Strajk Obywatelski – Stop dewastacji Polski na Podkarpaciu

Strajk Obywatelski – Stop dewastacji Polski na Podkarpaciu

Dodane przez

Nieważne, kto jest kim. Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Nieważne, czy jesteś młody, czy stary. Wszyscy wiemy, co przyniósł Polsce rok 1981. Pamiętamy, jak niszczone były prawa jednostki, jak zabierana była wolność. Nie pozwólmy, aby się to powtórzyło, nie pozwólmy zabrać sobie tego ponownie.

Połączmy się i dołączmy do ludzi gromadzących się na ulicach polskich miast.

 • 9:00 – Cała Polska budzi śpiocha. Wyobraźcie sobie budziki, które rozbrzmiewają w całej Polsce dokładnie o tej samej porze. Podkarpacie wzywa całą Polskę. Wszystkie alarmy włączone o 9:00
 • DĘBICA 16:30 – ul. Kolejowa (parking obok Urzędu Skarbowego)
  Zabierzcie biało – czerwone flagi, transparenty, znicze. Niech światło będzie symbolem naszej obywatelskiej niezłomności i zwycięstwa.Solidarnie – wszyscy możemy jeszcze więcej! Nie ma takiej władzy na świecie, która nie boi się solidarności społecznej i ulicy.
 • KROSNO – 18:00, ul. J.Słowackiego 4 (pod biurem poselskim Stanisława Piotrowicza)
  Dość łamania Konstytucji, ograniczania wolności obywatelskich, podejmowania decyzji rujnujących polską gospodarkę, buty i arogancji władzy.
  Prosimy, przynieście biało-czerwone flagi i znicze. Zapalimy je pod budynkiem Solidarności – uczcimy w ten sposób pamięć ofiar stanu wojennego.
 • PRZEMYŚL – 18:00 – Rynek.
  STRAJK OBYWATELSKI STOP DEWASTACJI POLSKI!
  Będziemy protestować przeciwko działaniom PiS, rujnującym nasz kraj. Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą latarek. Będziemy szukać pozytywnych działań obecnej władzy oraz śladów Marszałka Kuchcińskiego
 • RZESZÓW – 18:00 – parking przy Ratuszu ul. Słowackiego.
  Finał festiwalu “Ulice wolności”. Dwuminutowe filmy o wolności. Jury Magda Łazarkiewicz, Borys Lankosz oraz Sławek Grünberg ogłosili już werdykt. Poznacie go o 18:00. Pokazy filmów oraz wręczenie nagród. Przybywajcie!
 • STALOWA WOLA
  13.00 – Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy kamieniu upamiętniającym śmierć Zbigniewa Tokarczyka.
  15.15 – Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod krzyżem przy HSW. Zostanie odczytany Apel oddający hołd osobom zmarłym i represjonowanym przez komunistyczne władze
  17.30 – Spotykamy się przy wejściu do klasztoru w Rozwadowie. Wspólnie upamiętnimy aresztowanie działaczy Solidarności 14 grudnia 1981. Zostanie odczytany apel organizacji pozarządowych dotyczący ustawy o zgromadzeniach, który zostanie następnie wysłany p. Sagatowskiej i p. Weberowi. Zapraszamy do przyjścia do klasztoru z zapalonymi świecami i przypiętymi czarnymi kokardkami.
  19.30 – Zapalamy światło wolności w oknach.

MOŻEMY TO ZROBIĆ WSZYSCY! ZAPALMY ŚWIATŁA O 19:30!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.