Podkarpacki KOD na pikiecie w Krakowie – 6.08.2016

Podkarpacki KOD na pikiecie w Krakowie – 6.08.2016

Dodane przez

Dnia 6 sierpnia, w rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP, Region Małopolski Komitetu Obrony Demokracji zorganizował na Rynku Głównym w Krakowie pikietę pod hasłem: TRYBUNAŁ ZA TRYBUNAŁ!!!

Podkarpaccy KODerzy entuzjastycznie odpowiedzieli na zaproszenie z Krakowa i licznie reprezentowali nasze województwo. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza na krakowskim rynku pojawiły się reprezentacje z Rzeszowa, Jarosławia, Stalowej Woli, Mielca, Krosna i Przemyśla.

Przybyło sporo osób, które mimo kiepskiej pogody, w strumieniach deszczu, pragnęły dać wyraz swojemu niezadowoleniu z tego roku prezydentury. Gromkimi okrzykami sprzeciwili się systematycznemu niszczeniu państwa przez rządzącą ekipę.

Pięknie napisał jeden z podkarpackich uczestników pikiety i autor większości zdjęć – Jerzy Bednarowicz:

Dzisiaj pogoda rozlała łzy nad naszym biednym krajem. PAD, który obiecał, że poda się do dymisji po raz kolejny oszukał. My też płaczemy, że notariusz nie dotrzymuje słowa.
Płaczemy też z powodu niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Na razie płaczemy, ale historia nie raz pokazała, że łzy zamieniały się w pociski, nad którymi nikt nie potrafił zapanować. Nikt z rządzących. Ale my, naród zapanujemy, my nie pozwolimy omotać się oszołomom.
Dzisiaj daliśmy temu wyraz w Krakowie. Kraków nie był sam. Kraków miał wsparcie w Podkarpaciu. Pewnie wśród turystów również, bo mimo fatalnej pogody i sezonu urlopowego sympatycy nie zawiedli. Spójrzmy, jak to wyglądało.

 

 

Jeden komentarz

  • Jerzy pisze:

    I to się nazywa jednoczenie KOD-u. Właśnie w ten sposób rośniemy w siłę, a tej potrzeba nam bardzo dużo. Dzięki Bogna, pięknie to zrobiłaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.