09.12.2016

09.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

A wydawało się jeszcze niedawno, że życie może być takie sielskie, anielskie, do głowy nam nie wpadło, że tak łatwo wpaść w szpony przeambicjonowanych ludzików małego formatu. Newsy naśmiewają się dzisiaj z mojej naiwności i mówią mi wyraźnie, że nic, co dobre nie trwa wiecznie. Pocieszające, że to, co złe, również. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej. Nawet tutaj PiS robi ostre porządki, nie kierując się jej celem i rolą. Właśnie wywalono dotychczasowego współdyrektora, a na jego miejsce wsadziła Szydło niejakiego Krzysztofa Raka. Facet znany jest z ostrej krytyki Niemiec i ich polityki wobec Polski. Co ciekawe, ostry sprzeciw przeciwko tej nominacji wyraził Gowin i Szymański, minister ds. europejskich, jednak Szydło ślepa i głucha na wszelkie argumenty. Coraz bardziej rozumiem zwrot Polski w kierunku Białorusi. Zdaje się, że nic innego nam już nie pozostało, bo jakże skutecznie rozwalamy nasze dotychczasowe, dobrosąsiedzkie stosunki. Ależ ta karuzela pisowskiej arogancji się kręci i kręci, ale jak się rozkręci za bardzo, to pospadają z niej PiSiątka, a to będzie bolesne. Ojjj, bolesne.
2. Trwają gorączkowe prace nad wypowiedzeniem przez rząd ustawy antyprzemocowej. Tak to już jest, gdy ktoś ma jakąś obsesję i w prostych zapisach dopatruje się zamachu na swój system wartości, tak mocno wsparty na naukach Polskiej Instytucji Kościelnej. Tam, gdzie mowa o równouprawnieniu płci oni widzą gender. Tam gdzie mowa o partnerstwie oni się karmią homofobią. Coś się poprzestawiało w tych małych główkach, a zwoje nerwowe i szare komórki jakoś chyba w zaniku.
3. Przyjaźń polsko- węgierska kwitnie w najlepsze. Orban spotkał się już z Szydło, by wspólnie przygotować strategię działania na najbliższy szczyt Rady Europejskiej. Za chwilę spotkanie z posłem K. i w Polskę pójdzie informacja o kolejnym sukcesie. Panowie powymieniają się uwagami, doradzą sobie małe co nieco, ustalą stosunek do swego przyjaciela czyli Łukaszenki i powstanie nam triumwirat polityczny. Będziemy mieć trzech w jednym, co będzie trudne do zniesienia, bo ten jeden działa już na nas jak płachta na byka.
4. Rodziny smoleńskie załapały się już w tym roku na kolejne ponad 9 mln zł. w ramach kolejnego zadośćuczynienia. W okresie 2010 – 2015 Skarb Państwa zawarł 276 ugód, które kosztowały nas 67,5 mln zł. Nie zaglądam nikomu do kieszeni, ale nie rozumiem jednego. Ile razy można płacić za to samo? Jeśli dostałam już za coś odszkodowanie to mam prawo doić państwo dalej, bo jeszcze należy mi się jakieś zadośćuczynienie, jakaś kas za krzywdy moralne, za smutek, za osamotnienie, za to, za tamto…i tak w kółko? Ktoś tu zwariował, zdecydowanie.
5. Kolejny podejrzany na celowniku Prokuratury. To szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda, tym razem człowiek związany swego czasu z Mariuszem Kamińskim. A właściwie, to niewiele mnie już obchodzi, z jakiej on opcji politycznej i w ogóle. Wiem jedno, nie ma tygodnia, by pisowskie służby specjalne nie wpadały na ślad jakiegoś przekrętu, jakiejś przewałki, korupcji, przestępstwa. Albo więc żyliśmy do tej pory w państwie, które mafią wielką stało, albo to wszystko pic na wodę i forma igrzysk dla tłumu. Obstawiam zdecydowanie to drugie, mając świadomość, jak z każdą taką aferą wzrastają notowania PiSiątek wśród ich wyborców. A jednak niech się tak nie cieszą, bo i do nich Ziobro może trafić. Zgodnie z zasadą, że nie zna się dnia i godziny…
6. Przeżyliśmy akcję Misiewicze, teraz mamy akcję Piotrowicze. Kto żyw, szuka w kręgu posła K. tych, co mają korzenie w służbach peerelowskich. A ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego opozycja tak się wkurza, krytykuje, myszkuje, nagłaśnia. Przecież PiS już pokazało,że idzie w ślady PRL-u, więc musi mieć ludzi, którzy ich wprowadzą, naprowadzą, przypomną zasady funkcjonowania poprzedniej Polski. Oni są bardzo, bardzo przydatni.
*
Właśnie włączyłam sobie na cały głos utwór The final countdown zespołu Europe. Nic mi tak nie pomaga w rozładowaniu negatywnych emocji jak głosik Joeya Tempesta. Polecam i do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21093450,dyrektor-rak-ktory-nie-…
2. http://www.polityka.pl/…/1686102,1,pis-od-dwoch-lat-zapowia…
3. https://www.wprost.pl/…/Viktor-Orban-z-wizyta-w-Polsce-W-pl…
4. http://www.fakt.pl/…/rodziny-smolenskie-dostaly-mil…/glws3ew
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21094528,radio-zet-p…
6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Akcja-Piotrowicze-Kt…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.