14.06.20017

14.06.20017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Środek tygodnia. Pogoda do kitu, chłodno, wietrznie, deszczowo. W polityce bez zmian. PiS się panoszy, opór w narodzie wzrasta, opozycja się kłóci…norma. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Cała pisowska Polska żyje jednym. Przyjazdem Trumpa, co ma być największym sukcesem polskiej dyplomacji od niepamiętnych czasów. Pytanie tylko, czy prezydent USA znajdzie czas, by spotkać się z posłem K. Myślę, że nieRząd z Dudą główkują ostro, co by tu zrobić i jak, by nie tylko wkręcić swego guru na spotkanie, ale i puścić w Polskę przekaz, że to sam Trump zabiegał o audiencję u najważniejszego polityka na świecie. Ciekawe, jaki kit nam wcisną.
2. W badaniach Amber Gold pojawił się nieoczekiwany, zaskakujący wręcz, wątek. W smsach między dziennikarzem Pawłem Miterem a szefem Amber Gold wyskoczyła nam Kempa, u której Miter chciał interweniować w sprawie znanej nam sprawy. Hm…może się okazać, ze autorytet prawniczy czyli mgr administracji Kempa może mieć problem, ale jedno jest pewne. Poseł K. ją wybroni.
3. Macierewicz lubi bujać w obłokach. Nie tylko intelektualnie, racząc nas co rusz nowymi rewelacjami smoleńskimi, ale i dosłownie. Lata więc sobie facet, ile tylko może i wylatał się już wojskową Casą za 2,5 mln zł. Ojjj biedni my podatnicy. Sami kombinujemy, jak i ile wydać kasy, by starczyło, a opłacamy fanaberie szalonego ministra. No rzeczywiście, odlotowy ten nasz Macierewicz…i dosłownie i w przenośni.
4. Poradnie psychologiczno – pedagogiczne nie przyjmują wniosków rodziców o nauczanie indywidualne. Do tej pory to właśnie czerwiec był tym miesiącem, w którym załatwiano wszystkie formalności, by dzieci mogły rozpocząć od 1 września naukę, podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy. Rodzice się denerwują, tym bardziej, że wciąż krąży wieść o likwidacji tego typu nauczania w szkołach, co było jedyną szansą chorych dzieci na kontakt z rówieśnikami. No ale pani Zalewska wciąż radosna, wniosek o referendum leży sobie odłogiem w Sejmie, reforma idzie do przodu, a rodzice…rodzice niech czekają i tyle.
5. W sądownictwie coraz ostrzej Sędziowie się wkurzyli i wydają wyroki stosując tzw. rozproszoną kontrolę konstytucyjną, która nie idzie tą samą drogą, co przepisy PiSu. Taką decyzję podjęli w marcu, na zjeździe prawników i nią się będą kierować. Przykład? Sprawa przeciwko architektom wobec których zastosowano prowokację, formę zalegalizowaną przez PiS w 2016 roku. Zostali oni wkręceni przez klienta, współpracującego z CBA w łapówkę. Skazani na 3 lata więzienia w ubiegłym roku, teraz zostali przez sąd apelacyjny we Wrocławiu uniewinnieni. Ziobro traci cierpliwość i straszy, ale sędziowie trzymają się swoich decyzji. TK jest trupem, to oni będą zasądzać zgodnie z konstytucją, a Ziobro niech się wypcha. Brawo sędziowie 🙂
6. W Kielcach trwają właśnie targi sakralne Sacroexpo. Można je podsumować krótko. Przepych, bogactwo dewocjonalia ociekające złotem…istne szaleństwo. Do tego pokaz mody, akcesoria jak z bajki i wszechobecne przekonanie, że właśnie taki przepych „podkreśla potęgę i służy Bożej chwale”, a papież Franciszek głupoty gada, nawołując do skromności. W obliczu takiej potęgi form aż śmiesznym wydaje się temat jednego z wykładów, które są prowadzone w ramach tej imprezki, a brzmi on – „Kościoły Naszych Czasów’ – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Idea a rzeczywistość”. Bardzo wyraźnie widać, dokąd ten kościół zmierza… Wierni, szykujcie kasę, bo wyraźnie widać na tych targach, że trzeba będzie sypnąć na gadżety kościelne jeszcze więcej niż dotychczas.
*
Poczytałam sobie, przejrzałam newsy i dziwne…jestem bardzo spokojna. Może dlatego, że czuję, iż PiS może sobie szaleć, a i tak nie jest w stanie mnie zdołować. Wkurzyć, owszem, ale ten stan emocji działa nam niekreatywnie i mobilizująco, więc jest dobrze. Im bardziej Pisiątka w ataku, tym mocniejsze kontrdziałanie i efekty w końcu nadejdą takie, o jakie nam chodzi. I tym optymistycznym akcentem żegnam na dzisiaj, miłego dnia i …do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.rp.pl/…/170619563-Bielan-niewykluczone-spotkanie…
2. http://www.fakt.pl/…/beata-kempa-w-materialach-komi…/8pn1smh
3. https://finanse.wp.pl/macierewicz-w-podrozy-114-lotow-za-pr…
4. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,21958955,w-zwiazku-z-reforma…
5. http://wyborcza.pl/7,75398,21958019,sad-uniewinnil-skazanyc…
6. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/56,114883,21959119,tysiace-ks…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.