01.12.2016

01.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przedstawienie czas zacząć. Łapiemy więc za newsy i ruszamy do subiektywnej analizy wydarzeń dnia. Zapraszam 🙂
1. Beata Kempa orbitowała dzisiaj wokół własnej osi na antenie TVP Info. Jak zwykle, niezwykle zadowolona z siebie, zasłuchana w swój słowotok i pełna zachwytu dla polityki pisowskiego rządu. Obietnice wyborcze są realizowane na bieżąco i w ogóle jest pięknie. Na pytanie o kwotę wolną od podatku stwierdziła z promiennym uśmiechem, że jest taka a nie inna, bo tylko na tyle władzę stać. Ciekawe, jak za rok będzie się krygować przed kamerami, gdy okaże się do czego doprowadziła Polskę polityka rozdawnictwa kasy.
2. Nieźle przejechał się rząd Szydło wierząc w uczciwość i rzetelność Polaków. Dziwne, bo przecież cały świat wie, że „Polak potrafi”. Dzięki typowo polskiej przedsiębiorczości Program 500 Plus znacznie już przekroczył spodziewane progi finansowe. Wielu rezygnuje z niskopłatnej pracy, by również i ich pierwsze dziecko załapało się na kasę. Jednocześnie przechodzą na bezrobocie i otrzymują zasiłek oraz innego typu pomoc finansową, bo przecież mają niski dochód. To niezła bomba dla PiSu, bo o ponad miliard złotych więcej pochłoną socjale, a tego to nikt z rządzących nie przewidział. Twardy orzech do zgryzienia.
3. Myśleli, myśleli i wymyślili. Andrzej Duda będzie miał swoją flagę. W końcu zapracował na to ciężko. Żaden z dotychczasowych prezydentów nie trwał tak konsekwentnie w wiecznej gotowości, by podpisywać, co tylko mu się podsunie pod rękę. Żaden z dotychczasowych prezydentów nie był tak mocno przytwierdzony pępowiną do szefa swojej partii. Dostanie więc Duda swoją flagę i niech się cieszy. Niech mu się wydaje, że jest taki jak prezydent USA, bo coś się chłopinie za uległość należy.
4. Kolejny Duda, tym razem Piotr, wyściubił nosek z bezpiecznej kryjówki, bo nerwy go poniosły. A wszystko przez radiową Trójkę i Dwójkę, która nie bacząc na nic, wywaliła Pawła Sołtysa, szefa Związku Zawodowego Dziennikarzy tych dwóch stacji. Gdyby chodziło o los innych dziennikarzy Duda Solidarnościowiec zapewne milczałby jak zaklęty, ale „swojego” ruszać? Wywalać na bruk? Tak się nie godzi. Poprzednia władza tak się znęcała nad kolesiami Dudy, a teraz znowu? Tym razem zapewne nie odpuści i przypomni sobie, że jest szefem Solidarności. Szkoda tylko, że włącza mu się czujnik dopiero wtedy, gdy problem dotyka jego najbliższych związkowców.
5. Rząd potrzebuje pieniędzy na gwałt. W końcu polityka socjalna kosztuje mnóstwo i te pieniądze trzeba jakoś zorganizować. Właśnie obniżono o 5% stawkę refundacyjną za zabieg hemodializy, zapewne i na innych obszarach coś się utnie, coś wytnie, coś zmniejszy, ale to wszystko za mało. Kolosy miał przynieść nowy podatek handlowy, ale UE się zaparła i jest kłopot. Jednak władza nie odpuszcza i zaskarżyła decyzję KE do Trybunału Sprawiedliwości UE. Teraz wybrańcy narodu będą siedzieć jak na szpilkach i czekać na werdykt. Czasu za dużo nie ma, bo jeszcze trochę, a okaże się, że nawet podatek handlowy już nas z doła finansowego nie wyciągnie.
6. Cała Polska żyje ostatnimi dniami aresztowaniem Józefa Piniora. Mało kto jest w stanie uwierzyć, że właśnie ten człowiek, jedna z legend Solidarności może być zamieszany w aferę korupcyjną. Plotki głoszą, że to sprawka jego „złego ducha” czyli Jarosława W. który przyssał się do Piniora i tak już prawie 30 lat odessać się nie może. Ponoć nieźle mieszał w życiu swego szefa, ponoć miał problemy finansowe, bo to hazard, bo to nazbyt wystawny tryb życia. Czas pokaże, jak to było naprawdę, choć jestem przekonana, że dużą rolę odgrywa tutaj ambicja PiSiątek i chęć niszczenia legend, bo przecież bohater może być tylko jeden, no ewentualnie w podwójnym wydaniu. Trzeba więc biegiem wsadzić podejrzanego za kratki i pilnować jak oka w głowie, by przypadkiem komuś nie wpadło do głowy, by o niego zawalczyć. Jak twierdzi adwokat Józefa Piniora, nie ma żadnych podstaw, by zastosować w tym przypadku areszt tymczasowy. Prokuratura jednak wie swoje. Musi zapewne trzymać się wytycznych z góry, a chodzi o zniszczenie człowieka, który samą swoją osobą zagraża pisowskiej elicie. Obawiam się, że musimy być przygotowani na takie działania, bo wódz jest jeden, bohater jest jeden i Polska też jest tylko jedna – pisowska.
*
Mam nadzieję, że wszyscy usatysfakcjonowani. Atrakcji sporo, poseł K. i jego wybrańcy w takt polki galopki gnają przez miasta, wsie i polskie bezdroża, a my obserwujemy i punktujemy. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Kempa-Obnizamy-kwote-wolna-od-podat…
2. http://www.fakt.pl/…/ile-kosztuje-program-500-kto-m…/zmr6ejk
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Duda-bedzie-…
4. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,21054780,duda-zwalnianie-z…
5. http://www.newsweek.pl/…/rzad-walczy-o-podatek-handlowy-poz…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,21055671,adwokat-piniora-nic-nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.