08.11.2016

08.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Troszkę nerwowo dzisiaj. Może to przez ten deszcz, może przez tą szarość, a może po prostu nie służy nam PiSlandia? Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Z dużej chmury mały deszcz. Wydawało się, ze Misiewicz w potrzasku. W końcu kupczenie stanowiskami państwowymi w zamian za przystąpienie do koalicji z PiS jest sprawą nie tylko nieetyczną, ale i karalną. A jednak pupilek Macierewicza się wywinie, bo śledztwo w tej sprawie nadzoruje Magdalena Witko, powołana na stanowisko prokuratora przez Ziobrę. Zapewne będzie więc uczciwie, sprawiedliwie, a ci, którzy śmieli złożyć donos na Misiewicza zostaną surowo ukarani.
2. Morawiecki rozwija skrzydła. Widocznie trochę za mało ma funkcji rządowych, bo są plany, by dołożyć mu jeszcze nadzór nad większością spółek. Ponoć bój o spółki trwa, ale i tak „cudowne dziecko” pisowskiego rządu stoi na pozycji wygranej. Patrzę i podziwiam. Jakiż on musi być zdolny, genialny, że tak będzie umiał to wszystko udźwignąć, poprowadzić i zapewne osiągnąć duże zyski. Pogratulować posłowi Kaczyńskiemu tk oddanego, zdolnego i pracowitego wasala.
3. Ułańska fantazja Macierewicz przeskakuje często nawet jego samego. Właśnie facet odkrył kolejną zabawkę. Odkrył, wpadł w dziki zachwyt i chce ją mieć. Już, natychmiast. Chodzi o drony, które obronią nas przed każdym zagrożeniem. Już to widzę oczyma duszy mojej. Tysiące dronów, które są wszędzie. Nad naszymi głowami, pod latarniami, zaglądające nam w okna, czające się pod łóżkiem. Jedni mają pieski, inni kotki, a my będziemy mieć drony. Mój przyjaciel dron – to hasło nadchodzących czasów.
4. Ale mamy od wczoraj jazdę. Mateusz Kijowski nieopatrznie ujął wśród tych, którzy przyczynili się do powstania Państwa Polskiego, Romana Dmowskiego. Burza przewaliła się wczoraj przez strony KOD-u na fb, a dzisiaj lider naszego ruchu przeprasza i wycofuje endeka z szeregu. A to jednak za mało. Pani Szczuka i tak się obraziła i nie weźmie udziału w naszym marszu. Z kolei Jan Wróbel też się wycofuje, bo jego z kolei zabolało usunięcie Dmowskiego. No i bądź tu mądry. Tak czy siak, wyszło jak wyszło, a ja tak sobie na to patrzę i tak sobie myślę, iluż polityków, uczonych, intelektualistów okresu międzywojennego powinniśmy natychmiast wywalić i zapomnieć, bo antysemitów było u nas od groma i trochę. A tak serio, to właśnie wychodzi ta nasza mentalność. Wciąż nie potrafimy pogodzić się z własną historią, wciąż nie potrafimy nabrać dystansu, wciąż nie rozumiemy, że nikt w naszej historii nie był krystalicznie biały lub zdecydowanie czarny. Proponuję wywalić Dmowskiego z podręczników i nigdy już nie wspominać, ze przyłożył on swą wredną łapkę do powstania Polski porozbiorowej. A kysz paskudo i nie kręcić się więcej po kartach naszej historii.
5. Kolejny przykład na to, ze coś się z nami, Polakami, porobiło. Działacz społeczny z Głogowa, śmiał zakwestionować pomysł uhonorowania „żołnierzy wyklętych”. Chłopcy narodowcy dostali furii, a co robi policja? Na wniosek prokuratury bada, czy przypadkiem Michał Górawski nie znieważył narodu polskiego. Dziwne, w tym przypadku nikomu nie przeszkadza, że jeden z tych żołnierzy był ostrym antysemitą i prawdopodobnie współpracował z UPA. Górawski zostanie ukarany, a kontrowersyjny zasili szeregi polskich bohaterów i patriotów. Nasza schizofrenia polityczna kwitnie i ma się coraz lepiej.
*
Po dzisiejszych newsach mam ochotę tylko na jedno. Włączę sobie zaraz Epokę lodowcową i
wyłączę się na resztę dnia z polityki, dyskusji, kto jest wart pamięci, a kto nie. Tyle w temacie. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Misiewicz-prowadzi-sprawe-Misiewicz…
2. http://www.fakt.pl/…/rzadowe-targi-o-nadzor-nad-spo…/kfv0vd0
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Macierewicz-tysiace-…
4. http://www.tokfm.pl/…/7,103454,20946207,poczulem-sie-dotkni…
5. http://wyborcza.pl/7,87647,20945226,wyklety-czlowiek-z-glog…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.