30.03.2017

30.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jest godzina 13.31 i mam dla Was świetną nowinę. Do tej pory nie zdarzył się żaden wypadek z udziałem limuzyn państwowych. Ale radość, prawda? Spokojnie więc możemy się zająć newsami. Zapraszam 🙂
1. A to heca. Marek Jopp, szef SLD w Toruniu chciał się nieco dokształcić na uczelni Ojczulka Rydzyka. Najpierw został przyjęty na studia podyplomowe, a gdy pojawił się na zajęciach, okazało się, że jednak nie dostąpi tego zaszczytu. Powód? Brak zaświadczenia od proboszcza, że jest wart studiowania na uczelni katolickiej. Wydaje się to idiotyczne, prawda? Jednak obserwując dzisiejszą PiSlandię, może niebawem okazać się, że szkolnictwo wyższe będzie zarezerwowane tylko dla osób wierzących i praktykujących. Nieważne czy to uczelnia państwowa czy też prywatna, to proboszcz będzie decydował kto może uczyć się dalej. Myślicie, że to absurd? Nie byłabym tego taka pewna.
2. Bezpieczeństwo Polski pada już na ryjek. Macierewicz szaleje, jakby się szaleju najadł i niszczy siły zbrojne z determinacją godną pozazdroszczenia. Ciekawa jestem, kiedy dojdzie do posła K. że zatrudnił szkodnika na tak odpowiedzialnym stanowisku. Ciekawe, kiedy dojdzie do żołnierzy, że są robieni totalnie w bambuko. A Putin ma frajdę, może sobie intrygować, bo co mu taka słabizna jak pisowska Polska może zrobić?
3. Zalewska zapierała si rękami i nogami, ze jej reforma edukacji nie pociągnie za sobą zwolnień nauczycieli. Dzisiaj w radiowej Jedynce produkowała się wiceminister Marzena Machałek. Na pytanie o zwolnienia odpowiedziała dość beztrosko, że nie może zapewnić, iż nauczyciele nie polecą na zieloną trawkę. Co ciekawe, jeśli tak się stanie, będzie to wina dyrektorów szkół. No to już wiemy, kto poniesie winę za demolkę kadry pedagogicznej. I na bank nie jest to Zalewska.
4. Waszczykowski na dywaniku u posła K. Ponoć nieźle oberwał, za kolejne głupoty, jakie wygaduje. Wiem, każdy marzy, by wyleciał wreszcie z hukiem z ministerstwa, ale obawiam się, że to nie takie proste. Poseł K. po prostu nie ma go kim zastąpić. Rezerwy intelektualne na wyczerpaniu i nikogo sensowniejszego, mądrzejszego do Waszczykowskiego, w szeregach PiS się nie uświadczy. A to poseł K. ma problem.
*
Dobrze, starczy na dzisiaj. Tego typu newsy trzeba sobie umiejętnie dawkować, więc do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://torun.wyborcza.pl/…/7,48723,21566922,dzialacz-sld-ni…
2. http://www.newsweek.pl/…/smiglowce-dla-polskiej-armii-kiedy…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21566134,pis-zapewni…
4. http://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-wezwal-witolda-w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.