14.11.2016

14.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Herbata z sokiem malinowym, dobra muzyczka i już jest odpowiednie nastawienie do dzisiejszych newsów. Co jakiś czas przerwa na papierosa i da się przejść przez gąszcz intelektualnej mielizny, której wydaje się, że nami rządzi. Uśmiecham się do Was, KODki Wy moje Kochane i zapraszam na prasówkę 🙂
1. Fakt, 11 listopada już a nami, ale wrócę do tego dnia raz jeszcze. Przyjrzyjmy się bliżej uczestnikom marszu chłopców narodowców. Wiecie, że zaprosili oni gości specjalnych na swoją imprezkę? Roberto Fiore uznany powszechnie za neonazistę, Milan Mazurek negujący holocaust, Manuel Canduela uwielbiający generała Franco. Niezła ekipa, niezłe tło dla polskich łysolków, niezła to parada oszołomów, niezły przekaz wartości. A wszystko to z pełnym poparciem rządu i panującej nam niemiłosiernie partii posła Kaczyńskiego.
2. A to się poseł Kaczyński ucieszył. Znalazł się ktoś, kto docenił jego charyzmę, osobowość polityczną i postawił go na piedestale. Tyle lat czekał biedaczek na tę chwilę i udało się. Są tacy, dla których jest królem polityki polskiej, naczelnikiem. Takimi słowami uhonorowała małego człowieczka skrajnie prawicowe Stronnictwo Demokratyczne, co to ma tę nieszczęsną demokrację w nazwie tylko chyba dla hecy. Teraz tylko czekam, gdy rządząca partia ogłosi Jarosława królem PiSlandii. Problem może być z dziedzicznością tronu, ale zawsze wolna elekcja może rozwiązać sprawę.
3. Błaszczak chwalił marsz chłopców narodowców. Prawie, że podawał go jako przykład świetnej organizacji, bezpieczeństwa, kultury i taktu. Hi, a to się mu udało. Ci ułożeni chłopcy obsikujący ściany Muzeum Narodowego, zataczający się po iluś tam piwach i machający przy tym flagą biało czerwoną, zaczepiający człowieka o ciemnej karnacji, by wytłumaczyć mu, że ma spadać z Polski, atakujący racami i butelkami kontrmanifestację Obywateli RP, palący flagę Ukrainy. To rzeczywiście prawdziwy pokaz prawdziwych patriotów i Polaków. Na szczęście Ambasada nie dała się nabrać i żąda teraz wyjaśnień. Obrazki kultury narodowców poszły w świat, Błaszczak wciąż będzie szedł w zaparte. Ciekawe, jak rząd wyjaśni Ukrainie ten akt wandalizmu i głupoty. Może powie, że to była KODowska prowokacja, albo przebrany za łysolka Donald Tusk?
4. Kasy brak, mieszkań na program Mieszkanie plus też brak, więc zapewne nikogo nie zdziwi nowy pomysł PiSu. Pojawił się projekt malutkiej zmiany w ustawie o ochronie lokatorów. Nie będzie już możliwości dziedziczenia mieszkania komunalnego. Jeśli lokator przejdzie już na drugą stronę, to państwo weźmie pod lupę jego spadkobierców. Sprawdzi ich stan majątkowy i w zależności od tego, albo każe im natychmiast znaleźć sobie inne mieszkanie albo łaskawie pozwoli mu pozostać jeszcze z 5 lat, bacznie obserwując, czy aby dochody mu przez ten czas nie wzrosną na tyle, by się wreszcie wyniósł. W ten sposób mieszkanko będzie jak znalazł, by wesprzeć głosami PiS.
5. Nieco niektórych zaskoczył Duda zrywając się o świcie 11 listopada, by pognać pod pomnik Wincentego Witosa, złożyć kwiatki i wspólnie z przedstawicielami PSL pośpiewać Rotę. Jedni wpadli w euforię, bo to przecież Duda całego narodu, ale inni zaczęli szukać drugiego dna. I ci drudzy mieli rację. To element kalkulacji politycznej i nowej strategii posła Kaczyńskiego, który chce podebrać wieś PSL i położyć na niej swoją tłuściutką łapkę. Teraz okazało się, ze PiS wyrósł z ludowej tradycji, wiejskiej polskości. Ciekawe czy to przekona rolników, których właśnie załatwiono dłuższym stażem pracy, przywiązaniem do ziemi, problemami z dotacją unijną?
*
Kombinuje poseł Kaczyński jak może, by wmówić nam, jaki to z niego świetny polityk, dyplomata, troskliwy tatuś narodu. Kiepsko mu to jednak wychodzi, prawda? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,20971058,zagraniczni-neofaszysci…
2. http://www.newsweek.pl/…/kaczynski-przy-pomniku-dmowskiego,…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20964701,zamaskowani…
4. http://www.money.pl/…/koniec-z-mieszkaniem-komunalnym-po-ba…
5. http://www.fakt.pl/…/kaczynski-na-czele-ruchu-ludow…/mcb2bb1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.