02.12.2016

02.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

A Pisiątka szaleją, szaleją, szaleją. Śmieją się z nas, śmieją, śmieją… No i dobra, mają swoje 5 minut, ale i tak im się nie uda. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Jeżeli ktoś się łudził, ze PiSiątka zachowają się przyzwoicie, to się ostro rozczarował. Sejm właśnie przegłosował ustawę o zgromadzeniach, która nieźle ugotuje tych, co to chcą się gromadzić, ale nie po myśli władzy. Jak znam życie, senat nawet nie będzie się zastanawiał, nawet się nie wczyta tylko buch… przegłosuje, potem buch…. Duda podpisze i pod znakiem zapytania staną manifestacje, nawet te, z 13 grudnia. Tak sobie myślę, że po to są durne uchwały, by je bokiem obchodzić. Może więc, jakby co, po prostu wybierzemy się 13 grudnia do Warszawy na spacer? Może tego dnia będziemy po prostu delektować się świeżym, mroźnym powietrzem, spacerując po wybranej ulicy czy placu? Spacerować to chyba nam nie zabronią, prawda?
2. Prokuratura nie odpuszcza i zamierza złożyć zażalenie na decyzję poznańskiego sądu o uchyleniu aresztu tymczasowego. Józef Pinior ma siedzieć i koniec, innej opcji nie ma. Twardy orzech do zgryzienia, bo poprzednia władza przyłożyła łapki do sytuacji Piniora. Od wiosny 2015 roku trwały działania operacyjne, a PiS po prostu się dołożył, wykorzystał zebrane dowody, które PO podało mu na tacy. Podejrzewam, że prawda tutaj nie odgrywa żadnej roli. Ważne, by człowieka usadzić, zniszczyć i tym sposobem pozbyć się kolejnego bohatera Solidarności. Nie cieszmy się więc za bardzo, bo dopiero zacznie się dziać, a jak jest naprawdę dowiemy się dopiero za ileś lat, gdy zmieni się władza, gdy znormalnieje rzeczywistość.
3. Pisowscy sędziowie znaleźli świetny sposób, by można było zakwestionować wybór kandydatów na prezesa TK. Poszli sobie na zwolnienie lekarskie, dzięki czemu zabrakło kworum. Ulubienica PiSu, sędzina Przyłębska wcale nie kryje, że to L-4 jest lipne. Mam nadzieję, ze „dyscyplinarka” jej i pozostałych nie ominie. W końcu prawo obowiązuje wszystkich…. chyba.
4. Jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji w „nowej” edukacji jest podręcznik do wychowania życia w rodzinie. Ekspertka Zalewskiej słynie z niezwykle niezłomnej postawy, zahaczającej o mroczne czasy średniowieczne. Znając jej wcześniejsze wypowiedzi spodziewajmy się podręcznika ultrakatolickiego, przesyconego zakazami, zakazami, zakazami. Miłośniczka kalendarzyka małżeńskiego, dziewictwa do ślubu, milczenia seksualnego i wielu jeszcze innych bzdur funduje naszej młodzieży niezłą jazdę. A może odejdziemy od szkół koedukacyjnych, oddamy je w ręce kościoła, a dzieciaki zamkniemy w młodzieżowych zakonach, by świat zewnętrzny swym „brudem” ich nie kusił, a rodzice nie psuli jedynych, słusznych idei? A potem wszystkich ubrać w habity pokutne i niech żyją na chwałę i sławę Polskiej Instytucji Kościelnej.
5. Czyżby kolejny „Misiewicz” w akcji? Były już wiceminister Waszczykowskiego, 34-latek Robert Grey ma niezłe kłopoty. Niby utajnił swoją współpracę ze służbami amerykańskimi, niby stracił stanowisko, bo resort się reorganizuje, a plotka głosi, że tak naprawdę chodzi o dużą kasę. Facet zasiada ponoć ww władzach spółki Xplorer Fund , która dostała od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 24 mln zł dofinansowania do internetowego projektu badawczego. Mam nadzieję, że ktoś zbiera te wszystkie „perełki” i w odpowiednim czasie je przypomni.
*
Odnoszę wrażenie, jakby przez Polskę powoli, lecz bardzo konsekwentnie przechodził pomruk złości, który niebawem przyjmie kształt ostrej burzy społecznej. Już PiS zadba o to, byśmy nie spoczęli na laurach i nie odpuszczali. Odnoszę wrażenie, że to ich celowa robota, by bardziej dokręcić nam śrubę i wprowadzić jakiś stanu wojenny czy coś w tym stylu. Coraz więcej kart odkrytych, coraz większa jasność przekazu z ich strony. Nie chcę mieć racji, ale czy oni nie zmierzają ku konfrontacji? Do poniedziałku 🙁
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Sejm-przyjal-zmiany-w-prawie-o-zgro…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,21061487,prokuratura-zlozy-zazal…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21061308,sedzia-posz…
4. http://kobieta.wp.pl/antykoncepcja-i-seks-przed-slubem-nie-…
5. http://www.fakt.pl/…/za-to-wylecial-z-msz-robert-gr…/fkxzbx9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.