03.01.2017

03.01.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Minęły Święta, minął Sylwester i czas wrócić na ziemię. Newsy jak zwykle, niesamowicie gorące, więc nie marnujmy czasu na kurtuazję. Zapraszam, prasówka czeka 🙂
1. Już od pewnego czasu było jasne, że europosłowi Michałowi Ujazdowskiego już nie po drodze z PiSem. Dobrze zrobił, bo wyszedł z tej pisowskiej demolki z tarczą w ręce. Miał odwagę, by krytykować chore działania posła K. i spółki, nie sprzedał się za jakiś tam ochłap. Czekam na kolejnych odważnych. Znajdą się jeszcze tacy?
2. Pośle K. Wielkie dzięki. Czy naprawdę żądza władzy aż tak uderzyła panu do łba, że skłócił pan Polaków, wyciągnął z nich wszystko, co najgorsze? Gdyby w Ełku Polak o słowiańskiej urodzie zadźgał drugiego Polaka, byłaby to tragedia, ale do przyjęcia. Bójek z finałem w postaci zejścia wiecznego było ostatnio dość sporo i jakoś nikt nie leciał, nie organizował wendetty, nie darł się, ze to terroryści, których trzeba już, natychmiast zlikwidować. A tak mamy zamieszki, próbę podpalenia mieszkania cudzoziemca, starcia z policją i gloryfikowanie biednego zabitego, który teraz pewnie świętym zostanie. Zapewne Szydło prześle list z kondolencjami, Duda się pojawi na cmentarzu, a Kempa ze śmierci zrobi szopkę noworoczną. Ciekawe, co by się zadziało, gdyby ofiarą bójki był tenże Tunezyjczyk? Zapewne Błaszczak uznałby to za nic nie znaczący epizodzik.
3. Szukam, szukania mi trzeba, bo wciąż wypatruję tych obiecanych aż dwóch śmigłowców Black Hawk, które miały już krążyć nad naszymi głowami i… nie widzę, nie słyszę. Misiewicz mówi o tycim poślizgu, a Macierewicz nic nie mówi. Pewnie wciąż główkuje, jak tu katastrofę smoleńską zamienić w zbrodnię i nie ma czasu na głupoty.
4. Kolejna gwiazda PiSu z luką w pamięci. Krasulski, bliski sercu posła K. służył w w 1. Warszawskim Pułku Czołgów z Elbląga w czasie, gdy ten zasłynął pacyfikacją stoczniowców na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Facet usiłuje zrobić z nas idiotów, wmawiając, ze on do nikogo nie strzelał, bo powiedział nie i pozwolono mu zostać w koszarach. Kto zna dobrze tamte lata, ten wie, że to totalna bzdura. Potraktowano by go jak dezertera o ostro by zapłacił za niesubordynację. Za chwilę okaże się, że on nie tylko nie strzelał do robotników, ale osłaniał ich własnym ciałem i tak to wyskoczył nam Piotrowicz bis.
5. Naiwnych nie sieją, sami się rodzą. Tak można powiedzieć o górnikach z kopalni Makoszów, którzy z uwielbieniem wsłuchiwali się w głos Szydło, gdy ta obiecywała pomoc, wsparcie, gdy leciała równo na ówczesną premier Kopacz. Dali się kupić za stek obietnic i teraz łzy nic nie pomogą. Nie ma już kopalni Makoszów. Ciekawe czy drugi raz też dadzą się tak nabrać. Ciekawe też, co się stało z tą solidarnością braci górniczej. Kopalni zamknięta, a reszta siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Pewnie boją się, że są następni w kolejce. Jak będą cicho to może Szydło ich nie zauważy i jakoś przetrwają?
6. Prawo do emerytury dopiero po 15 latach, ozusowane umowy o dzieło i ograniczenie możliwości dorabiania na emeryturze to najnowsze pomysły PiSiątek. Wprawdzie Rafalska uspokaja, że to tylko, ot, jakieś tam bajanie, ale my dobrze wiemy, że cała polityka PiSu właśnie na bajaniu się opiera. Trzeba zapewne życzyć emerytom szybkiego zejścia, bo aż tylu mostów w Polsce nie ma, by wszyscy mogli pod nimi zamieszkać. Kościół też zapewne nie wspomoże, bo ma własne potrzeby i z żebrakami dzielić się nie będzie. Świetlana przyszłość nas czeka, nie ma co.
*
O ranyyyy, aż boję się pomyśleć, co PiSiatkom jeszcze wpadnie do głowy. Fantazja u nich iście ułańska, więc spokojnie spać nie możemy. Do jutra 🙁
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Ujazdowski-odchodzi-z-PiS-Wyjasnia-…
2. http://www.newsweek.pl/…/zamieszki-w-elku-tunezyjczyk-oskar…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21196207,gdzie-sa-sm…
4. http://www.fakt.pl/…/posel-pis-ukryl-to-w-swoim-zyc…/le243zk
5. http://www.polityka.pl/…/1688926,1,koniec-kopalni-makoszowy…
6. http://www.money.pl/…/emerytury-wiek-emerytalny-o-ile-spadn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.