15.0.2017

15.0.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Po kolei, nie pchać się, na każdego newsa przyjdzie kolej!! Ależ te newsy robią się coraz bardziej nachalne, bezczelne. O rany!!!! Dobrze, no dobrze, już się za was biorę. Zapraszam 🙂
1. Poseł K. myślał, myślał i wymyślił. Wsparcie, jakie społeczeństwo udziela młodemu chłopakowi, który ma ponieść karę za wypadek Szydło prowadzi tylko do jednego. Do usankcjonowania ataków na rządzących. To nawoływanie, by częściej i skuteczniej uderzać w kolumny wozów rządowych.,zajeżdżać im drogę i przeszkadzać w pełnieniu obowiązków typu odwiezienie premier do domu czy Macierewicza na wykład do Ojczulka Rydzyka, który kosi za to niezłą kasę. Rozumiem więc, że Ziobro dopilnuje, by chłopaka spotkała surowa kara, nie dlatego, że na nią zasłużył, ale by odstraszyć chętnych do demolki resztek państwowości na polskich drogach. Ave pośle K.
2. Morawiecki jak to on. Wizjoner optymista. Pomysłów ma od groma i trochę, by usprawnić i polepszyć naszą gospodarkę. Jego realizacja Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju została właśnie przyjęta jako sztandarowe działanie rządu. Wydaje się jednak, że nikt poza Morawieckim nie wie, o co właściwie chodzi i wierzy mu bardziej na słowo. Nam pozostaje tylko jedno. Zastanowić się, kiedy geniusz finansowy PiSu opowiada bajki, a kiedy odnosi się do realiów. Czy jest ktoś, kto to łapie?
3. Był w naszej historii taki Radziwiłł, co to się spiknął ze Szwedami, a teraz mamy kolejnego w akcji, co to chce tak zreformować nam służbę zdrowia, że włos się jeży. Organizacje pozarządowe i znawcy tematyki szpitalnej ostrzegają, że czeka nas chaos, kolei, uciekający lekarze i upadające szpitale. Nawet mało myśląca Szydło dostrzegła, że jednak coś nie tak i chce przedyskutować pewne aspekty reformy, ale Radziwiłł jest pełen wiary w swój sens, swoją prawdę i pewnie postawi na swoim. Patrzcie, nie trzeba wprowadzać eutanazji prawnie, bo praktycznie wejdzie ona w życie. Tak po cichutku, tylnymi drzwiami, ale za to skutecznie. Chorzy i starzy będą sobie wymierać jak na pniu, a zaoszczędzona kasa będzie na fanaberie rządzących. Ach czyż to życie nie jest piękne?
4. No i mamy problem z reformą edukacji. Problem, którego chyba Zalewska nie widzi. Brak zgodności pomiędzy nową podstawą programową a ramowym planem nauczania, czyli przydziałem godzin na poszczególne przedmioty. Choćby nie wiem jak się starać nijak nie dopasuje się tych obu dokumentów do siebie. Jeżeli na tym etapie jest taki bajzel, to czego możemy oczekiwać dalej? Za niecałe 4 miesiące mają pokazać się już nowe podręczniki i to pewnie będzie kolejna wpadka, bo w tak krótkim czasie nie ma opcji, by powstało dobre narzędzie dydaktyczne. No nic, ważne że Zalewska szczęśliwa.
5. Hajnówka mówi jednym głosem. NIE dla marszu chłopców narodowców. To zdanie kościoła katolickiego, cerkwi, mieszkańców. Tylko biskup senior Antoni Dydycz ma swoje zdanie i nie widzi nic złego w marszu. Przecież mogą sobie przejść, nikomu to nie powinno przeszkadzać. Ponoć Białorusini, zamieszkujący te rejony, powinni być wdzięczni żołnierzom wyklętym, bo wprawdzie nieco ich przetrzebili, ale za to uratowali od władzy ZSRR. No rzeczywiście, to jest argument nie do odrzucenia. Tak więc dyskusje trwają, Hajnówka na nie, burmistrz wciąż myśli, a łysolki nic sobie z tego nie robią i tak przejdą ulicami miasta, bo tak chcą i tyle.
*
Gdzie nie spojrzę tam po prostu syf. I jak tutaj zachować czystość światopoglądową, gdy to pisowskie błocko obkleja nas z każdej strony? Lecę do sklepu po jakiś sensowny środek odkażający. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21375196,kaczynski-wsparcie-dla-…
2. http://www.newsweek.pl/…/plan-morawieckiego-przyjety-czy-mo…
3. http://www.money.pl/…/siec-szpitali-reforma-sluzby-zdrowia,…
4.http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1019644,reforma-edukacji-p…
5.http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,21372777,prowokacja-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.