07.07.2017

07.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Uffff… nawet nie przypuszczałam, że dzisiejsze newsy przyjmę z taką ulgą. Wreszcie coś więcej niż tylko Trump, Trump, Trump. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Klauzula sumienia w natarciu. Z danych Rzecznika Praw Obywatelskich wynika, że co 4 osoba homoseksualna styka się z nietolerancją w Służbie Zdrowia. Lekarz, który mówi pacjentce, że ma do niego wrócić, jak się znormalnieje, pielęgniarka odmawiająca prawa do wspólnego przezywania narodzin dziecka partnerce położnicy, niewybredne żarty i docinki. To jest właśnie ta pisowska Polska. Polska dla takich, co wczoraj, po spotkaniu z Trumpem pozostawili stertę chorągiewek i butelek po piwie winie, wódce. To ich Polska, a reszta na przemiał.
2. Szydło idzie w zaparte. Według niej nie ma UNESCO nie wydało żadnej decyzji o natychmiastowym zaprzestaniu wycinki Puszczy Białowieskiej. Mało tego, członkowie tej szacownej organizacji zgodzili się, by debatę w sprawie przesunąć na przyszły rok. Hm…tylko że za tok Puszcza Białowieska może być już tylko wspomnieniem. Tak więc drzewa są nadal wycinane, a ja zastanawiam się, kto tu kłamie?
3. Chłopcy Narodowcy górą. Za marsze i fobie, za narastającą agresję i nienawiść do wszystkiego, co „tak mało polskie”, za prawdziwy patriotyzm, mogą liczyć na dozgonną wdzięczność posła K. i spółki. Właśnie jeden z nich, Filip Łukaszewski został asystentem wiceszefa portalu Polskieradio.pl Andrzeja Turkowskiego. Pracownicy Polskiego Radia są oburzeni, ale co z tego? Pamiętajmy, że PiS rządzi, PiS radzi, PiS nigdy cię nie zdradzi. Kto z PiSem ten wygrany…chwilowo.
4. W radiowej jedynce zagościła dzisiaj Szydło. Zapytana o wczorajsze gwizdy i wyzwiska po pojawieniu się Lecha Wałęsy odpowiedziała z uśmiechem „Myślę, że Polsce jest ten poziom wzajemnych emocji, które są na różnych publicznych zgromadzeniach często zbyt mocno wyrażane, ten poziom jest zbyt wysoki” i umiejętnie przeszła do blokowania miesięcznic smoleńskich oraz incydentów podczas wizyt posła K. na Wawelu. Potem próbowała jakoś się wytłumaczyć, ale szło jej coraz gorzej. Niby trzeba coś zrobić, ale i opozycja musi i takie tam ble ble ble. Kolejny raz pokazała klasę poniżej lotu dżdżownicy i tyle.
5. Po cichutku, Sejm skierował do Komisji Społecznej i Rodziny projekt zakazujący całkowicie aborcji. Jednocześnie w projekcie tym jest również zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym. Liczył, że wszyscy będą tak przeżywać przyjazd Trumpa, iż nikt tego nie zauważy? No i klapa, bo widzimy i nie odpuścimy.
6. Kolejna wpadka pisowskiej policji. Tym razem śmierć 30 latka w KPP w Szczytnie. Rzecznik policji udawała osobą zupełnie nieświadomą, a natrętnego dziennikarza odesłała do prokuratora. Andrzej K. został zatrzymany po awanturze z żoną. Musiało być ostro, jeśli miała być podjęta decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Cokolwiek i jakkolwiek, nic nie usprawiedliwia kolejnej śmierci, prawda?
*
No i finał na dzisiaj 🙂 Przed nami weekend, więc czas na odsapkę, nieco relaksu, spotkania w gronie fajnych ludzi. Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/…/7,137474,22062615,wylecze-jak-pani-zno…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,22063838,puszcza-bialowieska-une…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22063908,dzialacz-on…
4. https://wiadomosci.wp.pl/premier-szydlo-zabrala-glos-ws-wyg…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,22059912,projekt-cal…
6. http://www.fakt.pl/…/smierc-na-komisariacie-policji…/xzze6gn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.