05.09.2017

05.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Nieco parafrazując słowa J. Cocteau powiem tylko, że „dramatem Polski jest to, że głupota zabrała się do myślenia” I tym optymistycznym akcentem zapraszam na prasówkę 🙂
1. Tam, gdzie pojawia się władza i kasa, nie ma miejsca na sentymenty. Nasza opozycja polityczna również wyznaje tę zasadę i zapewne na czas wyborów samorządowych zapomni, że Polska się wali, by ugrać jak najwięcej dla siebie. Partie już ciężko pracują nad przygotowaniem list, więc pewne do wyborów samorządowych nie znajdą czasu, by przeciwstawić się PiSowi. Plotka głosi, że to głównie PO zamknęła się na wszelkie rozmowy o jednej, wielkiej koalicji. Ktoś zdziwiony, bo ja nie.
2. Gorący temat to oczywiście chęć wyciągnięcia ostrej kasy od Niemiec za II wojnę światową i lata okupacji. PiS twierdzi, że należą nam się reparacje jak psu zupa, jednak większość prawników, którzy nie są związani z obozem posła K. ma zupełnie inne zdanie. Mało tego, twierdzą, że negowanie decyzji z czasów Polski Ludowej otwiera furtkę na zanegowanie naszych dzisiejszych granic i pewne roszczenia ze strony państw, którym w historii podpadliśmy. Chciałoby się powiedzieć „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”, ale czy rzeczywiście? Oni świetnie wiedzą, co robią i to jest najgorsze.
3. Sensacja i wielki sukces Szydło. To właśnie ona została uznana za Człowieka Roku. Tę „prestiżową” nagrodą uhonorowano ją na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Zasłużyła sobie biedaczka, bo tak jej dokuczają, tak się z niej nabijają, nikt nie traktuje jej serio, więc niech tam sobie ma. Może humor jej się wreszcie poprawi i przestanie być ciągle taka nadęta.
4. Ministerstwo Finansów rozpoczęło pracę nad nowym pomysłem. Doradcy, adwokaci i radcy prawni mają być zwolnieni z tajemnicy zawodowej i kablować na swoich klientów, którzy balansują finansowo na granicy prawa. To będzie sama korzyść dla pisowskiego państwa. Nastąpi mocniejsze uszczelnienie podatków, a i społeczeństwo może wreszcie się nauczy, że oszustwo nie popłaca. Aż strach się bać, gdy człowiek sobie pomyśli, co nieRządowi w głowie zaświta, by nas jeszcze mocniej kontrolować.
5. Kto zastanawiał się, czemu Szyszce tak odbiło i wycina drzewa jak szalony ten już ma odpowiedź. Właśnie facet podpisał list intencyjny z dyrektorem Lasów Państwowych i od tego momentu leśnicy uruchamiają program „Polskie domy drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą” Będą ciąć drzewko za drzewkiem i stawiać z nich domki pod wynajem. Oczywiście, wszystko to w imię dobra człowieka, klimatu i natury… o zyskach nikt tutaj nie myśli. Sami samarytanie…jasny gwint!
*
Już zaczynam się chwilami zastanawiać, kto tu stracił rozum. W głowie mi wiruje, myśli tupoczą jak pijane mewy, a przed oczami wciąż jakaś fatamorgana. Przepraszam, czy ktoś zna jakiegoś dobrego psychiatrę? Do jutra…
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/nie-mamy-co-liczyc-na-na-zjednocze…
2. http://wyborcza.pl/7,75968,22323697,jakie-znowu-reparacje-j…
3. http://www.fakt.pl/…/beata-szydlo-laureatka-nagrody…/d0zk5f9
4. https://www.wprost.pl/…/Rzeczpospolita-Fiskus-chce-by-dorad…
5. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22325923,lasy-panstwowe-ch…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.