24.11.2016

24.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wena twórcza rozsadza posła K. i jego gwardię. Jakoś nie potrafią zrozumieć, że życie to nie powieść fantasy, więc i nie da się tak na dłuższą metę ujechać. No nic, oni swoje, a my robimy swoje i tego się trzymamy. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Niezwykle elokwentny, wyszczekany, błyskotliwy Ziobro nagle nabrał wody w usta i milczy jak zaklęty. Czyżby przekręt z unijnymi pieniędzmi aż tak go zawstydził? A może chodzi nie tylko o wyłudzoną kasę na szczyt klimatyczny, którego nie było? Może też problem w 400 tys. zł, które rodzina prawicowego prawiczka przekazała jego partii w formie darowizny? Jedno jest pewne. Nagle Ziobro trzyma ostro język za zębami, nie odpowiada na pytania dziennikarzy i snuje się nieco boczkiem. Kolejny raz prawo i sprawiedliwość dzisiejszej władzy poszło się bujać.
2. Jakże rozczarowany musi się czuć poseł K. i jego świta. Miał być taki piękny zamach, miał być hak na KOD albo innych terrorystów, a tu nic z tego. Owszem, miał facet nóż i strzykawkę, a w niej wodę z solą. Miał też przy sobie petycję do prezydenta, w której domagał się całkowitego zakazu aborcji. Jak widać, to zdecydowanie nie liga opozycji. Ot, po prostu obrońca życia poczętego się wkurzył i lekko zaszalał. Ciekawe, czy Błaszczak nie dopatrzy się tu jakiejś prowokacji. Jak znam życie to już kombinuje, jak to gościa z KODem powiązać.
3. Wiceminister Jaki jeszcze nie tak dawno trąbił na całą Polskę z oburzenia, że nepotyzm szaleje wśród polityków, że liczą się układy, że kumpel kumplowi rączkę myje. No i co? Wystarczyło dorwać się do władzy i już zupełnie inna śpiewka. Wszystkie zasady przyzwoitości wywalił do śmieci i zadbał, by jego ojciec obstawił swoją wiedzą i profesjonalizmem spółkę Wodociągów i Kanalizacji w Opolu. Stanowisko prezesa zarządu wręcz stworzone dla tatusia. Mało tego, dzięki Jakiemu zawrotną karierę robi jego kumpel, 26-latek, który jest wiceprezydentem Opola. Amnezja dopadła Jakiego, czy co?
4. Coś tam pęka w strukturach PiSu. Działacze partii z Nowego Sącza zlekceważyli dyrektywę posła K. i odrzucili jego kandydata na lokalnego szefa. Czyżby bunt maluczkich? Ojjj, będzie im to zapamiętane. Ojjj, zapłacą słono za nieposłuszeństwo, a poseł K. i tak postawi na swoim. Tak to właśnie wygląda demokracja w szeregach PiSu.
5. Zdarza się Dudzie od czasu do czasu, że nagle doznaje jakiegoś objawienia i samodzielnie próbuje coś powiedzieć. Tym razem spotkał się ze związkowcami kopalni Makoszowy w Zabrzu. To pewnie osobiste polecenie szefa, bo sam to by chyba nie wpadł na pomysł, by łagodzić sytuację. Uświadomił więc górników, że świetnie wie, co się dzieje i z promiennym uśmiechem zagwarantował pomoc. O święta naiwności.
6. Polacy z Białorusi piszą list do Waszczykowskiego z prośbą o pomoc. Chodzi o przekłamania w podręcznikach do historii na temat żołnierzy AK. Są oni oskarżani o akt ludobójstwa i przedstawiani w bardzo negatywnym świetle. Waszczykowski na pewno pomoże. Wyśle notę protestacyjną, a może zagrozi elitarnymi jednostkami gwardii narodowej? Łukaszenko pewnie już trzęsie się ze strachu.
*
Marsz ku peerelowskiej rzeczywistości w wersji PiS trwa w najlepsze. Idą sobie PiSiątka, maszerują równym krokiem i wciąż są zachwyceni sobą. Daleko nie zajdą, jestem tego pewna. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/zbigniew-ziobro-i-solidarna-polska…
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Aleksander-Cz-zatrzy…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21022245,robert-mazu…
4. http://www.fakt.pl/…/bunt-w-pis-na-sadecczyznie-dzi…/kvy87yd
5. https://www.wprost.pl/…/Andrzej-Duda-zabral-glos-w-sprawie-…
6. http://reporters.pl/…/polacy-na-bialorusi-protestuja-przec…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.