09.11.2016

09.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

W USA już po wyborach. Donald Trump kolejnym prezydentem i z tym może mieć problem poseł Kaczyński. Licząc na rozwój wielkiej przyjaźni nie będzie zwracał się do kumpla populisty po imieniu. No bo jak mówić do kogoś „Donald”, jak ma się alergię na to imię? Wróćmy jednak na nasze podwórko i zobaczmy, jaki nastrój zafundują nam nasze, rodzinne newsy. Zapraszam 🙂
1. Niesamowite, jak kasa przesłania co niektórym rozum. Wiadomo, że część rodzin smoleńskich wciąż nęka rząd o kolejne odszkodowania. Ich cierpienie jest tak ogromne, boleść z tytułu straty tak wielka, że państwo zapewne nigdy nie wypłaci się, nie zrekompensuje tej tragedii. Jednak sięganie do argumentu, że odszkodowanie się należy, ot, chociażby z powodu ekshumacji, to już dopiero „perełka”. Wreszcie zrozumiałam, dlaczego tak ochoczo co niektórzy wyrazili zgodę na grzebanie w szczątkach ich bliskich. Każdy idiotyzm dobry jeśli przyniesie kolejne pieniądze płaczącym wdowom. Nie wiedziałam, ze na śmierci można zrobić taki interes życia.
2. Waszczykowski cały w piszczących skowronkach. On wiedział, że Trump wygra. On widzi w tym wielką szansę dla Polski. On się cieszy, że kandydat Trump łechtał próżność Polonii. On już wie, jak będzie zacieśniać się przyjaźń i współpraca między naszymi krajami. Nie ma co, kolejny wizjoner PiSlandii. Oczami swej wybujałej wyobraźni widzi już, jak Trump wpada do Warszawy na przyjacielskie pogaduchy, jak USA znoszą wizy dla Polaków, a ja wiem jedno. Waszczykowski to Waszczykowski, pokazał już swój talent polityczny, więc wątpię, by ktokolwiek, poza bezrozumnie wielbiącymi, potraktował jego słowa serio.
3. Dzień bez Macierewicza to dzień stracony. Wymyśla co rusz coś nowego i bezsensownego, gubi się w zeznaniach i w ogóle totalnie odpływa. Najpierw pogorszył nasze relacje z Francją, bo miał taki kaprys, by odrzucić Caracale, które były już prawie dopięte na ostatni guzik. Potem ogłosił światu, że co tam jakieś przetargi, on stawia na nasze, rodzime Black Hawk z Mielca, które de facto są własnością koncernu Lockheed Martin. A teraz znowu mówi co innego. Teraz już nie stawia na Mielec, bo to były tyko takie jego luźne dywagacje. Teraz proponuje nowe rozwiązanie, ale nawet licho nie wie, jakie. Ciekawe, czy to rozkoszny stan roztrzepania czy początki demencji?
4. Trochę cicho ostatnio było o polskich kopalniach. Tak jakby nagle stał się cud, górnicy ostro zasuwali, a kopalnie zarabiały krocie i problem wreszcie się skończył. Nic bardziej mylnego. Kopalnie dopłacają do każdej tony węgla, co przez trzy kwartały tego roku dało niezłą sumkę, 1,3 mld. zł. I co na to nasz genialny rząd?
5. Reforma oświaty stała się już faktem. Po szerokich konsultacjach społecznych, przy pełnej aprobacie związków zawodowych i największych autorytetów słowo stało się ciałem i o to jest. Nieodrodna córa PiSlandii wchodzi w życie z dniem 1. września 2017 roku i poprowadzi nas ku doskonałości, ku idealnemu obywatelowi, który będzie na obraz i podobieństwo posła Kaczyńskiego. Łza wzruszenia zakręciła mi się w oku i jakaś taka radość mnie ogarnęła. Wreszcie nadchodzi ten upragniony czas, gdy będzie można dać odpocząć przepracowanym zwojom mózgowym, rozumek odłożyć do kąta, a niech się kurzy ładnie i całkowicie oddać się w ręce dogmatów, jedynych prawd historycznych, jedynej partii, jedynemu wodzowi narodu. Wszystko zgodnie z zasadą, że nadmiar samodzielnego myślenia szkodzi.
*
No proszę, i co nam jakiś tam Trump. Jak widać na naszym podwórku aż się grzeje od pisowskich nowinek, pisowskich przemyśleń, pisowskiej polityki. Czyż to nie ciekawsze? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.se.pl/…/katastrofa-smolenska-rodziny-chca-odszko…
2. https://www.wprost.pl/…/Waszczykowski-Mowilem-prezydentowi-…
3. http://www.fakt.pl/…/macierewicz-gubi-sie-w-tym-co-…/e46yhm4
4. http://next.gazeta.pl/…/7,154584,20886857,postanowiles-oszc…
5. http://wyborcza.pl/7,75398,20949025,rzad-przyjal-reforme-ed…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.