11.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Chwała Panu na wysokościach, że 10 kwietnia już jest za nami. W pisowskich obchodach państwowych uczczono miłośnie poległych w katastrofie smoleńskiej, zapominając o tych, którzy w niej zginęli. Były igrzyska dla tłumu, ślepo zapatrzonego w swoje bożyszcze. Była buta, kłamstwa, powrzaskiwania czyli…typowo w stylu posła K. i spółki. Wracamy do normalności, uffff. Zapraszam na prasówkę.
1. W Sejmie została już po cichutku złożona ustawa, która ma „ugotować” PSL, odebrać ludowcom wieś i oddać ją w ręce PiSu. Zgodnie z nią, władza odbierze Ochotniczej Straży Pożarnej kasę z wpływów od ubezpieczenia od ognia (5%). teraz całość będzie otrzymywać komendant główny PSP, którego bezpośrednim szefem jest… orzeł Błaszczak. PiSiątka uspokajają, ze nic się nie zmieni, ale wiadomo, że to bujda. Jeśli strażacy ochotnicy będą ulegli to załapią się na jakieś pieniądze. Jak widać PiS nie próżnuje i chce rozwalić kolejny bastion niezależności partyjnej. Ohydaaaa….
2. Misiaczek Macierewicza jest jak okręt niezatapialny. To popada w chwilowy niebyt, to wraca i ma się bardzo, bardzo dobrze. Teraz został pełnomocnikiem zarządu państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji. Będzie więc komunikował się ze swoim guru o błędnych oczkach i do tego nieźle mu za to zapłacą. Po kie licho uczyć się, zdobywać pewne umiejętności, dokształcać. Wystarczy być pomocnikiem aptekarza, pupilkiem „szychy”, nazywać się Misiewicz i już ma się Polskę u stóp.
3. Pamiętacie ostrą nagonkę na prezydent Łodzi, panią Zdanowicz? Tak gryzła w oczy polityków PiS, że postanowili ją usadzić. Na szczęście, prokuratura nie jest jeszcze całkowicie na smyczy Ziobry. Jeden z zrzutów został już odrzucony i mam nadzieję, że drugi również będzie bezzasadny. Wygrana pani prezydent to niezły kop dla PiSu. Jak się teraz biedaki pozbierają z takiej porażki?
4. Działacze górniczej Solidarności pod lupą prokuratury. Fałszywe fakturki, nierzetelna dokumentacja dotycząca usług cateringowych podczas protestu górników w styczniu 2015 roku. Tu 130 tys zł, tam 200 tys. zł. Ciekawe, czy poseł K. ich obroni.
5. Arcybiskup Marek Jędraszewski ależ wczoraj popłynął. Podczas mszy, którą rozpoczęto wieczorne obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej, wskoczył rześko w retorykę posła K i spółki, zapominając, czemu tak naprawdę tego typu msza powinna służyć. Było o zamachu, o drodze do prawdy, o bezwzględnej mistyfikacji i takie tam ble ble ble. Wydawałoby się, że od kogoś, kto piastuje tak ważny urząd w Kościele, można wymagać zdecydowanie większej klasy. Jednak, jak widać, miernota zawsze pozostanie miernotą.
6. Z wielkim hukiem i nadęciem odsłonięto wczoraj popiersie Lecha Kaczyńskiego. Macierewicz aż się zasapał z radości, ale zapomniał o jednym. Popiersie postawił nielegalnie, bez zgody miasta. Tym razem Ratusz się ostro postawił i nasz prezydent wylądował w budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa zamiast na placu Zwycięstwa, obok Józefa Piłsudskiego. Jak znam życie, któregoś dnia to popiersie objawi się nam na placu, bo Macierewicz po cichutku, po kryjomu, w nocy je przetransportuje i zapewne będzie uważał, że nikt tego nie zauważy.
*
Powiem Wam jedno. Kiedy sobie tak patrzę na posła K. jego nieRząd i resztę to mam cały czas w głowie „ Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart mniej niż zero…” i tego się trzymamy. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21620883,pis-chce-zgasic-ludowco…
2. http://www.newsweek.pl/…/misiewicz-wlozony-na-kolejna-posad…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21622051,prokuratura…
4. https://www.wprost.pl/…/Prokuratura-Dzialacze-gorniczej-Sol…
5. http://koduj24.pl/kuriozalne-kazanie-abp-jedraszewskiego-n…/
6. http://wiadomosci.wp.pl/popiersie-kaczynskiego-zniknelo-spr…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.