21.07.2017

21.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Na naszych oczach dzieje się historia, której mrok jest dla nas nie do przyjęcia. My na ulicach miast i miasteczek, PiS idzie twardo w zaparte, Szydło ma w nosie głos tak dużej części narodu, Duda odpoczywa na Helu…. dzieje się i teraz nie możemy odpuścić, bo następny krok to może wyjście z UE? Brrrrr, aż mnie trzęsie na samą myśl. Ok, prasówka czeka, zapraszam.
1. Wczoraj, w Warszawie, odbyło się spotkanie organizacji młodzieżowych i studenckich. Wreszcie nasi Młodzi dostrzegli, że w takim państwie, jakie funduje nam wszystkim PiS, żyć się po prostu nie da. Wiem jedno. Wspierajmy ich, oddajmy im nasze doświadczenie, ale nie próbujmy nimi kierować, ustawiać po naszemu. Młodzi muszą sami chcieć, mieć swoją wizję i swój program walki o demokratyczną Polskę. Wierzę w nich i mogę tylko powiedzieć – wspaniale, że jesteście po dobrej stronie mocy.
2. Jeszcze niedawno PiS piał z zachwytu, gdy Trump wykuł na pamięć fragment historii Polski, by ją nam przedstawić. Jeszcze niedawno nieRząd odtrąbił sukces międzynarodowy, uważając, ze wizyta Trumpa to pełna akceptacja „demokratycznych” zmian w Polsce. A teraz co? Szok zapewne, bo rząd amerykański bacznie obserwuje grzebanie w polskim sądownictwie i wcale mu się to nie podoba. Jest zaniepokojony, zatroskany, próbuje rozmawiać z naszymi „orłami”. Za chwilę więc zapewne usłyszymy, że jednak USA to nie nasz przyjaciel, że to kolejny wróg, z którym PiSlandia musi sobie poradzić. Koniec miłości?
3. W cieniu walki o Sądownictwo, Sejm przeprowadził uchwałę, która da Polakom nieźle popalić. Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomościami czyli pełna kontrola nieruchomości, łącznie z nadzorowaniem najmu i wysokością czynszu. Niby fajnie, niby to dbałość o interes lokatorów, ale niepokój wzbudza art. 19f ust.3 ustawy. Mówiąc najogólniej, w przypadku rozwiązania umowy najmu, lokator może lądować sobie śmiało na bruku, bo nie gwarantuje mu się lokalu socjalnego. Tak ma właśnie funkcjonować program Mieszkanie +. Podpadniecie, będziecie mieć jakieś tyły w opłatach, to przez 30 lat władza pozostawia sobie prawo wywalenia Was i hulaj dusza… miejsc pod mostami sporo.
4. Kredyty hipoteczne są podstawą, gdy marzy nam się własne mieszkanko. No i tu zaczyna się problem. Kredyty te idą ostro w górę. Już teraz osiągnęły poziom z początków 2015 roku, co nie wróży najlepiej. Jeśli do tego pójdą w górę stopy procentowe, co jest bardzo realne, to kredytobiorcy zaczną mieć problemy ze spłatami. Wiadomo było, że banki muszą znaleźć sposób, by ktoś pokrył od siebie podatek bankowy i całe to gadanie Szydło, że nie odbije się to na nas, to jak zwykle, wielkie kłamstwo. No ale takie wieści to wciąż zbyt mało, by wielbiciele PiS się obudzili. Szybciej uwierzą, że to wina Tuska niż dostrzegą, jak pięknie są nabijani w butelkę.
5. Sondaż poparcia dla nieRządu mocno zaskakuje, ale i jest jak miód na serce. Według sondażu IBRIS w grupie wiekowej 18 – 29 lat aż 82% respondentów to przeciwnicy Szydło i jej ekipy. Największe poparcie nieRzad ma u Polaków powyżej 70. roku życia (47%). Fajnie, prawda?
6. Kolejna ściema nieRządu. Sejm przyjął nowe prawo wodne. Ponoć zwykła polska rodzina nawet tego nie odczuje, bo podwyżki będą tylko dla rolników i firm typu np. energetyka. Kto jest na tyle głupi, by wierzyć, że nas, szarych Polaków to nie dotknie, że ceny za żywność nie pójdą w górę, podobnie jak co niektóre rachunki? Przerażające, że nieRząd naprawdę uważa nas za idiotów. Ja przepraszam, wciąż mam swój rozum, bo nie poddam się żadnej „rewitalizacji” i myślę, ze jest nas setki tysięcy, których PiS nie jest w stanie przerobić na swój obraz i podobieństwo.
*
Kochani, musimy być czujni. Zajęci Sądami możemy przegapić kolejne działania nieRządu, które nam dowalą na maksa. W ich szaleństwie jest metoda, a w naszym wkurzeniu skuteczność i tego się trzymajmy. Do spotkania w Łańcuchu Światła. Do poniedziałku.
Źródło informacji
1.http://www.newsweek.pl/…/demokratyczny-front-mlodych-spotka…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,22126582,departament-stanu-usa-z…
3.https://www.money.pl/…/eksmisja-na-bruk-mieszkanie,63,0,234…
4.http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22124312,oprocentowanie-kr…
5. http://www.fakt.pl/…/mlodzi-przeciwko-rzadowi-pis-m…/y6l1nlk
6. http://www.fakt.pl/…/nowe-prawo-wodne-beda-podwyzki…/slrmt4r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.