09.01.2017

09.01.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wiem, nastój mamy kiepski. Wiem, czarne chmury nad nami. Wiem, czujemy się dość mocno rozczarowani. Wiem jednak, że damy sobie ze wszystkim radę, bo te newsy nieźle nas nakręcają i przekonują, że jak nie my to kto? Zapraszam.
1. Zaczęło się tak pięknie. Wspólny protest, wspólne komunikaty, wspólne stanowisko. No ale, jak to u nas bywa, sielanka trwała krótko i szybko opozycja wraca do normy. Liderzy PO i Nowoczesnej patrzą na siebie coraz bardziej krzywym okiem, zaczynają rozgrywać konflikt na siebie, by wywindować się na lidera antyPiSu. Zgodnie z zasadą, nic i nikt się nie liczy, gdy na czoło wysuwa się prywata i walka o to, kto ważniejszy, silniejszy, lepszy. Tak więc opozycja zaczyna zajmować się sobą i od razu widać tego efekty. Ot, chociażby znowu rosnące poparcie dla PiS w sondażach. Nawet nie chce mi się komentować.
2. Dzisiaj mamy Wielki Dzień Wielkiego Oczekiwania. Duda podpisze czy nie podpisze? Przed nim ostatnie godziny na podjęcie decyzji, więc polska edukacja czeka niecierpliwie, pełna niepokoju. Duda zapewne siedzi z długopisem w łapce i kombinuje, co i jak zrobić, by nikt się go nie czepiał, poseł K. się nie wkurzył, by wilk był syty i owca cała. Hm…tak to się nie da. Co wygra? Uczciwość czy służalczość? O to jest pytanie.
3. Bartosz Arłukowicz zapowiada, że gdy PO wróci do władzy to biegiem weźmie się za karanie tych, co to polską demokrację demolują na amen. Bardzo mnie to cieszy i jestem za, ale mam pewne wątpliwości. Czy rzucanie hasełek populistycznych wystarczy, by Polacy znowu uwierzyli politykom PO i znowu oddali władzę w ich ręce? Zdecydowanie oczekiwałabym jakiś konkretów, jakiś sensownych propozycji działań, które tę naszą nieszczęsną demokrację przywrócą do pionu, ale też zabezpieczą nas przed kolejną samowolką polityków. Wolałabym dowiedzieć się, czy już PO ma jakiś plan uzdrowienia obywatelskiego, a tutaj cisza. Damy się ponownie nabrać na populizm? Wątpię.
4. Pawłowicz zgubiła gdzieś kaganiec i znowu ujada jak nakręcona. Tym razem wzięła się za środowiska akademickie. Na samą myśl o planowanych protestach studenckich krew ją zalała ze złości i bije rekordy w rzucaniu „mięsem”. Taka to nasza mięsna dyskobolka polityczna. Studenci są zmanipulowani, bo przecież sami w sobie są zbyt głupi, by wpaść na pomysł jakiś tam protestów. Wszystkiemu więc winna jest kadra profesorska i to nią trzeba się zająć, usadzić, załatwić. Jedno jest pewne. Poziom kultury politycznej posłanka Piotrowicz sprowadza do totalnego szamba. Ryba psuje się od głowy, więc nie dziwmy się, ze retoryka agresji i nienawiści zaczyna dominować na każdym już poziomie życia publicznego.
5. Już dwa tygodnie trwa głodówka w Dobrzeniu Wielkim. To protest przeciwko przyłączeniu części gminy do Opola. Oczywiście tej, najlepiej uprzemysłowionej. Do tego gmina straci ok 40 mld zł z podatków, co rozłoży ją na łopatki. Ta decyzja pociąga za sobą zwalnianie ludzi z pracy i postępujący proces zubożenia mieszkańców. Niestety, Szydło do dnia dzisiejszego nie znalazła czasu, by wpaść do gminy i porozmawiać z ludźmi. To przecież tylko jakaś tam malutka gminka, więc po co zawracać sobie nią głowę. Pani premier ma ważniejsze zadania, ma swoje priorytety, więc głodujący niech sobie padną, bo to mało interesujący element dla prawej i sprawiedliwej Polski.
*
Miło zaczął się nowy tydzień. Kto oczekiwał innych newsów ten jest niepoprawnym optymistą. Jedno jest pewne. Jeśli i my damy się skłócić to możemy spokojnie pożegnać się z marzeniami o Polsce demokratycznej. Będziemy mogli spakować swoją energię, wiarę,deę do worka i wyrzucić go na śmietnik, jak zbędny balast. Nie wiem, jak Wy, ale ja swoje wkurzenie zamieniam w determinację i jeszcze głębsze przekonanie, że nie ma ocji, bym zamilkła, bym poddała się jakiemuś zniechęceniu. Powiem nieco wulgarnie, wybaczcie, ale – PiSiątka nie moje i mi nie drogie, takiego wała, jak wam pozwolę na długoletnią demolkę mojego Kraju. Jestem wściekła, jestem zła i nie liczcie, że nas skonfliktujecie, zniechęcicie, podzielicie!!!!!! Amen i do przodu!!!! Do jutra.
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/schetyna-do-petru-ty-chcesz-mi-pol…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,21218066,losy-gimnazjow-rozstrzy…
3. http://wiadomosci.onet.pl/…/bartosz-arlukowicz-kied…/vl76hn7
4. http://antymatrix.blog.polityka.pl/…/targowica-w-gronosta…/…
5. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21216342,w-dobrzeniu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.