10.10.2017

10.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jak to mówił Stachura „cały jestem zbudowany z ran”, a ja zbudowana jestem z newsów i już je „zapodaję”. Zapraszam 
1. Cenzura w akcji, już pełną gębą. W dniach 5 – 7 października odbył się Festiwal Sztuki faktu w Toruniu. Na uroczystej gali nagrodzono wyróżniających się twórców, potem były przemówienia i …TVP wycięła te fragmenty, które się nie podobały. Gdyby ktoś mi powiedział, że wrócę do czasów cenzury, nie uwierzyłabym.
2. Gowin wpadł na genialny pomysł. Zamierza powołać do życia nową formację polityczną, która ma wesprzeć dotychczasowy obóz prawicy. Oczywiście bazą będzie jego Polska Razem, do tego dorzuci środowiska wolnorynkowej prawicy i będzie super. Facet zapewne liczy na to, że stanie na czele silnej partii prawicowej i poseł K. będzie musiał się z nim liczyć. Może nawet bardziej niż z Ziobro? A to się Gowinowi zamarzyło. A może to początek walki o schedę po pośle K. W końcu wiekowy on już, więc trzeba sobie mościć własne gniazdko.
3. Antysystemowy Paweł Kukiz poczuł się świetnie systemie partyjnych powiązań. Od dwóch lat czekam aż wreszcie zniszczy wszystko, co obiecywał, a teraz mnie facet zaskoczył. On nie chce, ale musi założyć swoją partię. Blady strach padł na niego, gdy usłyszał o ewentualnych zmianach w ordynacji wyborczej. W takiej sytuacji chrzanić walkę z systemem. Trzeba samemu się usystematyzować, bo śpiewać już mu się nie chce, do żadnej roboty się nie nadaje czyli…pozostało mu tylko bycie politykiem
4. Beata Nowosielska, ulubienica Szyszki i jego żony, błysnęła swego czasu niezwykle inteligentnym wpisem na Twitterze. Odnosząc się do przyjazdu do Polski Donalda Tuska oświadczyła wszem i wobec, że „najlepszym powitaniem dla byłego szefa polskiego rządu byłyby kajdanki i szubienica”. Jej odwaga cywilna, patriotyzm, oddanie partii zostało zauważone i docenione. Teraz została powołana na stanowisko wicedyrektora Biura Dyrektora Generalnego Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jeszcze kilka podobnych wpisów, a może wsadzą ją na stołek prezydenta? Jak widać, ma zadatki, by piąć się po szczeblach kariery.
5. Stowarzyszenie Farmaceutów katolickich Polskich nie odpuszcza i twardo domaga się uwzględnienia „klauzuli sumienia”, gdy chodzi o środki antykoncepcyjne. Co na to minister Radziwiłł? Zapytany przez dziennikarkę, odpowiedział, że wprawdzie żadne prace w ministerstwie, dotyczące tej sprawy, się nie toczą, jednak…powołując się na orzeczenie TK z 2015 roku ”każdy obywatel ma prawo do tego, aby nie być zmuszanym do działania niezgodnego z jego sumieniem”. Przemilczał tylko jakoś, że w tym orzeczeniu nie było mowy o farmaceutach. Proponuję bojkot aptek z klauzulą sumienia.
*
No i dobiliśmy do końca prasówki. Ja się odmedowuję. Dobra książka, cisza i spokój  Do jutra  
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22491664,tvp-wycina-slowa-transm…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22490930,gowin-tworz…
3. https://wiadomosci.wp.pl/pawel-kukiz-zarejestruje-partie-wo…
4. https://www.wprost.pl/…/Chciala-witac-Tuska-szubienica-i-ka…
5. http://wyborcza.pl/10,152484,22489834,aptekarze-moga-odmawi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.