24.02.2017

24.02.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ktoś coś wspominał o wiośnie? Tralalala… właśnie sypie u mnie śnieg, jest wstrętnie i ewidentnie widać, że aura dopasowała się do klimatu PiSlandii, która męczy, dręczy, wkurza, zniesmacza i wciąż szokuje. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Waszczykowskiemu puściły nerwy i wezwał do siebie Marka Prawdę, dyrektora przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Dostanie człowiek ostrą reprymendę za szkalowanie PiSlandii, bo jak on śmiał napisać o szkalowaniu sędziów, represjach wobec niepokornych, łamaniu zasad praworządności. Ślepy czy co? Nie widzi, jak jest wspaniale, jak Polska kwitnie kaktusami ostrokolczastymi, jaki PiS dobry, kompetentny i oddany. No właśnie, pytanie komu oddany, bo chyba nie narodowi.
2. Macierewicz to „święta krowa” nr 2 (zaraz po pośle K.) dzisiejszej Polski. Zachciało mu się przejść na drugą stronę ulicy i już cały ruch wstrzymany, samochody stoją jak przymurowane, bo idzie guru polskiej obronności. Idzie, choć ma kawałek do przejścia dla pieszych. To tylko przykład mnożących się z każdym dniem postaw i zachowań władzy, której wolno wszystko, bo tak zadecydował naród w chwili swej całkowitej pomroczności. Dzisiaj zatrzymuje się ruch uliczny, jutro będzie się nas zgarniać do bram, byśmy nie przeszkadzali „wybrańcom” w bezpiecznych spacerkach. Paranoja i tyle.
3. Już w tym roku szczęśliwcy skorzystają z programu Mieszkanie Plus. Tanie budownictwo i radość z własnego M, jakaż ta władza szczodra i dobra. Ciekawa jestem, jakie czynniki wpłyną na niewysoki koszt tych mieszkań. Ciekawa jestem, czy spełnią one oczekiwania tych, co się załapią, bo jak znam życie, ludzie chcą luksusów prawie za darmo, więc???
4. Najpierw genialna ustawa PiS o prawie do ścinania drzew na prywatnych posesjach, a teraz kolejny „kwiatek” czyli zgoda na przekopanie Mierzei Wiślanej. Każdy, kto ma nawet odrobinę wiedzy i rozumu, świetnie wie, jak rąbnie to ekosystem w tym regionie, jak zniszczy wiele cennych siedlisk, miejsc wręcz unikalnej flory i fauny. Ale co tam ekolodzy, co tam myślenie, PiS tak chce i tak będzie, zgodnie z zasadą, że „po nas choćby potop”.
5. Obsesja PiSiątek na punkcie Donalda Tuska to już stan patologiczny. Teraz chodzi im po głowie likwidacja stanowiska szefa Rady Europejskiej. Oczywiście obudowali swoją propozycję szczytną ideologią, troską o UE. Przy okazji można byłoby też zahamować uprawnienia Komisji Weneckiej, bo po co to w ogóle? Profesor Krasnodębski pokazuje jedno. Rzeczywiście co niektóre tytuły naukowe, zdobyte przed listopadem 2015 roku to wielka pomyłka.
6. Chłopcy narodowcy mają problem. Kolejny raz Duda odmówił swego patronatu ich marszowi. A to ból i rozczarowanie. Jednak co im tam, oni i tak przejdą przez Hajnówkę sławiąc imię Burego, który odpowiada za akty ludobójstwa właśnie na tym terenie. Chłopcy narodowcy mają jednak wspaniała cechę, historię traktują wybiórczo, biorąc z niej tylko to, co im odpowiada i pójdą. Pójdą wbrew prawdzie, wbrew woli mieszkańców. Przecież co innego mają do roboty poza tym swoim łażeniem i głoszeniem prawdy opartej na totalnym zakłamywaniu faktów?
*
Było miło, ale czas oderwać się od prasówki i wrócić do tego życia, co wokół nas. Praca, zakupy, obiad, sprzątanie, dzieci i do tego stan permanentnego wkurzenia, że wciąż tkwimy w pisowskich łapach i jakoś uwolnić się nie możemy. Lot nad kukułczym gniazdem trwa… Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21412993,waszczykowski-wezwal-am…
2. http://koduj24.pl/zandarmeria-wstrzymuje-ruch-dla-macierew…/
3. http://natemat.pl/202229,naga-prawda-o-mieszkaniach-plus-be…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21414071,sejm-niemal…
5. https://www.wprost.pl/…/PiS-chce-zlikwidowac-stanowisko-Tus…
6.http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,21414107,prezydent-d…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.