11.01.2017

11.01.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wszyscy oczekują, co się będzie dzisiaj działo w Sejmie, ale mamy też sporo newsów, które aż się proszą, by o nich wspomnieć. Rzućmy na nie okiem, bo są tego warte. Zapraszam 🙂
1. W czwartek, czyli już jutro, sejmowa komisja ds. petycji rozpatrzy projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, dotyczący całkowitego zakazu aborcji. Jakoś tak po cichutku, tylnymi drzwiami strażnicy tylko życia poczętego wrzucili swój kolejny genialny pomysł. Ponoć jest szansa, że projekt zostanie odrzucony, bo PiS boi się powtórki czarnego protestu. Jeśli komisja to zrobi to PiSiątka mają jeszcze bardziej przechlapane w pewnych środowiskach, które im nie darują odmowy w tej kwestii. Jeśli przyjmą projekt do dalszych prac, to ulice będą całe w czarnych parasolkach. A ja wiem jedno, bądźmy czujni.
2. Chodzą słuchy, że na początku kryzysu parlamentarnego Schetyna spotkał się z Gowinem. Ponoć była to rozmowa w cztery oczy, ponoć była niezła wyżerka. Ponoć… bo panwie nabrali wody w usta i milczą jak zaklęci. Coś chyba jest na rzeczy, bo Gowin zaczął wychwalać Schetynę, jaki to odpowiedzialny polityk, jaki wyważony, jaki odpowiedzialny. Ciekawe…
3. PiSiątka wpadły na genialny pomysł, by zniwelować akcję WOŚP. MON zapowiedziało ogólnopolski piknik wojskowy „Bezpieczna Polska”, na którym ma być zbierana kasa dla chrześcijan w Syrii. Zapewne liczą na to, że przebiją WOŚP i idea Owsiaka okaże się w tym roku jedną wielką klapą. Caritas Polska zdecydowanie odcina się od tego pomysłu i wskazuje, że nie ma nic wspólnego z Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, które jest jednym z organizatorów pisowskiej inicjatywy. Ciekawe, w co ubiorą żołnierzy, biorących udział w pikniku. Mieliśmy już konfetti, mieliśmy policjantów przebranych za aniołów, to teraz może czas na korony cierniowe czy płaszcze z wizerunkiem króla Chrystusa. Ciekawe też, ile da kościół?
4. Biedny ten poseł K. Jego miesiączka kolejny raz okazałą się bardzo bolesna. Miał być więc, płomienne przemówienie, pełna miłość zebranych tłumów, a tutaj wyskoczyła grupa Obywateli RP i skutecznie zakłócała wystąpienie posła. Biedak nie mógł opanować zdenerwowania. Głos mu się lekko trząsł, minę miał nietęgą i był jakoś mało przekonujący, gdy tak sobie krzyczał o prawdzie smoleńskiej, która wciąż i niezmiennie tylko tuż, o zdrajcach, wrogach itp. Co facet wymyśli za miesiąc, by zapewnić sobie spokojne brylowanie po grobach ofiar katastrofy?
5. PiS dba o swoich. Obie panie Gosiewskie, wdowa po byłym i po obecnym mężu siedzą sobie w polityce i dobrze im jest. Była wdowa po byłym mężu jest tak wdzięczna posłowi K. za wsparcie i pomoc, że na każdym kroku pokazuje swoją lojalność wobec swego dobrodzieja. Zjechała więc ostro opozycję, a młodych posłów PO i Nowoczesnej zganiła za obrażanie ojca narodu. Zgodnie z zasadą, że wszyscy są „be” tylko PiSiątka „aja”. Zastanawiam się, która z tych wdów, była czy obecna, bardziej działa mi na nerwy.
6. Macierewicz błysnął kolejnym pomysłem. Wczoraj zaskoczył nas informacją o kupnie rosyjskiego złomu, który będzie naprawiany, ulepszany i stanie się mocnym punktem naszej obrony. Dzisiaj poszedł dalej i planuje zakup używanych 96 F-16. Jeśli się zdecyduje na ten krok, to będziemy w czołówce sił powietrznych NATO. Ale fajnie. Zaoszczędzimy kasę, a i tak staniemy się największą siłą bojową w Europie. To dopiero genialne posunięcie. Będziemy mieć stare, ale jakże jare.
*
Dzień mija, zgodność opozycji trafił szlag na jakiś czas, zapewne. A my co? To co zwykle, wbrew przeciwnościom wciąż zwarci i gotowi, by iść do przodu. I to jest najważniejsze. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21224779,projekt-zakazujacy-abor…
2. http://www.newsweek.pl/…/grzegorz-schetyna-i-jaroslaw-gowin…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21226734,caritas-pol…
4. http://www.fakt.pl/…/jaroslaw-kaczynski-na-miesiecz…/ms6ynl6
5. https://www.wprost.pl/…/Gosiewska-o-mlodych-ogierach-z-PO-O…
6. http://biznes.gazetaprawna.pl/…/1009284,mon-zakup-nowych-my…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.