31.07.2017

31.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wakacje wciąż trwają, ale jakoś tego nie czujemy. PiS tak ostro szykuje się do kolejnej fali „dobrej zmiany”, że wciąż zamęcza nas nowymi pomysłami i katuje swoją nadpobudliwością pseudointelektualną. I jak tu cieszyć się słońcem, jeziorem, morzem? Zapraszam na prasówkę.
1. Sejmowa komisja ustawodawcza zaopiniowała pozytywie projekt kukizowców o powszechnym dostępie do broni. Jakieś zaćmienie umysłowe ją dopadło czy co? Prawo do broni będzie miał każdy, wystarczy tyko zaświadczenie od lekarza rodzinnego i zgoda urzędników starosty lub prezydenta miasta. Testy psychologiczne zbędne, bo to tylko nabijanie komuś kasy, a Polak broń mieć musi, bo to jego naturalne prawo. Rewelacja po prostu. W kraju, gdzie pierwsze skrzypce gra retoryka nienawiści, agresja, prymitywizm i chamstwo rzeczywiście tylko broń ogólniedostępna jest potrzebna. Do tej pory strzelaliśmy złym słowem, od jesieni przejdziemy do silniejszych argumentów, takich zapewne dość ostatecznych. Antysystemowy Kukiz wprowadzi nam anarchię na ulicach, brawo.
2. Szydło to bardzo empatyczna i pełna oddania kobieta. Nie da zrobić krzywdy sobie i swoim ministrom, którzy ciężko pracują, by zadowolić szefową. Nagroda za demolkę państwa być musi, więc niech nie dziwią nas premie miesięczne, średnio, w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Należy im się, prawda?
3. Na listę wrogów nieRządu dopisano właśnie Gazetę Finansową. Szerząc wrogą propagandę, kłamstwo i prowokację, poinformowała ona swoich czytelników o próbie werbunku ich dziennikarza przez funkcjonariusza podległej szefowi MON Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ponoć namawiał do napisania kilku „brzydkich artykułów, w których należało ugotować byłego wiceministra zdrowia Krzysztofa Łandę, podłożyć świnię Radziwiłłowi, Sikorskiego wrobić w narkotyki i ostro dokopać Kopacz. MON oraz SKW zaprzeczają, a my komu wierzymy?
4. Pojawiają się kolejni świadkowie afery z Zalewską w roli głównej. GW od kilku tygodni pisze, jakoby kampania wyborcza m.in. gwiazdy MEN miała być dofinansowana z środków dolnośląskiego oddziału PCK. Mowa o niebagatelnej kwocie, bo o 50 tys, zł, z których tylko 7 tysięcy poszło na Zalewską, no i jes się o co czepiać? Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura we Wrocławiu, więc nikt chyba nie poczuje się zaskoczony, że sprawa umrze śmiercią naturalną. Ziobro w imię swej praworządności i sprawiedliwości, co trzeba umorzy i może jeszcze zażąda wysokiego odszkodowania za szkalowanie tak zacnej niewiasty.
5. Miał być wielki „marsz miliona”, miała być spektakularna feta, błogosławiąca nieRząd i PiS. I co wyszło? Wielka klapa. Nie wiem, może zabrakło kasy na transport. Może księża się rozleniwili i źle przeprowadzili agitkę w parafiach, a może proponowana wyżerka nie skusiła? Licho wie, więc marsz odwołano, choć co niektórzy się nie dali i wpadli do Krakowa, by okazać swoje przywiązanie dla władzy. Hm.. i jak to skomentować? Może tylko, że jak władza takie poparcie.
6. Ziobro Dudzie nie daruje. Jego sen o potędze traci szansę na zrealizowanie, a to zniewaga, która krwi wymaga. Tak więc, gdzie się Ziobro nie ruszy, tam grzmi, jadem pluje, dowala jak tylko się da, jednocześnie podkreślając, że on dobroduszny, empatyczny i gotów wybaczyć Dudzie jego idiotyzm, pod warunkiem, że facet się opamięta i zrobi to, czego „naród” w postaci Ziobry i posła K. oczekuje. Jak trudno Ziobrze uwierzyć, że i Duda ma wreszcie ochotę zagrać na siebie. No bo jak… ten Duda, strażnik długopisu? Według Ziobry to absurd 🙂
7. Ale numer. Ponoć w trakcie nadawania niedzielnych wiadomości w reżimówce, pojawił się napis „pierdy opowiadasz”. Zobaczyli go odbiorcy korzystający z nadajnika w Śremie. I tak sobie kilkanaście minut miłośnicy Ziemca mogli ten napis obserwować, choć teraz Biuro Prasowe TVP mówi, że to bzdura, że to fejk, bo nic takiego nie miało miejsca. Dziennikarz Presserwisu zrobił kilkanaście zdjęć, ale reżimówka wie swoje. Wroga propaganda, bzdura i tyle. W końcu, kto jak kto, ale Krzysztof Ziemiec pierd nie opowiada, on tylko samą prawdę wali jak z pisowskiej armatki.
*
Niezły poniedziałek wakacyjny nam PiS funduje, prawda? Mogłabym jeszcze wiele i dłużej, ale staram się dbać o Wasze zdrowie psychiczne, dlatego serwuję te newsy w malutkich dawkach. Miłego dnia. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://malydziennik.pl/bron-dla-kazdego-polaka-jest-projekt…
2. https://www.wprost.pl/…/Takie-premie-dostaja-wspolpracownic…
3. http://www.fakt.pl/…/sluzba-kontrwywiadu-wojskowego…/67ls51b
4. https://www.money.pl/…/pck-kampania-pis-zalewska,84,0,23501…
5. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22170333,kilkadziesi…
6. http://www.newsweek.pl/…/zbigniew-ziobro-atakuje-andrzeja-d…
7. http://wyborcza.pl/7,75398,22170671,ktos-zhakowal-wiadomosc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.