja-mediow-wedlug-pis-tuz-tuz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.