18.08.2016

18.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Lato nam odchodzi, bociany odlatują. Jaka szkoda, że co niektórych ze sobą nie zabiorą… Zapraszam na newsy.

1. Proszę, jakaż niemiła niespodzianka dla PiSu. Okazuje się, że nawet elektoratowi prezesa i spółki nie podobają się zabawy TK. Aż 45% wyborców tej znamienitej partyjki uważa, że wyroki TK w sprawie TK powinny być opublikowane . Ależ zmiana, bo jeszcze wiosną większość z nich stała murem za PiS w tej sprawie. Ciekawe co teraz prezes z tym fantem zrobi? Jak znam życie, pojawią się opinie „niezależnych sondażowni”, które wskażą, że 90% Polaków popiera władzę, a kto myśli inaczej, to znaczy, że jest na usługach PO. I w ogóle to wina Donalda Tuska i tyle.

2. Ziobro czuwa, Ziobro działa, Ziobro nie odpuszcza. Zdaje się, że jego najważniejszą misją jest zniszczyć profesora Rzeplińskiego. Trudno się dziwić, prezes przez profesora spać nie może, Szydło nie może spokojnie rządzić, parlamentarzyści PiSu nie mają komfortu ustawodawczego, bo TK stoi im na przeszkodzie. Prokuratura krajowa skierowała do sądu w Katowicach sprawę przeciwko prezesowi TK zarzucając mu nadużycie władzy. Chodzi oczywiście o niedopuszczenie do orzekanie bezprawnie przez PiS wybranych sędziów. Pytanie, co na taką samowolkę prokuratury Minister Sprawiedliwości? Zdecydowanie przydałoby się Ziobrze rozdwojenie jaźni, Polska na tym zapewne lepiej by wyszła.

3. Karczewski uchylił rąbka tajemnicy i powiedział za co niebawem weźmie się PiS, jak już wrócą wszyscy z wakacji, pełni weny twórczej i energii. Obniżenie wieku emerytalnego, pakiet ustaw dotyczących zmian w oświacie i zmiany dotyczące systemu opieki zdrowotnej. Strach się bać, bo jak wezmą w swoje „eksperckie” rączki te dziedziny to pozostanie nam już tylko wycie do księżyca. Powodów do radości nie mają też frankowicze, bo na chwilę obecną nie można spełnić ich oczekiwań. I jeszcze coś. Żebyśmy się nie nudzili Sejm wróci do kolejnej naprawy kolejnej poprawionej ustawy o TK. Niesamowite, że oni wciąż jeszcze wiedzą, co poprawiać i jak, bo ja się już gubię.

4. Zmiany w przepisach, dotyczących energii wiatrowej. Aż 99,2% inwestycji zostało wstrzymanych, a na bezrobocie może się już szykować ok. 4 tysięcy pracowników. Zupełnie nie znam się na tych sprawach, ale zastanawiam się, czy tak dobrze Polska stoi jeśli chodzi o energię odnawialną, czy to raczej ukłon w stronę górników i polskiego węgla? Ktoś mnie oświeci?

5. Od pewnego czasu niesamowicie zaktywizowała się Marta Kaczyńska. Nie wiem, czy jest jeszcze jakaś dziedzina, w której pani Dubieniecka nie miałaby nic do powiedzenia. W ostatnim swoim felietonie zajęła się służbą wojskową, uważając, że powinna ona być obowiązkowa. Facet po woju jest lepszym patriotą, odważny i przede wszystkim męski, a męski facet, to jest to, o czym każda marzy. Widocznie Martusia też, więc zapewne wujek pomoże. Marto, wytrzymaj jeszcze troszkę, a zobaczysz – żołnierski produkt pisowskiego wojska będzie nie do zdarcia.

*
No i dzisiaj to byłoby na tyle. Kto się czuje rozczarowany to niech poczeka do jutra. Na bank prezes i spółka czymś nas zaskoczy…

Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/wyborcy-pis-popieraja-trybunal-kon…
2. http://wyborcza.pl/1,75398,20564685,prokuratura-wszczela-sl…
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Karczewski…
4. http://wyborcza.biz/…/1,147744,20556555,nowe-rozporzadzenie…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/1,151424,20559698,marta-kaczy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.