Wyborcza Rzeszów: “Nie chcesz siedzieć za poglądy? To, Polaku, obroń sądy!”. Protest KOD w Rzeszowie [zdjęcia]

Wyborcza Rzeszów: “Nie chcesz siedzieć za poglądy? To, Polaku, obroń sądy!”. Protest KOD w Rzeszowie [zdjęcia]

Dodane przez

Mimo śniegu i silnego wiatru pod Sądem Rejonowym w Rzeszowie zebrało się około 150 osób. Głównym hasłem pikiety zorganizowanej przez podkarpacki KOD była obrona niezawisłości polskich sądów. Obecni byli przedstawiciele m.in. Platformy Obywatelskiej, Partii Nowoczesna i SLD.

Reforma Krajowej Rady Sądownictwa według PiS zakłada, że 15 członków KRS wybierać będzie parlament. Do tej pory robili to sędziowie Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych. Ponadto projekt przewiduje wygaszenie kadencji obecnych członków KRS, mimo że zgodnie z Konstytucją jest ona czteroletnia.

Przeciwnicy tych zmian zebrali się w sobotę o godz. 14 pod Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Około 150 osób na czele z Kubą Karysiem, liderem podkarpackiego KOD głośno skandowało przeciwko partii rządzącej i mającym wejść w życie reformom. Na transparentach mieli takie hasła, jak: „Piotrowicz – prokurator PRL. Wstyd Podkarpacia”, „PiS = PZPR”, „Precz z zamianą sędziów na Misiewiczów”, „Nie dla upartyjnienia sądów”, „Mszczą się ludzie mali”.

Całość: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,21419864,nie-chcesz-siedziec-za-poglady-to-polaku-obron-sady-protest.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.