1.08.2016

1.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

PiS się czai gdzieś za oknem, a ja mam newsy w kapeluszu i moje one. A co tam, władza mi humoru nie zepsuje, uśmiechu nie przekreśli, bo dzisiaj jest, a jutro nie. Przetrwaliśmy potop szwedzki, zabory, przyjaźń polsko – radziecką to i kolejny kataklizm przeżyjemy. Zapraszam.
1. Nauczyciele! Trzymajcie się mocno, bo Zalewska nie odpuszcza. Miesza w oświacie jak w kotle z przeterminowaną grochówką, więc niestrawność murowana. Wam się zamarzyła podwyżka, a MEN szykuje zmianę zasad wynagradzania. Oczywiście wszystko to po szerokich konsultacjach społecznych czyli rozmowie ze związkami i samorządami. Czarno to widzę.
2. Rozmodlony Duda znalazł jednak chwilę, gdy oderwał się od ŚDM, chwycił za długopis i podpisał nową ustawę o TK. Jak widać, znowu zapomniał, co wcześniej gadał, ale to już norma. Przyzwyczailiśmy się przez ten rok, że co innego mówi, a co innego robi. I co teraz? Zapewne TK zaskarży tę ustawę, ale będzie to oczywiście tylko opinia. Gorzej, że PiS za wszelką cenę będzie chciało dopuścić do obrad TK trzech dublerów. I tutaj ciekawostka. Może w tym pomóc BOR, który lekko siłowo wspomogą „egzekwowanie” pisowskiego prawa i będą wprowadzać ich na salę obrad. Kolejnym krokiem będzie oddanie profesora Rzeplińskiego pod opiekę prokuratora, a wtedy Ziobro zabłyśnie pomysłowością i innowacją prawną. Brawo podnóżku prezesa. Oj, zapłacisz za to, zapłacisz.
3. Bezrobocie a brak chęci do pracy. Ktoś powie, że jakąś głupotę piszę, a jednak coś w tym stwierdzeniu jest. PiS bardzo chętnie podczas kampanii wyborczej wypominał PO, że nie pomagała regionom, gdzie jest duże bezrobocie, a przez to i bieda. Minęło już 8 miesięcy rządów PiS i jak teraz to wygląda? Fakt, bezrobocie spada, ale wciąż jest sporo regionów, gdzie bezrobocie wynosi ponad 20%. I to jest ciekawe, bo zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne, również w tych regionach, ale … chętnych do pracy brak. A po co iść do roboty, jak dostaje się 500 zł na każde dziecko i ma się prawo do świadczeń zdrowotnych z bezrobocia? Na taką właśnie postawę wskazują pracownicy PUP. Nowa władza zapewne nie zrobi nic, by zmusić „etatowych” bezrobotnych, by ruszyli tyłki, bo to przecież ich elektorat. A ci będą sobie obrastali w tłuszczyk za nasze pieniądze. Szczęśliwe cwaniaki.
4. Szaleństwo audytowe PiSu nieźle nas kosztuje. Jak informuje Newsweek, firma której zlecono znalezienia haków na PO w PZU dostała za swoja usługę 1 milion zł. Aż 50 „ekspertów” ryło, przekopywało się przez tysiące dokumentów, szło na czuja i na węch. Ponoć znaleziono dowody na zmarnotrawienie setek milionów i … cisza się stała. Jakoś teraz nikt nic nie mówi, nic nie ogłasza. I kto tu marnotrawi kasę, prawda?
5. Duda napisał list do Powstańców Warszawskich. List, który jest szczytem hipokryzji i dowodem na totalne zgłupienie głowy naszego biednego Państwa. Czy ten człowiek już za siebie nie może? Tkwiąc w oparach fałszu i kłamstwa pisze o wolności, o umiłowaniu największych wartości Polaka Patrioty, o działaniach dla wspólnego dobra. Taki dualizm emocjonalny to chyba objaw defektu psychicznego. Facet, który firmuje sobą niszczenie dokonań Polski minionych 27 lat, który dzieli naród na lepszy i gorszy, który bez zgody prezesa nawet siusiu nie pójdzie, śmie odwoływać się do tak ważnych dla Polaków wartości, śmie nauczać nas, co to prawdziwa polskość? Ktoś tu chyba zwariował i to na pewno nie jestem ja.
6. Ziobro czuwa. W końcu prokuratura jest w jego rękach i nie pozwoli, by ktoś coś przeciwko niemu, bo to oznacza, że przeciwko Polsce. Stąd też problemy Stowarzyszenie Lex Super Omnia, powołane do życia przez prokuratorów, chcących zachować niezależność polityczną. Oczywiście kumpel Ziobry, szef Prokuratury Okręgowej w Warszawie wmieszał się w sprawę i nagle sąd uznał, że nie może zarejestrować stowarzyszenia. Niby problemem jest niejasny statut, niby coś tam, ale przecież wiadomo, o co chodzi. Prokuratorzy nie odpuszczą, więc szykuje się niezła walka. Oby Dawid pokonał Goliata, trzymam kciuki.
*
Gdyby tak za butę, głupotę i miernotę rządzących wypłacano jakąś kasę, to szybko Polska stała by się bogatym krajem. Starczyłoby i na 500 plus, i Mieszkanie Plus, na darmowe leki i może wyższe podwyżki emerytur? No, ale, co byłoby, gdyby to myślenie ahistoryczne, niestety. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://chetkowski.blog.polityka.pl/…/zarobki-nauczycieli-…/…
2. http://wyborcza.pl/1,75398,20482231,prezydent-podpisal-usta…
3, http://wyborcza.biz/…/1,147666,20481650,polska-pelna-plan-w…
4. http://www.newsweek.pl/…/audyt-pzu-za-milion-zlotych,artyku…
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-w-liscie-d…
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20482179,bronili-prokuratorskiej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.