05.10.2017

05.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Raz, da, trzy…to nam się nie śni. Cztery, pięć, sześć….nie mogę tego PiS-u znieść. Ufffffff…. Zapraszam na prasówkę. 
1. Już za dwa dni najważniejsze przeżycie duchowe w pisowskiej Polsce. Kto tylko będzie mógł, chwyci różaniec w łapki i będzie się „różańcował”, bo wydarzenia w kraju i Europie wymagają interwencji Stwórcy. Aktywnie włączają się do tej akcji Przewozy Regionalne. Dasz złotówkę i już możesz jechać tam, by wspólnie sobie „poróżańcować” z tymi, co mają tyle pokoju i miłosierdzia w sobie. Niech nam żyją Przewozy Regionalne. Stwórca na bank dostrzeże ten polski głos serca i odwdzięczy się prawdziwym Polakom.
2. Już wiadomo, z czego zrezygnował Duda po spotkaniu z posłem K. Po pierwsze, usunięto zapisy o przyspieszeniu pracy sądów. Mobilizując prokuratorów do szybszego tempa pracy. Po drugie, wywalono pomysł powołania instytucji uchwał interpretacyjnych, bo to dałoby SN zbyt dużą władzę. Kolejne spotkanie jutro i zapewne będzie po reformie. Podejrzewam, że Duda znowu zrobi się malutki… 
3. Co niektórzy nie mogą strawić, że „Pokot” Agnieszki Holland jest polskim kandydatem do Oskara. Stąd petycja Stowarzyszenia im. Biskupa Kajetana Sołtyka oraz Klubu Magna Polonia Ziemi Kłodzkiej do pana Glińskiego, by zrobił coś, bo to film antypolski i antykatolicki. A może warto zamienić „Pokot” na „Smoleńsk”? Ten to pewnie zdobyłby statuetki we wszystkich kategoriach.
4. Reparacje od Niemców śnią się nocami i dniami politykom PiS. Waszczykowski, nasz dość niegramotny minister spraw zagranicznych wpadł na pomysł, by tym tematem zajął się IPN. No i proszę, instytucja, która od jakiegoś czasu robi uprawia politykę propisowskiej wazeliny na całego, tym razem odmawia. Okazuje się, że przerasta to możliwości IPN. Biedaki, mają tyle pracy, związanej z fałszowaniem historii, że zupełnie nie znajdą czasu, by się zająć reparacjami. No cóż panie Waszczykowski. Głupich do tej roboty musisz szukać gdzie indziej.
5. Wojenka na linii Duda – Macierewicz rozwija się w najlepsze. Tym razem chodzi o generała Krzysztofa Motackiego, wyznaczonego na stanowisko dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. MON twierdzi, że taka była sugestia Dudy, ten z kolei idzie w zaparte. Co za idiotyzm. Generał już na stanowisku, ale nikt nie wie, kto go popchnął do tego Elbląga. Najlepszy w tym wszystkim jest wiceszef MON-u, który nie widzi nic złego w tym, że pan generał ukończył w Moskwie trzymiesięczny kurs, nadzorowany przez radziecki wywiad wojskowy GRU. Ważne, ze przeszedł pomyślnie badanie na wariografie i jest ok. Po prostu nie wierzę. Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę…
*
Leje jak z cebra, zapowiadają nam jakiegoś Ksawerego, ale czyż może być cokolwiek gorszego od tej władzy? Do jutra 

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,155287,22469823,jedziesz-pociagiem-na-…
2. http://www.newsweek.pl/…/prezydenckie-ustawy-zmienione-po-s…
3. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,22470139,petycja-do-glinskie…
4. https://www.wprost.pl/…/IPN-odpowiada-MSZ-Temat-reparacji-f…
5. http://www.fakt.pl/…/wzajemne-oskarzenia-na-linii-m…/k5vpzvm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.