11.10.2017

11.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Newsy ogarnięte, uporządkowane, leżą sobie spokojnie i czekają na swoją kolejkę. Zapraszam na prasówkę 
1. Co to będzie? Co to będzie? MON z Macierewiczem obserwują Pałac Prezydencki i próbują zgadnąć, czy prezydent Duda nominuje wreszcie wskazanych generałów czy też nie. 11 listopada zbliża się wielkimi krokami, a prezydent milczy… Dobrze poinformowane źródła mówią, że to zemsta Dudy za usadzenie jego współpracownika, generała Kraszewskiego. Wiadomo jednak, że chodzi o coś więcej. O to, kto naprawdę rządzi armią. Obstawiamy, kto będzie górą?
2. Dziennikarze już wiedzą, dlaczego Magdalena Sroka została odwołana z z funkcji szefowej PISF. Oficjalnie chodzi o list do amerykańskiego stowarzyszenia filmowców, ale… jednak jest to drugie dno czyli kuzynek posła K. Jan Maria Tomaszewski ma wielką chętkę, by kontrolować kasę na filmy, a tym samym zapewnić sobie wpływ na tematykę. Facet wie, że teraz ma swoje „pięć minut” i chce je wykorzystać na maksa. W końcu nlezy mu się, bo nie każdy może być kuzynem prezesa, prawda?
3. Podręcznik dla klasy V dla szkół polonijnych, „W radosnym kręgu – Czytanka” Małgorzaty Pawlusiewicz i tam niezła wtopa. Zadaniem dotyczącym wyprawy Krzysztofa Kolumba dla uczniów jest…uwaga… dla chłopców zaplanowanie podróży, wybranie ekwipunku i podanie przydatnych cech charakteru żeglarzy, a dla dziewczynek…zapoznać się z przyprawami i po konsultacji z mamusią, wskazać ich przydatność w kuchni i cukiernictwie. Jak Wam się to podoba?
4. Tematem numer jeden ostatnich dni jest projekt Tyszki z ugrupowania Kukiza, dotyczący zakazu sprzedaży alkoholu w Sejmie. Oburzyło to wielu posłów, ale zapewne teraz wkurzą się jeszcze bardziej, bo Kukiz ma kolejny, świetny pomysł. Chce by przy mównicy poselskiej stanął alkomat i zanim jakiś poseł dorwie się do głosu, będzie najpierw musiał dmuchnąć i wykazać trzeźwość. Nie do wiary! Jak teraz posłowie przeżyją traumę bycia posłem bez procentów? Toż to sadyzm i skandal….
5. Karczewski uchylił rąbka tajemnicy i już wiemy, jakie dwie zmiany szykuje PiS w ordynacji wyborczej. Likwidacji mają ulec jednomandatowe okręgi wyborcze w małych miejscowościach. Mają być też dwie komisje; jedna, zasuwająca non stop i druga, wypoczęta i radosna, która zajmie się tylko liczeniem głosów. Proponowałabym jeszcze komisję do kontroli tej, ostro pracującej, komisję do liczenia głosów po tej, co już liczyła oraz komisję do pilnowania urn wyborczych, komisję do serwowania kawek dla komisji liczącej głosy oraz komisję do śledzenia niewłaściwego zachowania członków komisji wyborczej. Tylko w takiej sytuacji zapewni się odpowiedni bałagan i chaos w lokalach wyborczych, by zniechęcić naród do wchodzenia i oddawania swoich głosów. I wtedy wiadomo, która partia wygra. Niezły pomysł mam, musicie przyznać.
*
Przepraszam, z powodu bardzo banalnego acz losowego, jutro dam Wam odpocząć od prasówki. Tak więc do piątku 
Źródło informacji 
1. http://wyborcza.pl/7,75968,22494864,duda-kontra-macierewicz…
2. http://www.newsweek.pl/…/magdalena-sroka-odwolana-jak-pis-c…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22495849,chlopiec-od…
4. https://wiadomosci.wp.pl/kukiz-idzie-o-krok-dalej-ws-alkoho…
5. https://www.wprost.pl/…/Karczewski-zdradza-szczegoly-zmian-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.