18.04.2017

18.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Święta, święta i po świętach. Czas wrócić do pisowskiej rzeczywistości, by czegoś nie przegapić. W newsach tłok, w PiSie wena twórcza wciąż trzyma się nieźle. Zapraszam na prasówkę 😉
1. Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński, Stefan Niesiołowski i Stanisław Huskowski prowadzą rozmowy z Nowoczesną o ewentualnej współpracy. Byli politycy PO uważają, że w obecnej sytuacji trzeba się skupić na szeroko rozumianej opozycji, chowając do kieszeni jakieś tam ambicyjki. A może niebawem dokona się transfer polityczny i czterej panowie staną u boku Petru? Jakiś sens w tym jest. Wydaje mi się, że Nowoczesna wyszłaby na tym bardzo dobrze. Wszyscy czterej panowie liczą się w polityce, mają swoje osiągnięcia, a pociągając za sobą swój elektorat mogą dać niezłe wsparcie. Ciekawe, jak to się skończy.
2. Jestem ciekawa, czy jest na świecie kraj, który udostępnia publicznie informacje na temat swoich służ specjalnych, szpiegów i dokonywanych operacji z kategorii tajne/ poufne. Zdaje się, że tylko nasi wpadli na tak „genialny” pomysł. Zaczął Macierewicz lata temu, a teraz dołącza do niego IPN/ W końcu jawność to jawność. Teczki będą odtajnione i każdy będzie mógł sobie do nich zajrzeć. A wszystko to w imię budowy bezpiecznej Polski. Kogoś tu nieźle pogięło, prawda?
3. Macierewicz i reszta ekspertów smoleńskich dwoją się i troją, byle tylko udowodnić zamach, a winnych postawić przed sądem. Właśnie wyciekła informacja z prokuratury, jakoby w jej posiadaniu znalazł się nowy dokument. Taki najtajniejszy z najtajniejszych. One udowodnią, kto ponosi winę za tę zbrodnię niesłychaną, prawda wyjdzie na jaw i sprawiedliwości stanie się zadość. Podejrzewam, że przez najbliższe miesiące będziemy karmieni tą papką smoleńską, bo nic tak nie trzyma w ryzach elektoratu PiS, jak kolejne teorie spisowe. A że potem umierają one śmiercią naturalną, to nieważne. Ważne,ze znowu ktoś, coś, a kółko pseudohistorii kręci się i kręci.
4. Prokuratorzy mają dosyć, szczególnie ci, którzy traktują swoją pracę poważnie. 27 maja odbędzie się Walne Zgromadzenie stowarzyszenia Lex Super Omnia. Stowarzyszenie założyli prokuratorzy, którzy nie zmieścili się w pisowskiej rzeczywistości. Nieźle Ziobro utrudniał im życie, bo dopiero 3 próba złożenia wniosku do KRS zakończyła się sukcesem. Obecnie w organizacji jest 135 prokuratorów. Ojjjj, ma problem Ziobro, bo nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest walka z naciskami na niezależność śledczych. I jak sobie facet poradzi z prokuratorami, którzy nie wypadli sroce spod ogona. Ich wiedza oraz umiejętności znacznie przekracza poziom zioberkowych prokuratorów i samego ministra sprawiedliwości. Aż się człowiekowi banan na buzi pojawia, gdy takie wieści do niego docierają.
5. W niedzielę odbyło się referendum w Turcji. Ponoć Turcy głosowali za zmianą konstytucji, o czym tak marzy Erdogan. Ponoć, bo jak głoszą media światowe, bardzo możliwe, że wyniki referendum zostały sfałszowane. Coraz głośniej o tym, tylko u nas, w Polsce, nierząd już wpadł w euforię i zachwyt. Jeszcze nie tak dawno chcieliśmy iść drogą Węgier, potem na chwilę pojawiła się Białoruś, ale teraz to właśnie Turcja jest wzorem do naśladowania dla PiSiątek. Turcja jest super, jest przykładem praworządności i tego się poseł K. trzyma. Aż włos się jeży człowiekowi, na myśl, co on wymyśli, byśmy byli tak jak Turcja.
*
Miałam rację, dzieje się sporo, prawda? Jednak zauważyłam jedno. Pisowszczyzna jakaś, coraz bardziej nerwowa, macha drewnianą szabelką zamaszyście, przybiera groźne miny Sarmaty, a jednak coś w niej trzeszczy, coś się pruje i to mi się podoba. Ojjj, podoba 🙂 Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21649705,niesiolowski-kaminski-i…
2. http://www.newsweek.pl/…/nazwiska-polskich-szpiegow-dostepn…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21649908,scisle-tajn…
4. http://wiadomosci.wp.pl/prokuratorzy-zalozyli-stowarzyszeni…
5. https://www.wprost.pl/…/Polskie-MSZ-komentuje-wynik-referen…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.