02.02.2017

02.02.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiaj bez zbędnych słów. Niech newsy same przemówią i pokażą nam czar Pislandii. Zapraszam 🙂
1. Ależ się spieszą, ależ biegną PiSiatka, by jak najszybciej machnąć sobie tablicę dziękczynną, jakiś pomniczek, a może nawet duży pomnik. W miasteczku czarne otwarto uroczyście nowy żłobek, ale najważniejszym punktem imprezki było odsłonięcie tablicy na cześć Macierewicza. Facet się bardzo zasłużył, bo przekazał miastu budynek, wcześniej należący do wojska. Co niektórzy dziwią się, że to tylko tablica, bo jak byk powinien stanąć tu pomnik bohatera miasta. Ciekawa jestem, ile nas potem będzie kosztował demontaż tych miejsc pamięci niechlubnej. Nie wyobrażam sobie bowiem, by stały i straszyły nas przez wieki.
2. Nauczycielka w Krapkowicach popełniła straszne przestępstwo. Zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Oburzenie ogarnęło całe grono pedagogiczne wraz z dyrekcją. Szykany, namawianie, by nauczycielka sama odeszła ze szkoły, dowalanie jej na każdym kroku stało się normą. Na szczęście kobieta nie poddała się, oddała sprawę do sądu. Wygrała w pierwszej instancji i teraz, w drugiej. Co za szczęście, że zdążyła przed demolką sądownictwa, bo potem zapewne sprawa byłaby przegrana na amen. A ja wiem jedno, uchroń Boże nasze dzieci od takich nauczycieli, od takiej szkoły. Coraz częściej słyszę, że neutralność polskiej szkoły to już fikcja. Słyszę i jestem przerażona, że takie oszołomy mają mieć wpływ na psychikę dzieciaków. Wrrrrrrrr
3. Podatek bankowy ma już roczek. Rzeczywistość pokazała, że kolejny raz PiSiątka robią nas w bambuko, kłamią jak nakręceni i wciąż wierzą, ze cały naród im uwierzy. Banki nieźle odbijają sobie na nas koszty podatku. Oprocentowanie depozytów poszło w dół, w górę poleciały marże kredytów hipotecznych, obsługa konta i kart również poszybowały w górę. No i co nam teraz PiSiątka powiedzą? Będą nam wciskać kit, że media kłamią, bo banki nas nie obciążyły podatkiem bankowym? Najlepsze jest to, że spora część narodu im uwierzy, bo nie ma to jak wiara w bajki.
4. O tym, że PiS opracowuje instrukcje dla swoich polityków, jak mają komentować niewygodne dla partii fakty, wszyscy dobrze wiemy. Ostatnio jednak wypłynęła instrukcja do instrukcji, a konkretnie zawierająca wyjaśnienie, dlaczego PiSiątka dostają instrukcje. Ależ mnie to rozbawiło. Wychodzi na to, że poseł K. musi mieć fatalne zdanie o możliwościach intelektualnych swoich koleżanek i kolegów, jeśli nie pozwala im na samodzielne myślenie. Idąc dalej tym tokiem myślenia, to kto właściwie rządzi w Polsce? Ten, który umie wykuć instrukcję na pamięć i nic poza tym? To chyba nie jest powód do dumy.
5. Media reżimowe karmią nas codziennie papką na temat wspaniałej kondycji polskiej gospodarki, rosnącym w tempie ostrym PKB, szalejących inwestycji i stabilnych finansów. Tyle te propisowskie media, a co mówią specjaliści nie związani z posłem K. i jego spółką? Ponoć to w czym tkwimy to już nie dziura budżetowa ale głębia oceanu. Deficyt budżetowy w 2016 roku wyniósł 46,3 mld zł i jest to chyba największe osiągnięcie PiSu w historii. Jedno jest pewne, zapowiada się ciekawy rok 2017.
*
Dzieje się, ojjjj dzieje. Gdzie nie spojrzymy tam demolka postępuje w tempie zastraszającym. Jak tak dalej pójdzie to PiS sam odda władzę, by ktoś inny wyciągał Polskę z kanału, w jaki nas wpędzają. Pytanie tylko, kto to ogarnie? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1.http://trojmiasto.wyborcza.pl/…/7,35612,21324184,antoni-mac…
2. http://www.newsweek.pl/…/krapkowice-nauczycielka-ktora-zdje…
3. http://wyborcza.pl/7,155287,21320148,samcik-tlumaczy-jak-ba…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Poslowie-PiS-dostali…
5. http://www.fakt.pl/…/deficyt-budzetowy-2016-wyniosl…/cmkvjq4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.