17.08.2017

17.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jak tam nastój w ten piękny czwartkowy dzień? Słoneczko świeci, cieplutko i nawet coś takiego jak PiS nie jest w stanie zepsuć mi humoru. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. A miało być tak pięknie. Sojusz państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej z przewodnią rolą pisowskiej Polski. UE miała zadrżeć w posadach i zrozumieć, z kim tu trzeba się liczyć, kogo słuchać, wokół kogo skakać. No i klapa… Właśnie Słowacja podjęła decyzję, że jednak bliżej jej do Niemiec i Francji niż Polski i nie zamierza bawić się z Polską w tworzenie przeciwwagi dla UE. Ciekawe, jak tę porażkę Szydło obróci w sukces.
2. Błaszczak jest z siebie bardzo zadowolony, Jego służby błyskawicznie stawiły się do walki z żywiołem i skutkami nawałnic. Słuchając go, odniosłam wrażenie, że najpierw były służby na miejscu, a dopiero potem aura nam się rozszalała. Obiecuje też nam nowy system ostrzegania, który będzie najlepszy, najskuteczniejszy i całkowicie modern. Po wypowiedzi Szczypińskiej obawiam się, że ta „nowoczesność” i „skuteczność” to nic innego, jak intensyfikacja modlitw, przemarsz pielgrzymów z krzyżami i Słowo Boże. Jakoś jednak nie chce mi się oddawać pod opiekę Błaszczaka, bo to zapewne fatalnie się skończy.
3. Morawiecki znowu ma problem. Ponoć jest tak super, gospodarka gna do przodu jak szalona, a jednak…wpływy do budżetu ze spółek Skarbu Państwa są dziwnie małe. Wszystko wskazuje na to, że nie przekroczą 2 mld zł, a to najgorszy wynik ostatnich lat. Jednak głowa do góry, Morawiecki na pewno coś wymyśli, by kasa mu się zgadzała. Aż strach się bać.
4. za tym PiSem to już czasami człowiek nie nadąży. Raz mówią tak, raz siak i bądź tu mądry… Jeszcze kilka dni temu ruszyli ostro z kopyta, żądając odszkodowania od Niemców za zniszczenia z lat okupacji i II Wojnę Światową. Już ktoś tam siedział, wyliczał. Już w świat poszedł przekaz i znowu im się coś odwidziało. Teraz już nic nie chcą, bo prawo to prawo. Jak już raz zrezygnowaliśmy z tych pieniędzy to nie wypada znowu się o nie upominać. Tak więc była wielka burza i znowu jest ok. Podejrzewam jednak, że PiSiątka sobie przeliczyli i wyszło im, ze to się po prostu nie opłaca. Jakby tak Niemy zażądali od nas odszkodowania za utracone na naszą korzyść ziemię to byłoby ostro. Czekam na kolejny pomysł PiSu, bo wierzę, że nie pozwolą nam się zbyt długo nudzić i czymś na bank nas zaskoczą.
*
Po przeczytaniu prasówki proponuję Wam malutki odwyk…czyli spacer, dobra książka, relaksacyjna muzyka, a może…libacja alkoholowa będzie najlepsza? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/slowacja-chce-byc-w-trzonie-unii-e…
2. https://www.wprost.pl/…/Bedzie-nowy-system-regionalnego-ost…
3. https://www.money.pl/…/dywidendy-ze-spolek-skarbu-panstwa-2…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,22242084,rzad-nie-popiera-repera…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.