31.05.2017

31.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Środa w PiSlandii nie odpuszcza. Sporo się dzieje, wirus pisowski szaleje…. Zapraszam 🙂
1. Propagandowa akcja pod nazwą „ Konstytucja Dudy dla Dudy” trwa. Po chwilowym zaskoczeniu deklaracją owego pana już PiSiątka ochoczo przyłączyły się do wbijania Polakom do głów, że będzie referendum, że będzie śliczna konstytucyjka, taka jak trzeba. Andrzej Dera podkreśla, że wreszcie będzie to ustawa zasadnicza, współtworzona przez naród, a nie jakieś tam barachło, którego twórcą bliżej niesprecyzowane elity. O ranyyy, ależ to będzie „dzieło”, jeśli o jego treści zadecydują ci, co to leżą pokotem w kościołach czymś tam posypani, maszerują z krzyżami co miesiąc pod Pałac Prezydencki, odrzucają osiągnięcia nauki XXI w, uważając, że wystarczy nam to, na co Instytucja Kościelna pozwala, wierzący w zamach smoleński i pełni miłości do bliźniego swego. A co z wolą tej gorszej części narodu?
2. Od kilku dni jesteśmy wszyscy pod wrażeniem klęczącego Dudy po pomnikiem L. Kaczyńskiego w Tbiisi. Wybuchła wręcz debata narodowa, klęczeć mu wolno czy nie. A ja się dziwię tym, co się dziwią. Duda musi klęczeć, bo nie ma innego wyjścia. Po to go poseł K. wystawił na prezydenta, by klęczał gdzie się da i dzięki temu wzmacniał wydźwięk religii smoleńskiej z jednym bohaterem na tronie, u którego boku jedyny „mesjasz” czyli poseł K. Ciekawe, co na to powie ortopeda, bo po 5 latach klęczącej prezydentury kolanka mogą być już tylko do wymiany.
3. Wbijanie niesfornym uczniom religii do głów czasami kończy się czasami zaskakująco dotkliwie. W kobylnickim gimnazjum taka lekcja kosztowała jedną z dziewczynek urazem stopy, a jednego chłopców gipsem na pokiereszowanej ręce. Ksiądz wyszedł z siebie i porzucał stolikami, pewnie by wzmocnić przekaz o wyrozumiałości i cierpliwości. Wyczuł jednak, że nieco przegiął, więc zrezygnował z misji krzewienia wiary wśród mało wiernych, sprawę wyjaśnia policja, a ja, jak znam życie, wierzę, że wszystko rozejdzie się po kościach, bo to przecież ksiąz, a taki jest ponad prawem pisowskiego państwa.
4. Już niebawem Sąd Najwyższy wyda orzeczenie w sprawie legalności ułaskawienia przez Dudą Mariusza Kamińskiego i reszty. Helsińska Fundacja Praw Człowieka właśnie wypowiedziała się w tej sprawie „Prezydentowi nie przysługuje kompetencja do ułaskawienia osoby nieskazanej prawomocnym wyrokiem”. Prezydent ma prawo łaski, ale w myśl rozumienia tego aktu, może to uczynić dopiero po zakończonym przewodzie sądowym i postawieniu wyroku, a nie tak sobie hop i już, gdy mu się zachce. Ciekawe, jaka będzie decyzja SN, ale i tak jedno jest pewne. Uda będzie miał to w nosie.
5. Bycie europosłem to naprawdę świetna fucha. Kasa płynie wartkim strumyczkiem, nawet na pokrycie utrzymania biur europeselskich w kraju. Rocznie „elita” otrzymuje na ten cel 40 mln euro czyli 4342 euro miesięcznie dla każdego, ale nikt nie kontroluje, czy pieniądze te rzeczywiście idą tam, gdzie powinny. Trwa międzynarodowe śledztwo dziennikarzy w tej sprawie i … politycy nabrali wody w usta. Milczą jak zaklęci, choć już wiadomo, że np. Czesław Siekierski (PSL) podaje aż 13 adresów. Stanisław Ożóg z PiS ma aż pięć biur. Ryszard Czarnecki z PiS sześć. Przebija ich Jarosław Kalinowski z PSL,ma dziesięć biur. Podobnie Andrzej Grzyb z PO, również dziesięć. Pytanie tylko, gdzie one są, ba trudno je znaleźć. Wiadomo, że 38 europosłów z tego budżetu wspomaga swoją partię, znaczna część wspomaga siebie samego, wpłacając kasę na własne konta oszczędnościowe. A my wciąż wierzymy, że jedne polskie partie są be, a drugie cacy? A my wciąż jesteśmy pewni, że obecna polska scena polityczna jest tylko z jednej strony czarna i mroczna?
*
Dzisiaj może tak mniej ostro poszłam, bo wciąż jestem wyczerpana wyborami w KOD – zie, a właściwie towarzyszącemu im klimatowi. Tak więc jest nieco refleksyjnie, choć nie sielsko i anielsko. Wszystkie pisowskie działa już na stanowiskach, a my wciąż debatujemy, kto z kim przeciwko komu i za co… Bawmy się tak dalej… do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://dorzeczy.pl/…/Dera-Konstytucje-pisaly-elity-Prezyde…
2. http://wiadomosci.wp.pl/duda-zachowal-sie-niewlasciwie-jan-…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21888156,uczniowie-z…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,21885661,fundacja-helsinska-o-ul…
5. http://www.newsweek.pl/…/afera-z-biurami-europoslow-na-biur…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.